reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

Kiedy to byle co jest najlepsze! 🤣 My w pracy przez 4 dni piłyśmy gorące kubki 🤣
A o paprykowych laysach dziś myślałam, ale nie zdążyłam do sklepu 🤣
Kochana idz do lidla i kup paprykowe karbowane, nie laysy. Kurcze wyrzuciłam paczkę I zapomnialam jak się nazywają 🫣 ale wierz mi, przebijają laysy milion razy!!!!🤤🤤🤤
 
reklama
Hej,

Założyłam specjalnie konto, żeby zasięgnąć porady. Nigdy nie korzystałam z takiego forum, jeśli piszę w złym miejscu to z góry przepraszam.

Jestem w 16 tyg ciąży. Miałam robione wyniki na toksoplazmozę, zlecono mi sam wynik IgM wyszedł 2,6 index (dodatni).

2 tygodnie później zrobiłam badania prywatnie w innym laboratorium:

Toxo igG 71,1 (wynik dodatni)

Toxo igM (niereaktyny) nie podano żadnych jednostek

Po tygodniu zrobiłam awidność IgG 73% (niejednoznaczna)

Byłam na konsultacji u lekarza chorób zakaźnych i pani doktor nie wie jak z interpretować wynik.

Już nie wiem co mam robić. Jestem załamana.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
 
Hej,

Założyłam specjalnie konto, żeby zasięgnąć porady. Nigdy nie korzystałam z takiego forum, jeśli piszę w złym miejscu to z góry przepraszam.

Jestem w 16 tyg ciąży. Miałam robione wyniki na toksoplazmozę, zlecono mi sam wynik IgM wyszedł 2,6 index (dodatni).

2 tygodnie później zrobiłam badania prywatnie w innym laboratorium:

Toxo igG 71,1 (wynik dodatni)

Toxo igM (niereaktyny) nie podano żadnych jednostek

Po tygodniu zrobiłam awidność IgG 73% (niejednoznaczna)

Byłam na konsultacji u lekarza chorób zakaźnych i pani doktor nie wie jak z interpretować wynik.

Już nie wiem co mam robić. Jestem załamana.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Polecam skonsultować się z innym lekarzem bo my tym bardziej nie powinnyśmy się wypowiadać w tym temacie ;)
 
Mi tez TSH wyszła podejrzanie niska co pozwala mi wierzyć ze będzie dobrze bo w ostatniej ciąży szalała mi okropnie :)

To jest mega ciężki temat. Wszyscy moi kuzyni maja po dwójce dzieci a ja ani jednego wiec u mnie babcia mocno pushowala i ma podobne teksty jak Twoja ciocia. Gdy po stracie maz kupil mi psiaka żebyśmy zapomnieli o tym koszmarze to babcia była wkurzona ze będę zajmować się pieskiem a nie starać o dziecko.
Gdyby tylko znała prawde ile się nacierpiałam to może by trochę spuściła z tonu. Dla niej to mega proste, ona w ciąży zajmowała się gospodarstwem a poród miała zaraz po wykopkach 🙄
To są inne pokolenia, nie przeskoczymy
Też miałam takie pytania... Rok temu wzięliśmy pieska. To będąc u teściów słyszałam jak gadali że mam torbę dla niego jakbym z dzieckiem przyjechała... Powtórzyła mi to jeszcze 8 letnia dziewczynka...bo słyszała od starszych... Od tego czasu mega zmieniło się moje nastawienie w stosunku co do niektórych. A ja wzięłam mała siatkę w której miałam miseczkę jedzonko i jedna zabawkę. A piesek przyczynił się do tego że moja głowa odpoczela...
 
reklama
Też miałam takie pytania... Rok temu wzięliśmy pieska. To będąc u teściów słyszałam jak gadali że mam torbę dla niego jakbym z dzieckiem przyjechała... Powtórzyła mi to jeszcze 8 letnia dziewczynka...bo słyszała od starszych... Od tego czasu mega zmieniło się moje nastawienie w stosunku co do niektórych. A ja wzięłam mała siatkę w której miałam miseczkę jedzonko i jedna zabawkę. A piesek przyczynił się do tego że moja głowa odpoczela...
zeby ludzie interesowali sie swoim zyciem tak intensywnie jak interesuja sie zyciem innych ludzi… swoja droga zazdroszcze pieska, moj facet jest uczulony i nie chce trzymac psa w domu 😭
 
Do góry