reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

reklama
Znajoma ja polecała z całego serca. Bo 2 ciąże jej prowadziła.
no ale jak można mówić, że puste jajo, jak widać przecież, że nie puste?!? Poszłabym gdzie indziej jak najszybciej, abyś się nie stresowała już i niech ktoś zbada, znajdzie serduszko dziecka, bo ono już jest tylko nie zawsze udaje się uwidocznic, i określi wiek ciąży na podstawie usg.
 
Moja koleżanka coś słodkiego jadła w ramach obiadu np i było ok 🙂 po prostu trzeba wybadać 😀
Znowu inna (obydwie rodziły w czerwcu) miała problem z cukrem na czczo i nawet przy insulinie nocnej rano miała 110-115... Lekarz był zdziwiony, że nie działa.
ja w pierwszej ciąży jakoś na początku wizyt dostałam skierowanie na badanie i wyszła glukoza 107. Poszłam do diabetologa i tam się dowiedzialam że to już się traktuje jak cukrzyca ciążowa i nie robi się krzywej. Kazała mi mierzyć cukry i wyszło, że tylko na czczo mam lekko podwyższony. Dostałam insulinę na noc. Mierzyłam 4x cukier i co jakiś czas miałam dodawane kilka jednostek insuliny ale to normalne z wiekiem ciąży. W momencie porodu brałam 24j chyba więc nie jest źle. No i o dziwo mówiła, że mogę jeść wszystko bez ograniczeń. Wiadomo w granicach zdrowego rozsądku ale bez diety.
 
ja w pierwszej ciąży jakoś na początku wizyt dostałam skierowanie na badanie i wyszła glukoza 107. Poszłam do diabetologa i tam się dowiedzialam że to już się traktuje jak cukrzyca ciążowa i nie robi się krzywej. Kazała mi mierzyć cukry i wyszło, że tylko na czczo mam lekko podwyższony. Dostałam insulinę na noc. Mierzyłam 4x cukier i co jakiś czas miałam dodawane kilka jednostek insuliny ale to normalne z wiekiem ciąży. W momencie porodu brałam 24j chyba więc nie jest źle. No i o dziwo mówiła, że mogę jeść wszystko bez ograniczeń. Wiadomo w granicach zdrowego rozsądku ale bez diety.
Ja do porodu brałam 14 j., zaczynałam chyba od 2 🙂 ale mój najwyższy cukier to 96-99, raz się zdarzyło 100 🙂 gorzej teraz, bo było 110-115, ostatnio tydzień ok. 103...
 
Zależy też jakie owoce, najgorsze są oczywiście te słodkie, czyli banany, winogrona, śliwki, resztę w rozsądnych ilościach można przed 18 🙃
Ja największy problem, to mam z mąką 🥴 zjem pierogi i wywala cukier ostro, więc oczywiście jak teraz nie mogę, to chodzą za mną naleśniki i makaron 🤪
no tak, trzeba patrzec na IG, ja glownie jablka, maliny jadlam, takie rzeczy
 
ja w pierwszej ciąży jakoś na początku wizyt dostałam skierowanie na badanie i wyszła glukoza 107. Poszłam do diabetologa i tam się dowiedzialam że to już się traktuje jak cukrzyca ciążowa i nie robi się krzywej. Kazała mi mierzyć cukry i wyszło, że tylko na czczo mam lekko podwyższony. Dostałam insulinę na noc. Mierzyłam 4x cukier i co jakiś czas miałam dodawane kilka jednostek insuliny ale to normalne z wiekiem ciąży. W momencie porodu brałam 24j chyba więc nie jest źle. No i o dziwo mówiła, że mogę jeść wszystko bez ograniczeń. Wiadomo w granicach zdrowego rozsądku ale bez diety.
to troche dziwna praktyka tego diabetologa, dieta jest przy cukrzycy bardzo wazna, zwlaszcza ilosc i rodzaj weglowodanow, regularnosc posilkow …
 
reklama
Do góry