reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

A u nas w UK nie ma żadnych zwolnień dla ciężarnych. Do 12 tygodnia ciąży mogą Cię zwolnić z pracy nawet, bo do 12 tygodnia to dla nich nie jest ciąża i kobieta nie jest chroniona. Tak wiec jak się zle czujesz to albo idziesz na sicka który jest płatny £90 tygodniowo (taka kwota nawet na jedzenie na tydzień nie wystarczy) albo zaciskasz zęby i pracujesz. Ja teoretycznie nie robie nic ciężkiego, a mimo wszystko boli mnie kręgosłup, jestem zmęczona, mam zawroty głowy i mdłości. Na początku trochę plamiłam, ale lekarz przez telefon powiedział ze albo to ciąża pozamaciczna, albo poronie, albo może nie i koniec pomocy 💁‍♀️ gdybym prywatnie na usg nie poszła to czekałabym do 12 tygodnia na pierwszy scan.
Uważam, że to jest chory kraj pod tym względem, ale z drugiej strony wiedzialam na co się pisze 🤷‍♀️
Jakoś to będzie 😉
No to jest masakra ta służba zdrowia, a co jesli u kogos by byla pozamaciczna a oni scanu nie robia przed 12tc?
U nas jednak ta ochrona ciezarnych i dostępność do badan i lekarzy nie jest wcale taka zła. Tyle ze u Was chociaż opieka i jedzenie lepsze w szpitalu 😁😁😁
 
reklama
U mnie na ostatniej wizycie wg crl 7tc,wg om 7tc5 i serduszko biło 142 uderzen. W pierwszej ciąży wg om 7tc1, wg crl 6tc5 i serduszko biło 130 i wszystko było w porządku, więc spokojnie, gdyby coś to lekarz by informował:) Kiedyś czytałam i słyszałam plotkę, że wolniejsze bicie na chłopca, takie wyższe w ok. 160 na dziewczynkę i wtedy akurat w moim przypadku i mojej przyjaciółki się sprawdziło u mnie chłopak, a u niej gdzie serduszko na pierwszej wizycie ok 160 - dziewczynka😁
To mnie uspokoiłaś :) tez tak mam nadzieje, ze w razie czego by lekarka cos mówiła... No ciekawe czy ta teoria sie sprawdzi :D

@Folami83 spokojnie, wiem ze to dodatkowy stres ale w znacznej większości te krwiaki się wchłaniają. Staraj sie jak najwiecej lezec, lekarz pewnie Ci zwiekszyl dawke progesteronu i na pewno wszystko bedzie dobrze. Nie przyjmujemy tutaj innych opcji :) swoją droga skad takie dziadostwo sie bierze? Mialam krwiaka na poczatku 1 ciąży i sie bez problemu wchłonął. Niestety potem serduszko sie zatrzymalo ale to na pewno nie od krwiaka, bo jak bilo juz serce to jego nie bylo już.
 
No to jest masakra ta służba zdrowia, a co jesli u kogos by byla pozamaciczna a oni scanu nie robia przed 12tc?
U nas jednak ta ochrona ciezarnych i dostępność do badan i lekarzy nie jest wcale taka zła. Tyle ze u Was chociaż opieka i jedzenie lepsze w szpitalu 😁😁😁

A pan doktor mi powiedział ze jakbym miała silne bóle z jednej strony to mam zadzwonić albo jechać do szpitala 😁 tak się tu pozamaciczna odkrywa.
Wszystko ma swoje plusy i minusy 😉
Mam tylko nadzieje ze firma pozwoli mi po nowym roku wykorzystać cały urlop a po urlopie iść już na macierzyński.
 
U mnie na ostatniej wizycie wg crl 7tc,wg om 7tc5 i serduszko biło 142 uderzen. W pierwszej ciąży wg om 7tc1, wg crl 6tc5 i serduszko biło 130 i wszystko było w porządku, więc spokojnie, gdyby coś to lekarz by informował:) Kiedyś czytałam i słyszałam plotkę, że wolniejsze bicie na chłopca, takie wyższe w ok. 160 na dziewczynkę i wtedy akurat w moim przypadku i mojej przyjaciółki się sprawdziło u mnie chłopak, a u niej gdzie serduszko na pierwszej wizycie ok 160 - dziewczynka😁
u mojego syna tętno było raczej wysokie 160-170, teraz maluszek ma 175, zobaczymy co się okaże
 
Cześć Dziewczyny :-)
Widzę że dziś na tapecie temat l4... Wiecie, jak tylko macie taka możliwość to je bierzcie... Ja w ciąży z Borysem wzięłam od razu l4 że względu na moje wcześniejsze poronienia, no i wtedy zaczął szaleć ten cały Covid i bałam się że ktoś mnie nim w sklepie zarazi.. Teraz czuję się w miarę i mam zupełnie inna prace niż wtedy więc nie spieszy mi się z L4, :-)

A, I któraś z Was pisała o niskim tsh... nie pamiętam niku. @Lena1984 ?? To byłaś Ty ? Bierzesz coś na to ?? Bo mi też wyszło tsh poniżej normy...
Mój wynik chyba ok, w każdym razie nic nie biorę ☺️
 
To mnie uspokoiłaś :) tez tak mam nadzieje, ze w razie czego by lekarka cos mówiła... No ciekawe czy ta teoria sie sprawdzi :D

@Folami83 spokojnie, wiem ze to dodatkowy stres ale w znacznej większości te krwiaki się wchłaniają. Staraj sie jak najwiecej lezec, lekarz pewnie Ci zwiekszyl dawke progesteronu i na pewno wszystko bedzie dobrze. Nie przyjmujemy tutaj innych opcji :) swoją droga skad takie dziadostwo sie bierze? Mialam krwiaka na poczatku 1 ciąży i sie bez problemu wchłonął. Niestety potem serduszko sie zatrzymalo ale to na pewno nie od krwiaka, bo jak bilo juz serce to jego nie bylo ju.
.
 
Wrzucilam do Kalkulatora i FT3 - 25,17%, a FT4 - 39,74%. Pod znalazlam informacje, ze jesli jest ponizej 50% to jest bardzo dobrze, natomiast powyzej to po prostu w normie. Wiec myśle, ze jest okej?
Mi endokrynolog mówił ze najlepiej jak jest na poziomie 50% czyli tzw. Optymalnie. Jak jest za mało to właśnie masz typowe objawy dla niedoczynosci tarczycy. Ja kiedyś miałam właśnie coś w okolicach 30 % i brałam właśnie jod i selen i mi się wszystko ładnie wyrównało.
 
reklama
To mnie uspokoiłaś :) tez tak mam nadzieje, ze w razie czego by lekarka cos mówiła... No ciekawe czy ta teoria sie sprawdzi :D

@Folami83 spokojnie, wiem ze to dodatkowy stres ale w znacznej większości te krwiaki się wchłaniają. Staraj sie jak najwiecej lezec, lekarz pewnie Ci zwiekszyl dawke progesteronu i na pewno wszystko bedzie dobrze. Nie przyjmujemy tutaj innych opcji :) swoją droga skad takie dziadostwo sie bierze? Mialam krwiaka na poczatku 1 ciąży i sie bez problemu wchłonął. Niestety potem serduszko sie zatrzymalo ale to na pewno nie od krwiaka, bo jak bilo juz serce to jego nie bylo już.
dziękuję ❤️
Długo wchłaniał Ci się ten krwiak ?
 
Do góry