reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

reklama
Hej hej ;) nie potrzebny stres, wszystko wygląda dobrze ;) rozczulający widok jak macha już nóżkami, rączkami ma już kształt człowieczka a nie kropeczki śmiesznej, ma już 5 cm ;)

Ale cudnie, 5cm 😯 to już duży człowiek 😍

Hejka!
Ja już po wizycie. Dziś byłam prywatnie u babki bo mój lekarz na NFZ jest na urlopie. Ona miała usg o wysokiej czułości. I wiecie co? Widziałam mini bijące serduszko 🥰Zarodek ma 1,5 mm więc to kropeczka. Oby było dalej dobrze🙏

Trzymam kciuki za Twoja kropkę 😍🤞🤞 dobre miałaś przeczucie, oby już sie obyło bez stresów
Cześć dziewczyny. Pisałam we wcześniejszych postach o moim krwiaku i plamieniach. To mnie okropnie przerażało. Wczoraj byłam na kontroli u innego lekarza. Dostałam zwiększoną dawkę duphastonu i dodatkowo luteine 200. Dziś już widać diametralną różnicę. Plamienie ustępuje 🤭 Moje maleństwo ma 7.5 mm a serduszko bije 155/min. Lekarz nie założył książeczki ciąży, nie wiem o co chodzi 🤔 przecież już bije serduszko. Wg USG 7 tc


Dobrze, ze plamienie się zmniejszyło, widziałaś fasolkę, serduszko, będziesz spokojniejsza 😉

Hej, ja też już po wizycie. Na razie wszystko ok, na razie nie zakładałyśmy karty ciąży, jeżeli będzie wszystko w porządku to na następnej wizycie za 3 tygodnie. Ciąża trochę młodsza, z rozmiaru wychodzi 7tc, wg om7tc5, ale jednak cykle miałam też dłuższe 28-34dni, test też wyszedł trochę później. Serduszko na tą chwilę pracuje w porządku. Wg rozmiaru crl termin porodu na 25.04, wg om 19.04. Czekam na kolejną wizytę i mam nadzieję, że wszystko będzie w porzadku.

Jak miałaś dłuższe cykle to te kilka dni różnicy może być między usg a om. Najważniejsze, ze widziałaś serduszko i wszystko jest Ok 😍



Ale dziś cudny dzień, same dobre wieści z wizyt. Oby tak już cały czas 😊😊
 
Czy odczuwacie jakieś bóle brzucha ? Miałam kilka miesięcy temu zapalenie przydatków (najprawdopodobniej). Przeleczyłam . Teraz brzuch boli mnie podobnie , tylko nie wiem już czy to to , czy macica się rozciąga czy brzuch boli mnie od stresu (miałam trochę stresu ostatnio i mam wrażenie, że ciało mi się spina wtedy tak, że brzuch też się spina ). Nie wiem czy pójść do lekarza

Odczuwam bóle brzucha i to często. Póki co zwalam winę na rozciąganie. Nie boli mnie bardzo mocno, nie raz coś zakluje, nie raz na dole, nie raz u góry
 
Dzień Doberek Dziewczyny :-)
Trzymam kciuki za te które dziś wizytują :-) I również gratuluję tym którym wizyty się udały :-)
@Folami83 ja bym poszła z tym do lekarza, lepiej dmuchać na zimne...

Ja właśnie jestem w pracy Ale do 15 szybko czas mi zleci :-) potem mam w planach zrobić na obiadek naleśniki :-) może jednego przełknę... 😉

Pozdrawiam i życzę Wam miłego dnia :-)

Zjadłaś naleśniki?
 
No ja póki co też mam taki obraz i wizję tego 😊 poza tym miedzy mną a moim bratem jest 5 lat różnicy i totalnie się nie dogadujemy, nawet jako dorośli bo mamy zupełnie inne charaktery jak woda i ogień 🙄 u męża jest między nim a siostra 6 lat różnicy i dogadują się fenomenalnie, aż im zazdroszczę 😀 dlatego te teorie o dobrych relacjach dzieci z małą różnicą wieku do mnie nie przemawiają. I planuje wrócić do pracy jednak a nie zostać na 4 czy 5 lat w domu

Mamy takie same zdanie w tej sprawie ☺
 
Super wiadomosci! ♥️♥️♥️

@pietraczkaa @Kinnia95 jesli dobrze pamietam to wy macie cukrzyce? Jak tam Wasze cukry i dieta? Macie jakies protipy co jeść?

Na cukrzycę nie da się znaleźć protripow... Dla mnie to taka nie pewidywalna choroba, że możesz jeść codzinnie takie same posiłki, a cukier i tak będzie inny. Strasznie to frustrujące. Coś co ma mały ig teoretycznie powinno pomagać, a u mnie nie zawsze tak było. Także 😡
 
reklama
Moim zdaniem dużo zależy od charakterów. Międzi mną a moją siostrą jest prawie 8 lat różnicy i też relacje kiepskie 🤔 dlatego teraz jak myslę że jak będzie różnica prawie 10 lat to też będzie kicha, tym bardziej że moja córka jest specyficzna 🤔 no ale zobaczymy.

A moje młodsze dziecko poszło 3 dni do przedszkola i dzisiaj od rana katar i kaszel... masakra 🙈

U mnie mdłości dalej. Ale albo już się przyzwyczaiłam albo bywa już momentami lżej. Ja w sumie ciągle coś podjadam bo to mi na mdłości najbardziej pomaga 😁

O nie po 3 dniach choroba😷 już nie idzie jutro?
 
Do góry