reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Tak a propo terminu porodu. Zawsze mi mówiono, że termin porodu liczy się z ostatniej @ chyba, że kobieta ma bardzo nieregularne cykle. Ja mam jak w zegarku 28 i według tego tp powinnam mieć na 30.03 ale położna wpisała mi 01.04. Według ostatniego USG wychodziło 26.03 ale lekarz stwierdził, że zostaje 01.04 bo wystarczy, że o milimetr przesunie znacznik i już coś innego wyjdzie a dziecko i tak urodzi się jak będzie chciało🙈 Jak jest u was? TP macie według @ czy USG🤔
USG, miałam bardzooooo nieregularne cykle. Wg @ dziecko byłoby starsze o ponad tydzień!!! A ze względu na nieregularne @ termin się przesunął.
 
reklama
Tak a propo terminu porodu. Zawsze mi mówiono, że termin porodu liczy się z ostatniej @ chyba, że kobieta ma bardzo nieregularne cykle. Ja mam jak w zegarku 28 i według tego tp powinnam mieć na 30.03 ale położna wpisała mi 01.04. Według ostatniego USG wychodziło 26.03 ale lekarz stwierdził, że zostaje 01.04 bo wystarczy, że o milimetr przesunie znacznik i już coś innego wyjdzie a dziecko i tak urodzi się jak będzie chciało🙈 Jak jest u was? TP macie według @ czy USG🤔
Ja mam z OM i USG ten sam.
 
Dziewczyny, macie nieraz przyspieszone bicie serca będąc na pełnym luzie? I oddech taki jakby cięższy? Jak mnie to drażni, albo jak wchodzę do sypialni po schodach to oddechu szukam🙈🙈w pierwszej ciąży tak nie miałam...
 
Tak a propo terminu porodu. Zawsze mi mówiono, że termin porodu liczy się z ostatniej @ chyba, że kobieta ma bardzo nieregularne cykle. Ja mam jak w zegarku 28 i według tego tp powinnam mieć na 30.03 ale położna wpisała mi 01.04. Według ostatniego USG wychodziło 26.03 ale lekarz stwierdził, że zostaje 01.04 bo wystarczy, że o milimetr przesunie znacznik i już coś innego wyjdzie a dziecko i tak urodzi się jak będzie chciało🙈 Jak jest u was? TP macie według @ czy USG🤔
Ja miałam cykle zawsze 34-35 dni wiec na początku wychodził mi termin z obliczeń na 24 kwietnia z @ ale z USG które robiłam 10.09 wyszło 30 kwietnia ze względu właśnie na te cykle, ze ciaza o tydzień młodsza 😁 Teraz jak liczę z tej sobotniej wizyty widzę ze powoli zaciera się ta różnica.
 
Dziewczyny, macie nieraz przyspieszone bicie serca będąc na pełnym luzie? I oddech taki jakby cięższy? Jak mnie to drażni, albo jak wchodzę do sypialni po schodach to oddechu szukam🙈🙈w pierwszej ciąży tak nie miałam...
U mnie wejście po schodach na 2 piętro graniczy z cudem 😂 Czuje się czasami jakbym przebiegła półmaraton 😂
 
Mój lekarz powiedział, że nie może na dłużej wystawić i że w ogóle nie będziemy się widzieć po planowanym terminie porodu, bo w dniu terminu mam się stawić do szpitala i tam mnie albo zostawią albo wyznaczą kolejny termin kiedy przyjść i że on już mi nic nie pomoże. Widocznie mnie wtedy oszukał.
Bardzo możliwe :( Dla lekarzy nie jest to komfortowa sytuacja, bo muszą wystawić zwolnienie "w ciemno" nie wiedząc do kiedy. Jednak ustawodawca przewidział takie sytuacje i nie zabrania takiego postępowania :) Wszystko tak naprawdę zależy od lekarza.
 
U mnie po wizycie wszystko dobrze 🥰🥰🥰 Serce bije 160 na minutę, nasze Maleństwo ma 4, 36 cm. Dzisiaj kończę 11 tydzień. Prenatalne mam przesunięte o 2 dni do przodu, czyli na 29 września. Zostaje na sterydach i Clexane, no i insulina na noc. Jestem spokojna, jak dzisiaj zobaczyłam nasz Skarb i to pikające serduszko 💓
 
reklama
Do góry