reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Dziewczyny jak z przykrością muszę Was opuścić. Dziś na usg lekarz stwierdził poronienie chybione i muszę zgłosić się do szpitala 😪 serduszko nie bije od tygodnia.
Bardzo mi przykro. Powiem tylko tyle, że rozumiem doskonale co to za ból i frustracja. Nie poddawaj się i jak już będziesz gotowa, to walcz dalej o swoje szczęście. Gdybyś potrzebowała jakiejkolwiek pomocy, w tym psychologicznej lub prawnej, zwróć się do Fundacji Ernesta - naprawdę bardzo pomagają w takiej sytuacji.

Tulę mocno!
 
reklama
Hej hej. Ale super że już powoli niektóre z Was znają plec dziecka;) ja również nie mogę się doczekać ale jeszcze za wcześnie. A jak Wasze zachcianki jedzeniowe, czy data poczęcia pokryły się z płcią czy niekoniecznie? Są tu mamy które mają dzieci różnej płci? Jak u Was przebiegała ciaza przy chłopcu A jak przy dziewczynce?
 
Cześć dziewczyny!
Kto ma w tym tygodniu wizyty i prenatalne? :)
Wiem, że @Uni_Cat ma dziś, a @ancyssko jutro. Trzymamy kciuki! ✊

Ja w pierwszej ciąży prowadziłam tabelę w excelu i co tydzień zapisywałam wagę. Przed ciążą ważyłam 58,5 i przez pierwsze 20 tygodni nic nie przytyłam, potem w tygodniach 20-35 było na plusie 5 kg i w ostatnich tygodniach dodatkowy kilogram co tydzień, więc skończyłam z 10 kg na plusie, ale sam syn ważył 4360g, więc szybko spadło. 😂 Oj chciałabym, żeby teraz było podobnie. 😅
Tak ja mam jutro wizytę o 16 i od 3 dni strasznie się stresuje, czytam co piszecie ale nie jestem w stanie nic sensownego odpisać. Boże co za stres.... W życiu miałam ich trochę ale to ewidentnie przewyższa wszystko 😔😔😔
 
Bardzo mi przykro! A przecież niedawno byłaś na USG i wszystko było ok. 😭
Dużo siły i nie poddawajcie się. 💛

Wg wieku ciąży kilka dni po poprzednim usg serduszko się zatrzymało. Lekarz pociesza, że może te krwawienia były bo dzieciątko jakieś wady genetyczne miało i organizm sam zadziałał.
 
reklama
Znaczy jak nad morze to ja bym np w Trójmiasto uderzała. W samym Gdańsku jest bardzo dużo miejsc do zobaczenia i zjedzenia dobrych rzeczy. Do tego jakiś fajny hotel i możliwość spacerów. Ale co kto lubi, wiadomo. 🙂 Ja jestem tak spragniona wyjścia z domu bez towarzyszącej prawie non stop choroby morskiej i nie zmęczenia się po kilku krokach, że opcje spacerów w tej chwili marzy mi się najbardziej. 😂😂😂
Właśnie myślałam jak już o jakimś fajnym hotelu z basenami w Gdańsku 😁 tylko ze byłam tam 3 razy w życiu i za każdym razem lało i wiało przeokropnie j wspomnienia średnie :/
Jeśli masz jakieś obawy odnośnie samolotu - to tutaj nie ma żadnego ryzyka :) mogłabyś wybrać jakiś niedługi lot np. Ale rozumiem jeśli mimo wszystko czułabyś się niekomfortowo. Ale gdyby jednak.. to na kilka dni (i niedługi, niemęczący lot) polecam jezioro Como (lot do Bergamo) lub np. Barcelonę. W obu miejscach byłam w listopadzie i było ciepło - więc w październiku to już w ogóle :)
Ja ogólnie uwielbiam latać i bardzo bym chciała jeszcze w tym roku gdzies poleciec, ale mam te zastrzyki z heparyną, moja mama miała poważna zakrzepicę będąc ze mną w ciąży, a ponoć zmiana ciśnień może źle wpływać i dlatego się waham :/ muszę chyba z ginem i hematologiem jeszcze omówić.
No właśnie to jest to, ze co lekarz i aplikacja to inna opinia 😅 Ale zawsze mnie to zastanawiało kiedy koleżanki zapytane o wiek ciąży mówiły 11+4 i nigdy nie ogarniałam o co chodzi 😅 Myślałam ze skoro 11+4=15 to chyba jakieś 15 tygodni 😂
Haha miałam tak samo. Nigdy się jakoś specjalnie w ciąże nie zagłębiłam i w ogóle te tygodnie i dni to była dla mnie abstrakcja 🤣
Dziewczyny, macie nieraz przyspieszone bicie serca będąc na pełnym luzie? I oddech taki jakby cięższy? Jak mnie to drażni, albo jak wchodzę do sypialni po schodach to oddechu szukam🙈🙈w pierwszej ciąży tak nie miałam...
Ja mam w ogóle teraz bardzo szybki puls i wysokie ciśnienie. A przed ciąża miałam nisko wszystko spoczynkowe, bo uprawiam rozne sporty. W ogóle to niesamowite jak pod wpływem hormonów nasz organizm się zmienia. Z mega aktywnego człowieka stałam się kanapowiec co na piętro wchodzi zdysza i ma zawroty głowy jak za szybko wstanie. Normalnie nie umiem się do końca w tym odnaleźć.
Dziewczyny jak z przykrością muszę Was opuścić. Dziś na usg lekarz stwierdził poronienie chybione i muszę zgłosić się do szpitala 😪 serduszko nie bije od tygodnia.
Strasznie mi przykro 😥
 
Do góry