reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Hej dziewczyny, ja już w domku.. Z dzidzia ok tak jak wspominałam wcześniej. A te skurcze o których piszecie to tez mogą być tak jak u mnie problemu gastryczne. Przeważnie ból się czuje po prawej stronie brzucha (tak przynajmniej mi lekarz tłumaczył podczas badania). Póki co dieta lekkostrawna z małymi ustępstwami na „zachcianki” 😅 A akurat dzisiaj przyszła mi ochota na bigosik chociaż narazie wole nie ryzykować.. 😂 Z badania USG wychodzi ze ciaza o 4 dni starsza niż z poprzedniego badania - tak się zastanawiam czy rzeczywiście może wszystko tak przyspieszyć aż o cztery dni...
I jeszcze jedno mnie zastanawia: jeśli mam dzisiaj 8+6 to znaczy ze jest to 8 pełnych skończonych tygodni i 6 dni 9 tygodnia tak? Czyli teoretycznie jestem w 9 tygodniu czy nadal w 8? Jakoś ciężko mi to ogarnąć. Wedlug aplikacji Ciaza+ obecnie jestem w 9 tygodniu ale wiadomo jak to aplikacje - każda pokazuje inaczej.
A jak u Was? Jak dzisiejsze samopoczucie? ❤️
 
reklama
Hej dziewczyny, ja już w domku.. Z dzidzia ok tak jak wspominałam wcześniej. A te skurcze o których piszecie to tez mogą być tak jak u mnie problemu gastryczne. Przeważnie ból się czuje po prawej stronie brzucha (tak przynajmniej mi lekarz tłumaczył podczas badania). Póki co dieta lekkostrawna z małymi ustępstwami na „zachcianki” 😅 A akurat dzisiaj przyszła mi ochota na bigosik chociaż narazie wole nie ryzykować.. 😂 Z badania USG wychodzi ze ciaza o 4 dni starsza niż z poprzedniego badania - tak się zastanawiam czy rzeczywiście może wszystko tak przyspieszyć aż o cztery dni...
I jeszcze jedno mnie zastanawia: jeśli mam dzisiaj 8+6 to znaczy ze jest to 8 pełnych skończonych tygodni i 6 dni 9 tygodnia tak? Czyli teoretycznie jestem w 9 tygodniu czy nadal w 8? Jakoś ciężko mi to ogarnąć. Wedlug aplikacji Ciaza+ obecnie jestem w 9 tygodniu ale wiadomo jak to aplikacje - każda pokazuje inaczej.
A jak u Was? Jak dzisiejsze samopoczucie? ❤️
8 skończonych tygodni Plus 6 dni następnego, czyli idzie juz 9. Więc 9;)
P.S u mnie też dzisiaj 8+6;)
 
Hej dziewczyny, ja już w domku.. Z dzidzia ok tak jak wspominałam wcześniej. A te skurcze o których piszecie to tez mogą być tak jak u mnie problemu gastryczne. Przeważnie ból się czuje po prawej stronie brzucha (tak przynajmniej mi lekarz tłumaczył podczas badania). Póki co dieta lekkostrawna z małymi ustępstwami na „zachcianki” 😅 A akurat dzisiaj przyszła mi ochota na bigosik chociaż narazie wole nie ryzykować.. 😂 Z badania USG wychodzi ze ciaza o 4 dni starsza niż z poprzedniego badania - tak się zastanawiam czy rzeczywiście może wszystko tak przyspieszyć aż o cztery dni...
I jeszcze jedno mnie zastanawia: jeśli mam dzisiaj 8+6 to znaczy ze jest to 8 pełnych skończonych tygodni i 6 dni 9 tygodnia tak? Czyli teoretycznie jestem w 9 tygodniu czy nadal w 8? Jakoś ciężko mi to ogarnąć. Wedlug aplikacji Ciaza+ obecnie jestem w 9 tygodniu ale wiadomo jak to aplikacje - każda pokazuje inaczej.
A jak u Was? Jak dzisiejsze samopoczucie? ❤️

Super, że wszystko w porządku :)
Hmm wydaje mi się, że niekoniecznie musiało bardzo przyspieszyć, w mierzeniu tych milimetrów raz wychodzi tak, a raz troszkę inaczej :) a każdy milimetr to jednak różnica dnia!

z tymi tygodniami, to jedni mówią że 8t6d to 8 tydzień (w tym chyba większość lekarzy, mój rownież) a inni, że to 9 :D ja sobię nie dodaję i jeśli dzisiaj 10t0d to jestem w 10 tygodniu :) w aplikacji też mi się tak pokazuje.
 
Super, że wszystko w porządku :)
Hmm wydaje mi się, że niekoniecznie musiało bardzo przyspieszyć, w mierzeniu tych milimetrów raz wychodzi tak, a raz troszkę inaczej :) a każdy milimetr to jednak różnica dnia!

z tymi tygodniami, to jedni mówią że 8t6d to 8 tydzień (w tym chyba większość lekarzy, mój rownież) a inni, że to 9 :D ja sobię nie dodaję i jeśli dzisiaj 10t0d to jestem w 10 tygodniu :) w aplikacji też mi się tak pokazuje.
No właśnie to jest to, ze co lekarz i aplikacja to inna opinia 😅 Ale zawsze mnie to zastanawiało kiedy koleżanki zapytane o wiek ciąży mówiły 11+4 i nigdy nie ogarniałam o co chodzi 😅 Myślałam ze skoro 11+4=15 to chyba jakieś 15 tygodni 😂
 
Planowany termin porodu jest o tyle ważny, że tylko do tej daty lekarz może wystawić nam L4, a potem już zaczynamy macierzyński. Ja w pierwszej ciąży miałam planowany termin porodu 12.04, więc urlop macierzyński zaczęłam 13 kwietnia, mimo że urodziłam dopiero 18 kwietnia. Przez to musiałam ten tydzień wcześniej wrócić do pracy. 😅
Oj, nie zgodzę się z tym twierdzeniem... :) Przewidywany termin porodu to jedno, a brak zdolności do pracy to inna kwestia. Wiadomo, że lekarz musi wpisać w kartę ciąży przewidywaną datę porodu. Natomiast rzadko kiedy kobieta rzeczywiście rodzi dokładnie tego samego dnia. Nie ma przepisu, który zabrania lekarzowi wystawić zwolnienie po przewidywanym terminie porodu, bo ten - zwyczajnie jest ruchomy. Wystawienie zwolnienia, a raczej jego kontynuacji jest dobrą wolą lekarza oraz zasadnością. I albo lekarz wystawia zwolnienie na kolejny np. tydzień, a jeśli urodzimy wcześniej - np po 4 dniach od wystawienia kontynujacji - to okres zwolnienia automatycznie się skraca i w dniu porodu wkracza bieg urlopu macierzyńskiego - to najlepsza, i najczęściej spotykana opcja. Jeśli lekarz nie może wystawić kontynuacji zwolnienia/nie chce, to można zacząć urlop macierzyński przed porodem - na wniosek zainteresowanej. Jest też opcja "uzupełnienia" luki urlopem wypoczynkowym.
 
reklama
Do góry