reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Według mnie fajną ścieżką jest też bycie Scrum Masterem, akurat połączenie technologii z soft skillami. Także rozmyślaj i powodzenia! :D
O, tutaj Ci powiem, że osobiście bardzo nie polecam. Koleżanka przechodziła ścieżkę od testera, przez scrum mastera, aż do product ownera i bardzo się użerała z ludźmi.
Dla mnie jest to totalne zbędne stanowisko, a i wiele firm wycofuje się z agile'a. Nie wyobrażam sobie mieć nad sobą kogoś, kto nie ma skilli IT i mówi mi, co mam robić i próbuje mnie motywować.

Natomiast każda firma jest inna i w niektórych może się ten schemat spisywać, więc nie chcę negować tej ściezki rozwoju :)
 
reklama
O, tutaj Ci powiem, że osobiście bardzo nie polecam. Koleżanka przechodziła ścieżkę od testera, przez scrum mastera, aż do product ownera i bardzo się użerała z ludźmi.
Dla mnie jest to totalne zbędne stanowisko, a i wiele firm wycofuje się z agile'a. Nie wyobrażam sobie mieć nad sobą kogoś, kto nie ma skilli IT i mówi mi, co mam robić i próbuje mnie motywować.

Natomiast każda firma jest inna i w niektórych może się ten schemat spisywać, więc nie chcę negować tej ściezki rozwoju :)

To akurat prawda, myślę, że wszystko zależy od zespołu i od tego jakie firma ma podejście do roli "scrum mastera" - u nas w zespole zatrudniają na to tylko ludzi, którzy wcześniej byli programistami (i to się dobrze sprawdza), ale w innym zespole już biorą takich, którzy z programowaniem niewiele mieli wspólnego. Póki co u mnie nawet ludzie polecali to stanowisko, ale ja troszkę uciekłam od bliskiej pracy z ludźmi, więc to nie dla mnie na ten moment :D a kurde nasza firma POWOLI zamierza być agile, ale idzie cienko. Oni w ogóle mają takie tempo wprowadzania zmian, że wszędzie już jest dawno coś innego, a oni nadal wprowadzają to poprzednie... korpo :D

A jeszcze przypomniało mi się fajne stanowisko UX Designera.. koleżanka się na to przebranżowiła kilka lat temu i super jej to poszło :)
 
To akurat prawda, myślę, że wszystko zależy od zespołu i od tego jakie firma ma podejście do roli "scrum mastera" - u nas w zespole zatrudniają na to tylko ludzi, którzy wcześniej byli programistami (i to się dobrze sprawdza), ale w innym zespole już biorą takich, którzy z programowaniem niewiele mieli wspólnego. Póki co u mnie nawet ludzie polecali to stanowisko, ale ja troszkę uciekłam od bliskiej pracy z ludźmi, więc to nie dla mnie na ten moment :D a kurde nasza firma POWOLI zamierza być agile, ale idzie cienko. Oni w ogóle mają takie tempo wprowadzania zmian, że wszędzie już jest dawno coś innego, a oni nadal wprowadzają to poprzednie... korpo :D

A jeszcze przypomniało mi się fajne stanowisko UX Designera.. koleżanka się na to przebranżowiła kilka lat temu i super jej to poszło :)
O, to Ci powiem, że jeśli programiści są Scrum Masterami, to jest na pewno super. Przynajmniej realnie wiedzą, jak zmotywować człowieka, czy ile dane zadanie powinno zająć dni/godzin.
Co do samego Agile'a to znam ogromną firmę (nie chcę mówić tutaj nazwy), która najpierw wprowadziła, później się wycofała i zwolniła masę SM, a później, po pół roku, chciała ich zatrudnić z powrotem (szefostwo się zmieniało). Nie wiem, na czym teraz stoją i czy znów się wycofali, czy nie. W dobie pandemii też sporo SM było zagrożonych.
 
Z om 8+1 tydzień, z usg 7. Byłam półtora tygodnia temu na wizycie był tylko pęcherzyk... Od tygodnia mam mdłości 24h na dobę ale wiem że objawy nic nie gwarantują.. Wizyta 13.45🙈
To jak dziś 7tc to faktycznie wtedy mogło być za wcześnie, ale dziś powinnaś już zobaczyć swoją fasolkę ❤️ Daj znać po wizycie 😊
 
reklama
@Mooon bardzo mi przykro 😭😭 ale odchodzę razem z Tobą. Cudu nie ma. Serce nie bije. Mam czekać na poronienie.
Co za fatalny tydzień, strasznie mi przykro. Odpoczywaj kochana, zaopatrz się w przeciwbólowe jak możesz. Mi dali codeine i paracetamol i nie wiem jakbym tą noc przeżyła bez tego.
wczoraj wieczorem o 18 zaczęły się bóle i skurcze i trwały do 6 rano. Zasnęłam na 2 godziny i około 8/9 zaczęły mnie boleć plecy jak po silnym uderzeniu. Mam nadzieję, że do jutra minie ten koszmar bo jestem wyczerpana, nawet zębów jeszcze nie umyłam.

TakaJaa- następnym razem nam się uda❤️
 
Do góry