reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Witajcie.
mam pyyanko. Jak radzicie sobie z mdlosciami? W poprzedniej ciazy gdy bylam pojawialy sie one tylko z rana i moglam normalnie jesc. Teraz druga ciaza nie dowc ze zaczely sie juz w 6 tyg to trwaja caly dzien. Wogole jak pomysle o jedzenie to juz mnie dzwiga. A po posilkach mam taki okropny posmak w buzi ktory mnie mdli. Jem bo musze. Te zmuszanie mnie dobija. Slyszalam cos o tabletkach na mdlosci co myslicie ? Ktoras miala ? Pozdrawiam

Nie radzę sobie 😭 z każdym dniem czuję się coraz gorzej. Mam apetyt nie powiem, ale coraz słabszy. Zauważyłam, że muszę często jest, ale mało. Nie mogę jest nic słodkiego, bo czuję że puszczę pawia. Nie mogę kawy ani herbaty bo działa podobnie jak słodkie.

Teraz się męczę z tym już całe dnie. Jest mi mega niedobrze 🤢 i ten posmak tez mam nom stop. Skręca mnie w ogóle w żołądku.

Nie wiem... chyba umieram 🤪😂😂😂 a jeszcze na USG nie byłam
 
reklama
U mnie lekarz profilaktycznie (bo ja nie mam nudnośni) zapisał mi PREVOMIT, gdyby się takie nudności pojawiły.
Taki ma opis w google: "Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Prevomit to preparat przeciwwymiotny z imbirem dla kobiet w ciąży."
To jest na receptę czy nie?
 
Ogólnie dziewczyny gratuluję wspaniałych wieści z wizyt. Ja wczoraj odlecialam totalnie po południu. 🤢

A jeszcze tydzień temu czułam się wspaniale.
 
Jutro w Biedronce promocja na piwko bezalkoholowe. Drugi czteropak gratis, maksymalnie 12 darmowych piw. Za tydzień wyprawiamy mężowi 30 urodziny, więc zamierzam ruszyć z rana na łowy. 😂 Od jakiegoś czasu bezalkoholowych piw na imprezach idzie nam więcej niż zwykłych.
U mnie to samo i całe szczęście, że już z 2 lata temu się przestawiłam na piwa bezalkoholowe, to chociaż podejrzeń nie wzbudzam :D
No i w sumie lepiej się nie przyznawać, ale w domu jeszcze z poprzedniej promocji biedronkowej mam z 20 Heinekenów 0% 🙈
 
Co do mdlosci nie pomoge, u mnie standardowo od rana do poznej nocy tragiczne. Stracilam juz z 10 kg na wadze i wcale nie jest to w moim przypadku dobre bo nie mialam nadwagi, natomiast teraz mam juz spora niedowage. Z doswiadczenia wiem ze w moim przypadku nie pomaga nic i trzeba ten okropny okres przetrwac, po 12 tyg zaczyna slabnac, a u mnie jest lepiej w okolicach 16. W poniedzialek bedzie u mnie 11+0 wiec mam szczera nadzieje ze jestem na ostatniej prostej bo te ostatnie tygodnie latwe nie byly. Zazdroszcze kobietom ktore nie maja objawow ciazowych, ja zawsze w ciazy czuj3 sie i wygladam jak kupa 💩. Moja ginekolog ujela to krotko: nie ma nic z wyjatkiem preparatow z imbirem a to czesciej placebo tak naprawde. Bedzie mulic, musi pani to przetrwac.
 
reklama
Trzymam kciuki za wszystkie, które dziś wizytują 😊

Ja już się poumawiałam na wizyty, prenatalne mam 08.10 to będzie wtedy 12+3. Usg piersi mam 13.10. Jedyne co to jestem niezadowolona z terminu usg poniżej 10 tygodnia, bo skierowanie miałam wystawione tak że musiałam umówić się w Centrum Medycznym Damiana i mają takie super terminy że umówiłam się dopiero na 17.09 🤦‍♀️ Więc to już będzie 9+3 a według zaleceń lekarza miałam się umówić jak najszybciej, bo on tylko potwierdził ciążę i tyle, przez słaby sprzęt nie był w stanie zrobić nic więcej 😅 Więc chyba zrobię tak że w międzyczasie skoczę jeszcze w przyszłym tygodniu na jakąś wizytę prywatnie.
Z tego wywnioskowałam że prenatalne masz na NFZ 🤪
 
Do góry