reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Dziewczyny poratujcie mnie. Obudziłam się z zatkanym nosem i bolacym gardłem. Nie mam gorączki gorączki czuje ze mnie rozklada. Jest coś co kobieta w ciąży może zażywać? 😔😔😔😔 jestem załamana
Mój zestaw sprzed 2-3 tygodni. Przez kilka pierwszych dni sama woda morska +dużo herbaty z cytryną i imbirem i na gardło prawie pomogło, ale z nosem się tak męczyłam, że kupiłam te ciążowe specyfiki i w końcu przeszło.
 

Załączniki

  • 20210903_121253.jpg
    20210903_121253.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 50
reklama
Ale już dobijasz do 11 tygodnia, więc ostatnia prosta przed Tobą! To chyba jeszcze w marcu termin porodu? :):)
Mdłości nie zazdroszczę, ale nie pogniewałabym się jakby trochę schudła na początku. 😂
tak ciaza wyszla troszeczke starsza. Mial byc sam poczatek kwietnia, z usg jest okolo 30 marca, cesarka bedzie pewnie gdzies juz w polowie marca 🙈
 
Dziewczyny poratujcie mnie. Obudziłam się z zatkanym nosem i bolacym gardłem. Nie mam gorączki gorączki czuje ze mnie rozklada. Jest coś co kobieta w ciąży może zażywać? 😔😔😔😔 jestem załamana
nic niestety z wyjatkiem paracetamolu i domowe sposoby, miod, cytryka itp. Aczkolwiek jja w ciazy z synem do 12 tyg caly czas stosowalam spray do nosa bo mialam chronicznie zatkany i uniemozliwialo mi to funkcjonowanie. Zdania na temat spreyu sa podzielone, niby badan nie ma wiec sie nie powinno ale poniewaz ma dzialanie miejscowe to tez podejrzewaja ze nie szkodzi.
 
A jakie wskazanie do cc?
Ja w pierwszej ciąży długo rozważałam cc, w końcu urodziłam sn, a teraz znowu się waham.
stan po cesarce. Bardzo bym chciala urodzic sn ale niestety to juz kolejne cc, na tyle powazna sytuacja z blizna ze lekarka rozwaza rozwiazanie ciazy nawet i w 36tc jesli bedzie taka potrzeba.
 
Ja już powoli zaczynam się rozglądać za lekarzem prowadzącym w Polsce, bo w Niemczech zostajemy z mężem tylko do końca listopada, także w sumie do połowy ciąży. Najgorsze, że w najbliższym mieście jest tak naprawdę mało lekarzy, a tych dobrych jeszcze mniej. Moja przyjaciółka chodziła do polecanej pani doktor a praktycznie przez całą ciążę nie badała ją ginekologicznie na fotelu i pominęła jedno badanie prenatalne 🤦🏼‍♀️ do takich lepszych lekarzy miałabym jakoś 80km, niby nie tak daleko ale slabo widzę te dojazdy zimą, zwłaszcza że mąż chciałby po świętach pojechać gdzieś tak bardziej sezonowo dorobić, żeby jednak mieć dobre zaplecze finansowe, gdy urodzi się dziecko i nie musieć martwić się wtedy pracą. Także problem z lekarzem będę miała niemały 🙈
 
Dziewczyny wiem że u części z Was to już kolejne ciąże, ja jak już wspominałam jestem zielona w temacie stąd moje pytanie, może polecicie mi jakieś książki na temat ciąży? Jestem staromodna wolę wziąć papier do ręki niż szukać w internecie :)
Wychodzę z założenia że sama się nie diagnozuję, zdaję się na mojego ginekologa, dr google nie jest dobrym doradcą :D dlatego ostatnio mało czytam forum bo się niepotrzebne nakręcam i stresuję :)

Z tego co szukałam to polecane są obydwa tomy "Mamy dla mamy", pewnie sama je kupię 😊
Ja mam pierwszy tom „mamy dla mamy” i polecam :) szybko i fajnie sie czyta i sporo wiedzy dla kogoś kto nie ma jej w ogóle jak ja 😅
 
reklama
Do góry