reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Ja w piątek obudziłam się przeziębiona, cały czas lecę na herbatce z goździkami, imbirem i cytrynką. Już jest lepiej, gardło prawie w ogóle już nie boli, pozostał tylko zatkany nos. Może spróbuj z okładami z soli gruboziarnistej? Zawsze mi pomagają przy zatkanych zatokach i raczej można je bez problemu używać w ciąży. Sól podgrzewasz na patelni aż zrobi się gorąca, przerzucasz do bawełnianego woreczka/skarpetki i leżąc kładziesz na czoło. Trzymasz około 15-20 minut aż sól wystygnie. Najlepiej po okładzie nie wychodzić na dwór i unikać przeciągów :)
No tez tak kiedyś robiłam ale już od dwóch laryngologów słyszałam że w fazie ostrej zatok jest to przeciwskazane...bardziej niż te zatoki chyba boli mnie ta szyja...
Współczuję przeziębienia, człowiek nic nie chce brac i tak się męczy...
 
reklama
Kropka29 ooo widzisz, ale się nam trafiło 😊😀 No masakra z tymi opiniami.. możemy potem się wymienić danymi lekarzy jak kogoś dobrego znajdziemy 🙂 ja też biorę pod uwagę opcję prowadzenia ciąży prywatnie ale od razu to koszt ponad 3k. Zobaczę jak to wyjdzie wszystko bo tez na siłę nie będę się męczyć przecież.
Próbowałam dzwonić do jednego szpitala na NFZ i zobaczyć jakie mają terminy bo tam super lekarze pracują ale nawet nie odbierają mimo 10 prób. Więc jak mam tak się męczyć z umawianiem kolejnych wizyt gdzie to nie może czekać to też lipa.
A Ty jak się czujesz, masz jakieś objawy ?
Czy Twoje kreski też wychodzą takie jaśniejsze czy ciemna jak kontrolna ?

JoasiaM też mam problem z katarem ale mi to zatyka się jedna dziurka i w ogóle nie mogę oddychać. Nie wiem czy można stosować te psikacze odtykające nos w ciąży? Bardzo to jest uciążliwe...
 
Kropka29 ooo widzisz, ale się nam trafiło 😊😀 No masakra z tymi opiniami.. możemy potem się wymienić danymi lekarzy jak kogoś dobrego znajdziemy 🙂 ja też biorę pod uwagę opcję prowadzenia ciąży prywatnie ale od razu to koszt ponad 3k. Zobaczę jak to wyjdzie wszystko bo tez na siłę nie będę się męczyć przecież.
Próbowałam dzwonić do jednego szpitala na NFZ i zobaczyć jakie mają terminy bo tam super lekarze pracują ale nawet nie odbierają mimo 10 prób. Więc jak mam tak się męczyć z umawianiem kolejnych wizyt gdzie to nie może czekać to też lipa.
A Ty jak się czujesz, masz jakieś objawy ?
Czy Twoje kreski też wychodzą takie jaśniejsze czy ciemna jak kontrolna ?

JoasiaM też mam problem z katarem ale mi to zatyka się jedna dziurka i w ogóle nie mogę oddychać. Nie wiem czy można stosować te psikacze odtykające nos w ciąży? Bardzo to jest uciążliwe...
Chyba wiem o jakim szpitalu mówisz 🙈 i jeśli to ten szpital o którym myślę to rozważam klinikę w której pracuje kilku lekarzy stamtąd :D z tym że tam prowadzenie ciąży to koszt 3-4 tysięcy, z jednej strony sporo a z drugiej to wolałabym później nie żałować że na siłę chciałam przyoszczędzić 😅 No ale zobaczę po tej pierwszej wizycie w Medicoverze, może będzie spoko.
W czwartek po raz pierwszy zobaczyłam dwie kreski, obydwie pokazały się praktycznie od razu i były bardzo mocne. W piątek robiłam betę i wyszło 886 🥰 Jutro będę powtarzać. Jeśli chodzi o objawy to bolą mnie piersi (ale głównie w nocy) i są trochę nabrzmiałe. Pobolewa mnie też podbrzusze i czasem jest mi niedobrze, ale na szczęście szybko mija. Ogólnie raczej czuję się dobrze, mam momenty gorszego samopoczucia ale to chyba bardziej kwestia przeziębienia, które mnie przyatakowało niż samej ciąży ;)
 
Kropka29 hahaha no to ładnie, bo ja tez o tej klinice myślę!!!! 🤣🤣 bylam raz na początku roku w tym szpitalu na placu S. Aby zbadać się planując ciążę. Akurat wtedy przez przypadek trafiłam do znanej lekarki i była wspaniała. Więc myślę że oni wszyscy tam tacy są ale w tej klinice to koszty tak jak mówisz 3-4k 🙂 mam też wrażenie że jeszcze podrożało od początku tego roku 🙄 Maż mówi że pójdziemy tam ale ja jeszcze szukam jakiegoś wyjścia, a nóż widelec 😀 zwłaszcza że ma się ten medicover i nie trzeba płacić za wszystko...
a w tamtym szpitalu to bym chciała rodzic w ogóle 🙂

O widzisz a ja w piątek ⏸💕 pokazały się po 3 minutach i były słabsze a dzis test pokazałam i już jest mocniejsza kreska. Dlatego się zastanawiam czy ovu się nie przesunęła czy jak bo ja mam dłuższe cykle, 31 dni. Bo ta krecha powinna być ciemniejsza.. ale może w przyszłym tygodniu już będzie 🥰
To Twoje pierwsze dziecko?

Fajnie żeśmy się zgadały 😊
 
reklama
Kropka29 hahaha no to ładnie, bo ja tez o tej klinice myślę!!!! 🤣🤣 bylam raz na początku roku w tym szpitalu na placu S. Aby zbadać się planując ciążę. Akurat wtedy przez przypadek trafiłam do znanej lekarki i była wspaniała. Więc myślę że oni wszyscy tam tacy są ale w tej klinice to koszty tak jak mówisz 3-4k 🙂 mam też wrażenie że jeszcze podrożało od początku tego roku 🙄 Maż mówi że pójdziemy tam ale ja jeszcze szukam jakiegoś wyjścia, a nóż widelec 😀 zwłaszcza że ma się ten medicover i nie trzeba płacić za wszystko...
a w tamtym szpitalu to bym chciała rodzic w ogóle 🙂

O widzisz a ja w piątek ⏸💕 pokazały się po 3 minutach i były słabsze a dzis test pokazałam i już jest mocniejsza kreska. Dlatego się zastanawiam czy ovu się nie przesunęła czy jak bo ja mam dłuższe cykle, 31 dni. Bo ta krecha powinna być ciemniejsza.. ale może w przyszłym tygodniu już będzie 🥰
To Twoje pierwsze dziecko?

Fajnie żeśmy się zgadały 😊
Hahaha, no super się złożyło 😂 Może jeszcze na porodówce się tam spotkamy 🤣 Ja tam byłam ostatnio na jednej wizycie w klinice leczenia niepłodności, byłam wtedy u takiej fajnej babeczki i dość mocno ją rozważam :D Ale właśnie szkoda mi tego pakietu w Medicoverze 😏 U mnie cykle zwykle 26-29 dni, nie wiem kiedy miałam dokładnie owu bo ostatnio trochę odpuściłam kontrolowanie tego i po prostu działaliśmy :) Tak, pierwsze dziecko. Wyczekane, bo udało się dopiero w 11 cs :) A wy długo się staraliście? Ile masz lat jeśli można wiedzieć? U mnie w październiku pyknie 25 :)
 
Do góry