reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

t

Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Moja ginekolog powiedziała, że musimy kontrolować tą szyjkę i zaleciła "oszczędny tryb życia". Nie powiedziała, że mam leżeć cały czas. I tu mam do Was pytanie.... czy przez ten czas coś robiłyście czy leżałyście codziennie non stop ? Ja jestem na co dzień bardzo aktywna i nie wyobrażam sobie przeleżeć teraz 5 miesięcy :o.... mam psa którego też muszę wyprowadzać codziennie... czy takie wyjście z psem / ugotowanie obiadu/ wykonywanie podstawowych czynności jest ok ? Ginekolog nie wspominała też nic na temat pessara ani szwu, ale już trochę czytałam na ten temat.
Póki co to zdołowałam się dzisiaj strasznie :/



No właśnie w zasadzie nie mam żadnych objawów ciąży od samego początku. Nie wymiotowałam wcale, jak mnie jakiś ból dopadł to taki delikatny który można porównać z takim jak "przed miesiączką". Czuje się na co dzień ok, normalnie funkcjonuje , pracuje itp. Bardzo mnie zdziwiła dzisiaj ta wiadomość o tej szyjce, ale może za bardzo pewnie się poczułam w ciąży w takim sensie, że skoro nic mnie nie boli tzn. że mogę funkcjonować tak jak do tej pory , a tu się okazuje, że to nie do końca prawda 🙄
Ja pierwsze dwa tygodniu po tym jak się dowiedziałam robiłam normalnie obiad, po trochu chodziłam ale nie przemęczałam się, po pobycie w szpitalu leżałam cały czas, mąż sprzątał, gotował i skakał wokół mnie. Teraz też nie wyobrażam sobie leżenia z dwulatkiem w mieszkaniu, ale oszczędzam się od początku żeby nie było powtórki
 
reklama
Ja też obkupiłam się w lidlu w ciążowe ciuszki 😀 legginsy, jeansy, sukienki, bluzeczki, piżamkę, biustonosze do karmienia i majty 😋 jutro mają przyjść bo zamówiłam online 🙂 ale też dostałam już trochę rzeczy po siostrze, bo mamy podobne rozmiary także ciuchy ciążowe już będę miała na cały okres ciąży 😃 jeszcze tylko jakąś kurtkę albo płaszczyk muszę kupić na zimę, ale ceny za „płaszcz ciążowy” są x2 takie jak Za zwykły xD
Zamawialas online?
A myślałam, że może w Lidlu akurat jest coś. Ciekawe jak rozmiarowka wychodzi tam.
Ja zamówiłam sobie z allegro legginsy ocieplane.
 
Zamawialas online?
A myślałam, że może w Lidlu akurat jest coś. Ciekawe jak rozmiarowka wychodzi tam.
Ja zamówiłam sobie z allegro legginsy ocieplane.
Tak, zamawiałam online 😊 zamówiłam wszystko w swoim normalnym rozmiarze tj. 36/38 i tak jak jakiś czas temu kupiłam sobie w sklepie stacjonarnym legginsy ciążowe w swoim rozmiarze to pasują idealnie, jestem bardzo zadowolona 😊 no i cenowo wychodzi super w porównaniu z innymi sklepami z modą ciążową...
 
Witam się z Wami kobietki😘 u nas pierwszy szok po śmierci teściowej powoli opada,ja staram się podchodzić do tego z dystansem ze względu na dziecko wiadomo że mi też ciężko ale nie zamartwiam się tak ,w piątek mamy pogrzeb bo ciało muszą przywieźć z Wrocławia, teściowa jakiś czas mieszkała tam ze swoim partnerem, nie będę wam tu smucić już o tym . Postaram się trochę nadrobić wasze wpisy ☺ przyjemnego wieczoru życzę 😙
 
Przekonuje się przez zylion stron by trafic na TEN wpis! Wiedziałam moja slodka Monia z Córunia ❤ ma się swiwtnie i wszystko jest dobrze 😍!
Grunt ze USG zrobiła i ze w droga rodnych czysto!
Nospe polecam bardzo, naprawdę daje komfort nawet po nagłym stwardnieniu brzucha po organizmie, a nawet na te durne zaparcia pomaga jak jelita bola, bo drotaweryna dziala na mięśnie gładkie.
Odpoczywaj i tam jie szalej w kuchni czy ze sprzątaniem 😘😘😘!
Dziękuję Gosiu ❤️❤️❤️ Odpoczywam dziś cały dzień i zeszły już ze mnie nerwy 😊 Myślę, że mi tam jakieś mikro naczynko pierdykło, a brzuch może bolał przez to, że tego dupka odstawiłam (?) i jeszcze nerwy nakręciły dodatkowo sytuacje...
Kochana, masz rację z tą nospą 😘 W pierwszej ciąży ciagle ją brałam, a teraz starszej, głupszej babie do głowy nie przyszło żeby sobie nospę strzelić 😄
 
Tak, zamawiałam online 😊 zamówiłam wszystko w swoim normalnym rozmiarze tj. 36/38 i tak jak jakiś czas temu kupiłam sobie w sklepie stacjonarnym legginsy ciążowe w swoim rozmiarze to pasują idealnie, jestem bardzo zadowolona 😊 no i cenowo wychodzi super w porównaniu z innymi sklepami z modą ciążową...
Muszę wejść w takim razie na stronę. Ja szukam jeansow, kupiłam sobie jedne, ale ja lubię wąskie nogawki, A te są szersze i mnie mega drażnią 🤪 sukienki by się przydały no i kurtka, bo mam z zeszłego roku nową zimowke, ale już długo w niej nie pochodzę...
 
reklama
Hej dziewczyny ! Byłam dzisiaj na wizycie i mam mieszane uczucia :(
Moja ginekolog zmierzyła mi szyjkę i mam 3 cm w 17 tc.... powiedziała, że taka szyjka jest ok bardziej dla 22 tygodnia i zalecała się oszczędzać. Ja teraz poczytałam trochę o tym i jestem przerażona :( Czy któraś z Was miała może w poprzedniej ciąży skracającą się za szybko szyjkę ? Jak przechodziłyście taką ciąże dalej ? Przeraża mnie wizja leżenia do końca ciąży :(
Z takich pozytywów to u nas Pani doktor znowu widziała chłopca także będzie Janek :)
Gratuluję synka😙mi w pierwszej ciąży się szyjka jakoś koło 19tug zaczęła skracać nie pamietam ile miała i pani doktor zaleciła się oszczędzać a ja taki człowiek że w miejscu nie usiedze, no ale chyba z dzień się położyłam a potem wstałam już wolniej wszystko robiłam mniej chodziłam ,bez paniki 🙂a jak przyszło do porodu to okazało się że bym mogła drugie 9 miesięcy przechodzić 😄nie stresuj się bo to też pewnie źle wpływa i myśl pozytywnie bo musi być dobrze 🤗👍
 
Do góry