reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Musiałaś mierzyć cukier glukometrem? Opowiedz coś więcej , dla mnie to kompletna nowość i jestem lekko przerażona [emoji3525]
Czesc, ja w poprzedniej ciazy z poronieniem w pazdzierniku (od razu dodam ze bez zwiazku z cukrzyca) mialam stwierdzona cukrzyce na poczatku i to przedciazowa. Byla podstepna bo na czczo 95 a krzywa fatalna (chyba 264 po 1h). Dostalam od diabetologa diete i glukometr i mierzylam cukry na czczo w 1 h po posilkach (musi byc do 140).Teraz jestem w 10 tygodniu, mierze tak samo, na noc kilka tygodni temu wlaczyli mi insuline (wiele dziewczyn nie musi). Insuliny juz sie w wcale nie boje - wszystko jest tak teraz opracowane ze zastrzyk nie boli i igielka malutka). Ale najpierw na spokojnie dieta i pomiary- wielu to wystarcza. Je sie 6 posilkow dziennie. Bedzie dobrze!
 
reklama
A
Czesc, ja w poprzedniej ciazy z poronieniem w pazdzierniku (od razu dodam ze bez zwiazku z cukrzyca) mialam stwierdzona cukrzyce na poczatku i to przedciazowa. Byla podstepna bo na czczo 95 a krzywa fatalna (chyba 264 po 1h). Dostalam od diabetologa diete i glukometr i mierzylam cukry na czczo w 1 h po posilkach (musi byc do 140).Teraz jestem w 10 tygodniu, mierze tak samo, na noc kilka tygodni temu wlaczyli mi insuline (wiele dziewczyn nie musi). Insuliny juz sie w wcale nie boje - wszystko jest tak teraz opracowane ze zastrzyk nie boli i igielka malutka). Ale najpierw na spokojnie dieta i pomiary- wielu to wystarcza. Je sie 6 posilkow dziennie. Bedzie dobrze!
Ha na czczo cukry do 90, a po posilkach do 140
 
Czesc, ja w poprzedniej ciazy z poronieniem w pazdzierniku (od razu dodam ze bez zwiazku z cukrzyca) mialam stwierdzona cukrzyce na poczatku i to przedciazowa. Byla podstepna bo na czczo 95 a krzywa fatalna (chyba 264 po 1h). Dostalam od diabetologa diete i glukometr i mierzylam cukry na czczo w 1 h po posilkach (musi byc do 140).Teraz jestem w 10 tygodniu, mierze tak samo, na noc kilka tygodni temu wlaczyli mi insuline (wiele dziewczyn nie musi). Insuliny juz sie w wcale nie boje - wszystko jest tak teraz opracowane ze zastrzyk nie boli i igielka malutka). Ale najpierw na spokojnie dieta i pomiary- wielu to wystarcza. Je sie 6 posilkow dziennie. Bedzie dobrze!
95 na czczo to cukrzyca? O kurcze. U mnie zawsze w normach było ze moze byc do 99 i coś koło tego się kręciłam przed ciąża. Właśnie czekam na badanie krwi i umieram z głodu :p ciekawe jaki ten cukier wyjdzie.
 
A ja mam pytanie do mam, ktore juz rodzily ;)
Spotkalam sie dzis z teoria, ze wiekszosc pierworodek rodzi po terminie.
Jak to bylo u Was? :)
Ja córkę urodziłam w 39 tygodniu 😋

Witam Mamuśki!
Ja wczoraj mialam kataklizm w domu. Na ostrzu z chlopem i z córką. Powiem Wam, że te hormony okropnie mi buzują. Czasem do tego stopnia, że mam naprawde mordercze myśli, bo doprowadza mnie do szału nawet oddech domowników 😫
Zaś dziś z rana znowu piekło, bo mloda musiała isc do szkoły. Dom wariatów!

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty ❤😍😘
 
reklama
Czesc, ja w poprzedniej ciazy z poronieniem w pazdzierniku (od razu dodam ze bez zwiazku z cukrzyca) mialam stwierdzona cukrzyce na poczatku i to przedciazowa. Byla podstepna bo na czczo 95 a krzywa fatalna (chyba 264 po 1h). Dostalam od diabetologa diete i glukometr i mierzylam cukry na czczo w 1 h po posilkach (musi byc do 140).Teraz jestem w 10 tygodniu, mierze tak samo, na noc kilka tygodni temu wlaczyli mi insuline (wiele dziewczyn nie musi). Insuliny juz sie w wcale nie boje - wszystko jest tak teraz opracowane ze zastrzyk nie boli i igielka malutka). Ale najpierw na spokojnie dieta i pomiary- wielu to wystarcza. Je sie 6 posilkow dziennie. Bedzie dobrze!
Dzięki za informacje :) mam nadzieję , że dam radę , nie poddaję się będę walczyć a nią
 
Do góry