reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dziewczyny a jak to jest z wyborem położnej u nas ? Dzis byla u mnie koleżanka, która tez jest w ciazy i mowila ze ona juz wybrała swoją położna ze dzwonila rozmawiały itd. A ja w ogole pierwsze słyszę o wyborze położnej nie wiem po co mi ktoś taki w ogole w pierwszej ciazy nie korzystałam z takich "usług "🤷‍♀️🤔
W uk sa tylko polozne,prowadza cala ciaze i odbieraja porod,sa specjalistkami w tej dziedzinie,no a jak cos sie dzieje to wtedy ginekolog wkracza ale generalnie to chyba mityczne stwory bo slyszalam o nich ale nikt ich nie widzial.
 
reklama
Wiesz co ja pisalam szybciej ze moja ciaza od poczatku sie zle rozwijala,nie wiem czy to o mnie mowisz.Wiesz jakbym zrobila bete(nie mam tej opcji w uk) to moze bym sie jakos wiecej czy szybciej dowiedziala.tak jak mowisz to nie jest matemtayks,niektore ciaze przyspieszaja pozniej dopiero.znam na forum mame co 2 tygodnie miala roznicy usg z om i synek zdrowy.mi poprostu od samego poczatku cos nie gralo i to nie tylko z datami.w tej ciazy mam tez 5 dni roznicy po pierwszym skanie,moze na nastepnym bedzie wieksza roznica moze sie wyrowna,nic nie zrobie,przezylam jedno przezyje drugie bo mam dla kogo zyc i stawic temu czola.jedna z naszych kolezanek tutaj pisala ze szla na usg nie spodziewajac sie niczego zlego,a jednak:(
Ja jestem wielka pesymistka i sie nie czaruje,nie wierze w jakies pozytywne nastawienia,nie nakrecam sie pozytywnie bo jak mi powiedzieli ze serce juz nie bije to poprostu jak grom z nieba byl,jak zawsze zakladam czarny scenariusz,wtedy tego nie zrobilam i nie wierzylam ze to moglo spotkac akurat mnie! Po 4 latach staran!teraz sie nie nakrecam,ciesze sie ze mam syna,meza,prace,moze psa na swieta,a to dziecko bedzie wisienka na torcie.trzeba byc przygotowanym na wszystko zle rzeczy trafiaja sie tez dobrym ludziom.
Troche malo optymistyczny post ale tak tez w zyciu bywa,jak ktos wierzy w optymistyczne gadki to super i jak komus to pomaga to tez fajnie.
Doskonale Cie rozumiem z tym, ze cos nie gralo, ja w poronionej ciąży ciagle mowila "jesli urodzę", "jak dotrwam to będzie cud", "pewnie te mdłości na darmo" probowalam sie cieszyć na sile wmawiać sobie ale w głębi duszy wiedziałam ze cos jest nie tak i mimo ze rodzina sie na mnie złościła mialam racje :( nieraz to sie poprostu czuje
Trzymaj się :(
 
Nie śpię od ponad dwóch godzin. Czy wy też macie takie bezsenne noce? Pewnie natłok myśli też robi swoje ale w dzień później nie umiem funkcjonować przy mega aktywnym trzylatku🙈
Również budze sie przed 5 mimo ze chodze spac po 22 ale cale szczęście syn moj do przedszkola chodzi i trochę poleze bo usnac w dzien tez jakos nie mogę :) moj ma 2l i 9m i jak przychodzi z przedszkolach to ciągle chce się bawić a ja nie mam sil 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ ale jakos staram sie wziasc w garść :)
Wieczorem bylam zla ze znow przytrafiło mi sie pezeziebienie w ciąży a później mialam dobra noc...
Snilo mi sie ze mino przeziębienia wszystko będzie dobrze i jakoś mnie to tak uspokoiło :)
 
Tak tylko ty mówisz o poloznej środowiskowej co przyjezdza po porodzie,a ja mam na myśli polozna taka w ciazy co z nia jestes w kontakcie i do porodu pozniej tez. Bo polozna srodowiskowa to u mnie tez byla raz i to przyjechala jak maly juz mial prawie 2miesiace wiec odprawiłam ja z kwitkiem, bo wszystko co potrzebowałam się nauczyć to juz sie sama nauczyłam 😉
ja sie bardzo nad tym zastanawiam. U mnie taka położna kosztuje 1500 zł. Z jednej strony myślę ze potrzebuję wsparcia nie mam doświadczenia z niczym a jesli ona naprawdę by mi pomogla to czemu nie. O tych srodowiskowych to slyszalam rozne opinie....Pewnie zalezy to od człowieka. Położną to chyba wybiera się ok 20 tyg czy jakos tak
 
Martwie sie, ze Wy to tak macie ochote na jedzonko, jakiegos smaka a mi nic nie chce się jesc jem na sile i Wasze brzuszki takie okraglutkie a mój jaki byl taki jest:( i w głowie myśli ze moze cos nie tak

Spokojnie i mnie przez tłuszczyk jeszcze się długo nie przebije. A chęci na jedzenie mogą u mnie wynikać z obżarstwa nie ciąży :* też mam takie dni, że co nie wezmę to to nie to i w zasadzie to mogłabym nie jeść i wciskam cokolwiek na siłę. Także to się zmienia i nie szukaj powodu do zmartwień. :)

Edit. Znaczy jak wypne brzuch, założę leginsy albo dresik to to nawet z 5 miesiąc jest... Ale jak zdejmę to się okazuje że niestety tylko nad-pi-zdzie 😂😂😂
 
reklama
Do góry