reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
@Martxx1 ja miałam OM 23 lipca, ale cykle mam krótkie - 26 dni, choć wydaje mi się, że owulację miałam między 15dc a 17 dc ;) W poprzedniej ciąży byłam na pierwszym USG w 6t1d i chyba było coś widać, ale bez serduszka i na pewno nie zakładał mi tak wcześnie karty ciąży.

Powiem wam, że w pierwszej ciąży to z pomiarów dziecko zawsze było większe (długie) czyli data porodu wcześniejsza, a i tak urodziła się dwa dni po terminie z OM i w sumie cały czas się tej daty wszyscy lekarze trzymali :) a wzrost jej do dzisiaj został i choć ma trochę ponad 2 lata to wyrasta mi z ciuchów na 3 lata :o i wszyscy myślą, że ma 3 lata, bo wysoka i wygadana 😂
 
@Martxx1 ja miałam OM 23 lipca, ale cykle mam krótkie - 26 dni, choć wydaje mi się, że owulację miałam między 15dc a 17 dc ;) W poprzedniej ciąży byłam na pierwszym USG w 6t1d i chyba było coś widać, ale bez serduszka i na pewno nie zakładał mi tak wcześnie karty ciąży.

Powiem wam, że w pierwszej ciąży to z pomiarów dziecko zawsze było większe (długie) czyli data porodu wcześniejsza, a i tak urodziła się dwa dni po terminie z OM i w sumie cały czas się tej daty wszyscy lekarze trzymali :) a wzrost jej do dzisiaj został i choć ma trochę ponad 2 lata to wyrasta mi z ciuchów na 3 lata :o i wszyscy myślą, że ma 3 lata, bo wysoka i wygadana 😂
Trzymam kciuki i czekam na wieści ❤️❤️
 
A co do pracy to poprzednio poszłam na L4 2,5 miesiąca przed porodem, a teraz planuję tak 2 miesiące przed i zobaczymy czy się uda ;) A lekarz praktycznie od początku bez problemu chciał mi dać L4 - mówi, że zawsze się znajdzie podstawę do zwolnienia ;)
 
Nie przejmuj się. Mnie diagnozowali od marca.. Końcem czerwca dostałam diagnozę "refluks krtaniowo-gardlowy". Zaczęłam się leczyć wreszcie.. I ciąża.. Wszystko musiałam odstawić.. Do tego biorę duphaston, który nasila objawy :(. 17.09 mam wizytę u gastrolog i liczę po cichu, że jest jakiś lek który mogę brać :(
Mnie tez diagnozowali od marca i mi wyszło zapalenie żołądka i lekki refluks. A pieczenie miałam takie w przełyku i duszności od tego, ze sie spodziewałam jakichś nadzerek w przełyku, a tu czysto😜 w każdym razie mój ginekolog mówił, ze inhibitory pompy protonowej w ciazy można brać i sam nawet przepisuje ciężarnym jak nie dają rady ze zgaga... ja tam je szybko odstawiłam, bo tragicznie sie po nich czułam i zostałam tylko przy diecie (teraz juz nawet nie, jem wszystko prawie) i doraźnie czasem gaviscon biorę. Wczoraj za to przeczytałam, ze jest spoko lek, który tez można w ciazy i on działa jakoś regenerująco i nawilżająco na żołądek - neobianacid. Zamówiłam juz, żeby mieć w razie czego😉
 
Mnie tez diagnozowali od marca i mi wyszło zapalenie żołądka i lekki refluks. A pieczenie miałam takie w przełyku i duszności od tego, ze sie spodziewałam jakichś nadzerek w przełyku, a tu czysto😜 w każdym razie mój ginekolog mówił, ze inhibitory pompy protonowej w ciazy można brać i sam nawet przepisuje ciężarnym jak nie dają rady ze zgaga... ja tam je szybko odstawiłam, bo tragicznie sie po nich czułam i zostałam tylko przy diecie (teraz juz nawet nie, jem wszystko prawie) i doraźnie czasem gaviscon biorę. Wczoraj za to przeczytałam, ze jest spoko lek, który tez można w ciazy i on działa jakoś regenerująco i nawilżająco na żołądek - neobianacid. Zamówiłam juz, żeby mieć w razie czego😉
Ja dzwoniłam do mojego lekarza ale on stwierdził, że NIE MA leków bezpiecznych w ciąży jeśli chodzi o refluks .. Stąd atak na gastrologa 😅. Pewnie jest mądrzejszy haha. Ja mam ciągły problem z bólem i utrudnionym przelykaniem +zaczęły mi się robić owrzodzenia na krtani 😅. Dieta ciągle (no prawie). Żołądek mam w porządku za to właśnie przewlekłe zap. Gardła. Czekam na tą wizytę za 2tyg. Skoro mecze się od marca to i te 2tyg.dam radę 😁.
 
Mnie tez diagnozowali od marca i mi wyszło zapalenie żołądka i lekki refluks. A pieczenie miałam takie w przełyku i duszności od tego, ze sie spodziewałam jakichś nadzerek w przełyku, a tu czysto😜 w każdym razie mój ginekolog mówił, ze inhibitory pompy protonowej w ciazy można brać i sam nawet przepisuje ciężarnym jak nie dają rady ze zgaga... ja tam je szybko odstawiłam, bo tragicznie sie po nich czułam i zostałam tylko przy diecie (teraz juz nawet nie, jem wszystko prawie) i doraźnie czasem gaviscon biorę. Wczoraj za to przeczytałam, ze jest spoko lek, który tez można w ciazy i on działa jakoś regenerująco i nawilżająco na żołądek - neobianacid. Zamówiłam juz, żeby mieć w razie czego😉
Ja dzwoniłam do mojego lekarza internisty ale on stwierdził, że NIE MA leków bezpiecznych w ciąży jeśli chodzi o refluks .. Stąd atak na gastrologa 😅. Pewnie jest mądrzejszy haha. Ja mam ciągły problem z bólem i utrudnionym przelykaniem +zaczęły mi się robić owrzodzenia na krtani 😅. Dieta ciągle (no prawie). Żołądek mam w porządku za to właśnie przewlekłe zap. Gardła. Czekam na tą wizytę za 2tyg. Skoro mecze się od marca to i te 2tyg.dam radę 😁. Coś mam z internetem. Wybaczcie dubla.
 
reklama
Jest zarodek i bije serduszko i jest o dwa dni do przodu. Aż boję się cieszyć bo w straconych ciążach zawsze zarodek miał opóźnienia. Jak bym chciała aby tym razem się udało[emoji120]
Za wszystkie wizytujace dzisiaj wielkie kciuki
Gratulacje :-)
Dziewczyny powiedzcie mi bo strasznie boli mnie gardło i coś mnie rozkłada i katar ,co można w ciąży stosować? [emoji85]
Na gardło to woda z solą. Okropne ale pomaga.
Mi tez z 1,70 spadlo na 0,33 i tak skacze ciagle,robie badania co3tyg[emoji846]
Bierzesz leki?

Mnie dzisiaj okropnie boli głowa przy każdym ruchu. W sumie to od wczoraj już boli i nie przechodzi.
 
Do góry