reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny, nie wiem czy ten temat był już poruszany, ale czy wy sprzątanie normalnie tak jak przed ciążą? Dobrze się czułam i stwierdziłam, że umyje okna 🤦 no i umyłam w 2 pokojach najpierw woda z płynem uniwersalnym a później normalnie z płynem do szyb i mnie tknęło dopiero pod koniec drugiego, że przecież nie powinnam tego wdychać i zaczęłam sobie wkręcać 😭 niby czytam, że ogólnodostępne środki nie powinny źle oddziaływać, ale ja nawet rękawiczek nie założyłam, bo nie pomyślałam o tym 🤦 i sobie teraz siedzę i wkręcam, że jak oddycham to czuję w sobie ten płyn i ta chemię i szkodzę dziecku 🤦 no i druga kwestia- używacie dalej płynów antybakteryjnych do rąk?
Tak, ja sprzątam tak jak zawsze. Fakt, że często używam myjke parową, więc wtedy detergenty nie są mi potrzebne, ale np w pracy tego już nie mam. Plyny antybakteryjne używam przede wszystkim w pracy, bardzo często.


Hej. Moja noc była dzisiaj długa, naładowałam baterie :) nie wiem na ile wystarczy, ale może dzisiaj będę w miarę dobrze funkcjonować. Jadę z dziećmi na większe zakupy, pewnie cały dzień zleci. Zajadę jeszcze do ikea, bo wycofują ze sprzedaży serię stuva, a ja chciałam przewijak z tej serii. Może kupię.
 
A ja dziewczyny siedzę i pije kawkę, specjalnie szlam do sklepu z młodym po rozpuszczalna bo moja z ekspresu mnie odrzuca 🤣🤢, zaraz będę robić obiadek bo na 14.30 położna, mój robi łazienkę zmienia płytki, syf w całym domu nie mam siły i chęci tego ogarniać, małrmu puściłam bajki a ja sie delktuje kawka, tylko coś mnie jajniki kują na zmianę, w sklepie jak byłam to też mnie kulo mimo że koszyk lekki🧐, wszystko muszę robić na raty bo chwilę stoję i złe się czuję muszę odpocząć masakra jakaś 🤣🤣🤣miłego weekendu
 
A ja dziewczyny siedzę i pije kawkę, specjalnie szlam do sklepu z młodym po rozpuszczalna bo moja z ekspresu mnie odrzuca 🤣🤢, zaraz będę robić obiadek bo na 14.30 położna, mój robi łazienkę zmienia płytki, syf w całym domu nie mam siły i chęci tego ogarniać, małrmu puściłam bajki a ja sie delktuje kawka, tylko coś mnie jajniki kują na zmianę, w sklepie jak byłam to też mnie kulo mimo że koszyk lekki🧐, wszystko muszę robić na raty bo chwilę stoję i złe się czuję muszę odpocząć masakra jakaś 🤣🤣🤣miłego weekendu
Wiesz , że mnie teraz też odrzuciło od kawy z ekspresu. Pije rozpuszczalna A mąż się śmieje, że sprzeda ekspres ( mój prezent urodzinowy) bo i tak nie używam ale mam nadzieję że smaki powroca:)
 
No właśnie, jak to jest z tą pokrzywą? My kupiliśmy, jednak dowiedzieliśmy się, że w ciąży nie powinno się jej pić.

○●○●○●○●
Stosowanie pokrzywy w ciąży może sprzyjać krwawieniu i zwiększać ryzyko poronienia, dlatego niektórzy odradzają picie herbaty z pokrzywy w I trymestrze ciąży (dopuszczając ją w późniejszej ciąży). Według niektórych źródeł działanie poronne jest związane z przyjmowaniem dużych ilości pokrzywy. Są też opinie, że picie naparu z pokrzywy może nieść ryzyko przedwczesnego porodu, dlatego lepiej nie stosować go przez całą ciążę.
Pokrzywa zawiera związki, które mogą naśladować działanie insuliny, z tego względu może wpływać na poziom cukru we krwi i zakłócać leczenie cukrzycy ciążowej.
Pokrzywa może wywołać łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe w postaci nudności czy biegunki lub skórne reakcje alergiczne np. swędzenie i wysypkę.
Pokrzywa zawiera bardzo dużo wit. A.
Serio można pić tylko wode, kazda herbatka ma jakies przeciwwskazania 🤪.
Czerwona nie, owocowe maja hibiskusa nie, czarna kofeina, zielona tez nie.
 
Ja nie wiem, czy to hormpny tak działają, że takie sny są, przed ciąża nie mialam w ogóle.. 😐 albo za mocno wszystko przeżywamy. Jakieś rozchwianie emocjonalne mam od rana, po tej ciężkiej nocy 😐
Ja spalam dobrze, sny były, staram się ich nie pamiętać, bo w ciąży mam turbo dziwne, ale jest 12:16 a mi sie nie chce jeść, a do tej pory mnie ssało. Biorę od tygodnia nospe, brzuch miekki, ale czy myślicie ze dlatego nie czuje ciągnięcia i kłucia w brzuchu?
 
Nie jesteś najstarsza. Ja mam 38 lat i to moja 3 ciąża.
Hej dziewczyny. Podczytuję temat i odważyłam się napisać [emoji4]. W kwietniu będę mamą.. szok i niedowierzanie... mam 37 lat (więc pewnie jestem tu najstarsza :p ) poza tym mam jeszcze 5letnie bliźnięta.. wbrew pozorom przy chlopcach czułam się doskonale a teraz... szkoda słów.. jak nie ja... ale może to starość? Pozdrawiam ciepło !
 
Serio można pić tylko wode, kazda herbatka ma jakies przeciwwskazania 🤪.
Czerwona nie, owocowe maja hibiskusa nie, czarna kofeina, zielona tez nie.
Nie przesadzajcie ;) filiżanka kawy/herbaty nie zaszkodzi - niezależnie czy to czarna, zielona czy z hibiskusem. Jedyne co jest bezwzględnie przeciwwskazane do picia podczas ciąży to alkohol.
 
reklama
Serio można pić tylko wode, kazda herbatka ma jakies przeciwwskazania 🤪.
Czerwona nie, owocowe maja hibiskusa nie, czarna kofeina, zielona tez nie.
Z jedzeniem też za wiele nie można.
A jak nasze matki nas nosiły pod sercami, nie miały tskiej wiedzy jak dziś i zobacz żyjemy, mamy się swietnie. Taka trochę paranoja z tymi ograniczeniami 🤷‍♀️
Jeszcze trochę a tylko leżeć jak inkubatory będziemy 🤣
 
Do góry