reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Witam mam pytanie co o tym myślicie. Mam jutro lekarza ale wolę was się zapytać robiłam trzy razy test. W tamtym tygodniu w sobotę i wyszła bardzo blada kreska. Poczekałam tydzień i zrobiłam znowu i wyszła już ciemna. Zdjęcie poniżej. Dodam że okresu nie dostałam, ale zato pobolewa mnie brzuch
Gratulacje :-)
 
reklama
To Ty też z Poznania? Ja Polnej nie ufam, w pierwszej ciąży byłam tam parę razy, bo tylko tam zrobią badania bez zatrzymywania na obserwacji w szpitalu i to była tragedia...trafiłam tylko raz na fajnego lekarza, a tak to bardzo niemiłe lekarki, można się zaczekać, bo one mają swoje sprawy i nie interesuje je to, że ciężarna jest w zaawansowanej ciąży i coś może być nie tak...do tego podłączają pod KTG i można tam leżeć godzinę albo i dłużej, bo one zapominają, że Cię połączyły, a dzwonek przy łóżku nie działa...także dla mnie Polna to tragedia
Ja nie z Poznania tylko mój lekarz mnie tam kieruje bo u nas w mieście nie ma lekarzy z certyfikatem. Ale do Poznania mam ok 50km ;-)
 
No dlatego ja test PAAPA zrobię tylko jeśli po USG pani doktor powie, że zaleca zrobić, bo jest jakieś ryzyko...w pierwszej ciąży nie robiłam, bo na USG wszystko było super i ryzyko było mokroskopijne i mam zdrowego synusia :)
Ja tego PAAPA też wolałabym uniknąć bo na pewno będzie źle ze względu na wiek i poprzednie stracone ciąże :/ i wolałabym oszczędzić sobie stresów, no ale jest w pakiecie i jak nie zrobię z krwi to mnie kosztami obciążą
 
To jest dramat jakiś. Ja mam o tyle dobrze ze mieszkam w stolicy,ale tak samo jak i ty mam dosyć łaski NFZ. W ciazy bez względu na to do jakiego lakarza chodze badania powinny byc refundowane. A dostałaś na nie skietowanie od prywatnego lekarza?
Tak, już mam, ale chce zapisać się odrazu na PAPP-A, bede wieczorem dzwonić.
 
Ja tego PAAPA też wolałabym uniknąć bo na pewno będzie źle ze względu na wiek i poprzednie stracone ciąże :/ i wolałabym oszczędzić sobie stresów, no ale jest w pakiecie i jak nie zrobię z krwi to mnie kosztami obciążą
Sluchaj, nie wiem, czy bardzo chcesz iść na tą Polną na badania, bo jeśli nie to ja mogę Ci w Poznaniu polecić Alfamedica na Kościelnej, tam robiłam wszystkie prenatalne w poprzedniej ciąży i teraz też tam idę :) to jest prywatna klinika, ale sprzęt jest świetny, badanie bardzo szczegółowe, pani doktor rewelacyjna i można być na wizycie z mężem nawet w dobie tego koronaświrusa 😊 aha i nie musisz wtedy robić testu PAAPA, płacisz tylko za USG, które jest naprawdę bardzo szczegółowe i zakończone zdjęciem 4D maluszka na pamiątkę 😊😊😍
 
reklama
Właśnie wracam z usg, według wszelakich obliczeń z OM wychodził mi 6 tydzień. USG pokazuje dopiero 3-4 😄 Wprawdzie tętna jeszcze nie ma, powinno być za jakieś 10 dni, ale jest "zarys zarodka" i to najważniejsze 🥰🥰🥰
cudowne wieści 😊😍🤗
Powiem wam, że w sumie to obliczanie wieku z ciąży z OM to jest trochę bez sensu, bo często jest tak, że owulacja była później itd i później taki niepotrzebny stres, że z OM wychodzi tak, a z USG wychodzi inaczej...wg mnie to powinni obliczać wiek tylko z USG, a nie pytać o tą ostatnią miesiączkę 🤔🤔🤔 takie moje przemyślenia 😆😝
 
Do góry