reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Mam pytanie. Byłam 10 sierpnia na wizycie i lekarz nic nie wspomniał by brać jakieś witaminy. I nie brałam nawet kwasu foliowego przed staraniem i o dzidziuś. Powiedzcie mi czy powinnam coś brać przed kolejną wizytą czy zaczekać do niej i zapytać lekarza?
 
Mam pytanie. Byłam 10 sierpnia na wizycie i lekarz nic nie wspomniał by brać jakieś witaminy. I nie brałam nawet kwasu foliowego przed staraniem i o dzidziuś. Powiedzcie mi czy powinnam coś brać przed kolejną wizytą czy zaczekać do niej i zapytać lekarza?
Jak uważasz, kwas foliowy zacznij brac jak najszybciej jest wazny ale jeśli nie brałaś wcześniej nic sie nie dzieje mnostwo kobiet nie bierze bo nie wie o ciazy, tak jak pisałam wcześniej moi lekarze mowia ze mozna brać w 1 trymestrze ale jak ale spokojnie mozna w 2 zacząć
 
Wg usg wychodzi 6 tydzień 3 dzień,
według OM 6 tydzień 6 dzień :)

Ja sobie to linijka zwizualizowałam po przyjściu od lekarza :) Masakra jak sobie uświadomiłam, że taki drobiazg, a serce już bije...

Dobrze przeczytałam w poprzednim poście, że dziecko ma ponad 6cm? Jeśli tak to chyba jakiś błąd, bo to zdecydowanie za duże by było jak na ten wiek.


Dziewczyny polećcie jakąś fajną apkę 👶

Jak wyliczyć w którym tygodniu jestem skoro cykle mam 34/36 dniowe? Czy to dopiero wyjdzie na usg? Bo według OM to na pewno nie wyjdzie 🙄

Zaznacz 35 ;p poza tym zazwyczaj brana jest pod uwagę wielkośc dziecka w 12 tyg i na podstawie tego wylicza sie termin porodu.


Tulcia niby tak, ale zaznaczając 29dniowe cykle wychodzi na 1.04. Ty jesteś już 8+6?
 
Mam pytanie. Byłam 10 sierpnia na wizycie i lekarz nic nie wspomniał by brać jakieś witaminy. I nie brałam nawet kwasu foliowego przed staraniem i o dzidziuś. Powiedzcie mi czy powinnam coś brać przed kolejną wizytą czy zaczekać do niej i zapytać lekarza?
Kwas foliowy to obowiązkowo. A co do reszty to zdania są podzielone :)
 
reklama
Dziewczyny oswieccie mnie bo to moja pierwsza ciąża. Usg jest obowiązkowo między 11 a 13 tc ale badania prenatalne to nie to samo i nie ma ich ma NFZ tak? Powiedzcie coś więcej :) co wykrywają, ile kosztuje? Wszystkie kobiety robią te badania? Są bezpieczne?
 
Do góry