reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

wiesz co to może też wynikać z tego,że ja muszę mieć wszystko zaplanowane po mojej myśli. Jeśli np stwierdziłam,że będę pracować do tego i tego dnia to zwyczajnie tak bym chciała. Pewnie to wynika z mojego podejścia do planowania. Nie mam w planach wymiotów,ale poranne i nocne mdłości pokazały mi,że nie wszystko idzie po mojej myśli. Zanim zaszłam w ciążę myślałam,że to wszystko jest jak na instagramie-kobiety ćwiczą na siłowni,są zadowolone i pełne energi.
No ale teraz wiem,że tak nie ma.
mam bardzo niski próg bólu i nie wiem,jak wytrzymam,jeśli pojawią się takie problemy. Dlatego się boję. Bo nie mam na to planu.
To ja Ci powiem tylko tyle, że w ciąży nie zaplanujesz sobie kompletnie nic i musisz sobie to uświadomič, bo jest to taki stan, w którym wszystko zmienić się może z minuty na minute...i jeszcze powiem Ci, że jak urodzi się dziecko to też nic nie zaplanujesz, bo z maluszkiem nie da się zaplanować kompletnie nic, spóźnienia to norma, nagłe odwoływanie planów również, bo np dziecko się rozchoruje albo będzie miało tak kiepski nastrój, że nigdzie nie będzie Ci się chciało ruszać i tak samo sprzątanie, zarówno w ciąży jak i po możesz nie mieć siły na ogarnianie domu, czy gotowanie obiadu, bo będziesz wykończona...także CIĄŻA = JEDNA WIELKA NIEWIADOMA
 
reklama
Po ostatniej wizycie dostałam szereg badan, które mam zrobić na kolekcja wizytę i mam tam glukozę na czczo, mam pytanie czy któraś z was w poprzednich ciążach tez tak szybko badała glukozę? Myslalam, ze to robi się w okolicach 20 tyg 🤔 czyli wychodzi na to, ze będę musiała zrobić ja dwa razy?
Glukoza na czczo to nie to samo co badanie w 20 tygodniu, bo wtedy robisz obciążenie glukozy i to jest zupełnie coś innego, a teraz po prostu z krwi sprawdzą poziom cukru
 
Wymiotowalam niestety, a mdli mnie ciagle tak ze ledwo patrze na jedzenie... dopiero przed chwila dzieciom sniadania zrobilam z przerwami na pawia... a zaraz sie musimy zbierac na przedszkolakowe urodzinki.

ma sa kra, mam nadzieje ze to chociaz dobrze zwiastuje...
To ja też ciągle tak mam tylko bez wymitow, wiecznie mdli, odrzuca od jedzenia, jak pomyślę o obiedzie ze mam gotować to jest tragedia,... 🤢🤢🤢
 
Ach, tyle napisałam i odrzuciłam post :-/

Tak w skrócie o tych poduszkach do spania. Mi to pomaga na lędźwie. Wkładam sobie jedna cześć miedzy kolana, gore przytulam :-D albo jak leżę na połboku to kolano sobie na nią kładę i też mnie tak rano plecy nie bola. Jak już brzuch będzie duży to tez będzie fajnie sobie go o nią oprzeć.
Jak dziecko sie urodzi to można używać do tego żeby odgrodzić dziecko np.na łóżku albo na sofie albo do karmienia albo ogólnie do zabawy. Jest dużo zastosowań. Wrzucę wam zdjecie jaką ja kupiłam. Chciałam taka w kształcie litery U, ale nie było.
Tę co kupiłam można dopełniać kuleczkami. Kiedyś miałam taka co się nie dopełnia i po jakimś czasie zrobił się flak.
Screenshot_20200816-101645_Samsung%20Internet.jpeg
 
Ja to sie boje mierzyc temp.ze bedzie niska i mi sie wszystkie czerwone guziki wlacza.zreszta ktoras z was mierzyla temp w cyklu w ktorym zaszla?ja po owulacyjnym to jeszcze z 3 dni chyba mierzylam i nie bylo skoku,ale byly jakies bole okresowe.tak sie zastanawiam czy to juz bylo zaciazenie czy komorka jajowa.wyjechalam do Pl 5 dni po plodnych,tak sobie mysle moze pozna owu,to mi sie te tygodnie ciazy przesunely hmm
Mi skoczyła po owulacji i tak jak skoczyła tak do teraz mam ponad 37 stopni i w każdej ciąży temp mi podskakiwała do takiego poziomu
 
Ach, tyle napisałam i odrzuciłam post :-/

Tak w skrócie o tych poduszkach do spania. Mi to pomaga na lędźwie. Wkładam sobie jedna cześć miedzy kolana, gore przytulam :-D albo jak leżę na połboku to kolano sobie na nią kładę i też mnie tak rano plecy nie bola. Jak już brzuch będzie duży to tez będzie fajnie sobie go o nią oprzeć.
Jak dziecko sie urodzi to można używać do tego żeby odgrodzić dziecko np.na łóżku albo na sofie albo do karmienia albo ogólnie do zabawy. Jest dużo zastosowań. Wrzucę wam zdjecie jaką ja kupiłam. Chciałam taka w kształcie litery U, ale nie było.
Tę co kupiłam można dopełniać kuleczkami. Kiedyś miałam taka co się nie dopełnia i po jakimś czasie zrobił się flak. Zobacz załącznik 1163599
Super pomysl,ja zawsze musze miec cos pod reke do przytulenia
 
reklama
Piszecie o pracy,ja sie postaram przeciagnac jak najdluzej tzn 12 tydzien lub w gore.Jak sie uda i nie zredukuja etatow to moze jeszcze posiedze w domu na platnym przymusowym wolnym.Narazie mam siedziec w gotowosci do konca sierpnia,to bedzie juz z 10 tydzien jak wroce.Ostatnio powiedzialam szefostwo jak zobaczylam serce,poprosilam o przeniesienie na inny dzial,bylam tam jeden dzien i poronilam.
 
Do góry