reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny wiem ze chyba było już o tym ale nie mogę znaleźć. Czy możecie napisać jakie witaminy / preparaty stosujecie ? Czy wasi lekarze są wszyscy na tak odnośnie witamin? I zalecają ?
Mój zaleca kwas foliowy z jodem, żelazo (mam takie z vit C) i wit D3. Reszta to moja decyzja, ale on uważa, że zdrowa dieta wystarczy.
 
A co robicie w sytuacji jak lekarz robi USG przez brzuch? Mnie ostatnio tak zaskoczył bo pierwsze zrobił dowcinie, a później stwierdził że zobaczymy jeszcze przez brzuch i leżałam z wszystkim na wierzchu, bo miałam na sobie sukienkę, a musiałam odsłonić brzuch 😂
Ja normalnie chodzę w jeansach na każde usg bo prenatalne i usg 12-14 tydz miałam przez brzuch i teraz to już chyba tylko przez brzuch będzie, a w Enel-med są te jednorazowe spódniczki, wiec w razie co je przyodziewam 🤪
 
Zadzwonię na infolinię i się zapytam. Dziękuję za cenne wskazówki. Co do prenatalnych to nawet nie wspomniał o tym. Ja czasem mam wrażenie że jemu chodzi o kasę z tych badań i wizytę a resztę ma w nosie ☹️. W każdym razie dziękuję za poświęcony czas.
Ale nie stresuje się tylko. Zawsze możesz go zapytać że skoro płacisz za badania to co wykonuje w ramach NFZ. Jeśli mu ufasz to jest też ważne ale jeśli straciłaś zaufanie i czujesz się trochę oszukana to możesz zawsze zmienić lekarza na innego bo to ty masz się czuć komfortowo a nie lekarz.
 
@Nadziejka2021 ja używam prenatal duo, magnez+B6 i witaminę D 2000 - wszystko lekarz nakazał ;)

A co ciekawe, to odkąd zaczęłam używać magnez to zaczęło mi skakać powieka 😂
Mi czasem skacze jak w pracy muszę słuchać pięr***lenia niektórych ludzi jak nie wiem co mam im na to co mówią odpowiedzieć 🙄
 
Dziekuje każdej Was za dobre słowa, jesteście wspaniałe 😘postaram czasem się odzywać, gdyby pojawil się watek zamknięty to pamietajcie o mnie bo wrócę napewno jak tylkp to wszystko troche ochlonie, sami jestesmy w ogromnym szoku bo kobieta okaz zdrowia i tak nagle 😢
Wyrazy współczucia :( Ja na Twoim miejscu na pogrzeb bym poszła. Pierwsze słyszę ze w ciazy nie można na pogrzeb iść. Dla mnie to kolejne pierdoly i zabobony jak z tym że łańcuszka nie można nosić czy obcinać włosów itp. Chyba że chodziło Ci o koronawirusa no to wiadomo żeby zachowywać odległość w kosciele, na cmentarzu otwarta przestrzeń no i z nikim się nie obsciskiwac. Jeśli jest organizowany jakiś poczęstunek czy stypa to ewentualnie z tego bym zrezygnowała. Chociaz teraz chyba tylko do 20 osób może być? Bardzo Wam współczuję. Trzymajcie się.
 
A co robicie w sytuacji jak lekarz robi USG przez brzuch? Mnie ostatnio tak zaskoczył bo pierwsze zrobił dowcinie, a później stwierdził że zobaczymy jeszcze przez brzuch i leżałam z wszystkim na wierzchu, bo miałam na sobie sukienkę, a musiałam odsłonić brzuch 😂
to mój mi kazał majtki ubrać a w sunie kiedyś wcześniej to sam ręcznik papierowy mi położył i odetchnęłam z ulga :) chociaż w sumie takie lekarz nie jedno widział wiec jakoś można dać radę
 
reklama
My już po wszystkim w domku , kamień z serca , że już mamy to za sobą. Umówili od razu na echo serca na 12.11 i na połówkowe na 28.11 [emoji3590]

Dziękuję jeszcze raz kochane za wszystkie ciepłe słowa i kciuki [emoji3590][emoji3590] wasze wsparcie było nieocenione [emoji3590] cieszę się że mamy taki zgrany team [emoji7][emoji7]
Super ze juz po. Dzidzia wieczorem dawała Ci wsparcie i znaki ze że wszystko dobrze będzie :)

Aaaa i wczoraj wieczorem poczułam pierwszy raz ruchy dzidzi [emoji3590][emoji3590][emoji3590]
 
Do góry