reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

poczekajcie. ZUS ma 30 dni na wyplate swiadczenia od momentu zlozenia dokumentow. Cos mi tu niegra.Moze pracodawca nawalil i stad opuznienie? Moze warto spraedzic na portalu Zus i u kadtowrj o co chodzi bo to troche tak jakby US wyplacil zwrot po terminie. Moze sie zdazyc ale tu juz sie klania dyscyplina finansowa.
Tak było przed pandemią , teraz termin jest przedłużony do 90 dni bez żadnych konsekwencji dla ZUS. To samo jest z wypłatą macierzyńskiego. Ja wiem kiedy zostały za mnie złożone dokumenty przez kadrową , już ponad miesiąc i ani decyzji ani wypłaty ... Także tego [emoji6]
 
reklama
ja wczoraj miałam spotkanie ze znajomymi z okazji urodzin
impreza się dość szybko skończyła bo zmęczenie dało znać o sobie
a na zakończenie wielki ból glowy
My byliśmy wczoraj na parapetowie i zamykalismy imprezę [emoji1787][emoji1787] sama byłam w szoku , że tyle wytrzymałam [emoji41]
 
Ja też nie mogę spać, choć senna jestem. Czekam do 23 na nocną przekąskę, żeby ketonów w moczu nie było. Poza tym mąż w Łodzi, wróci późno w nocy a beż niego nie potrafię zasnąć. Co ciekawego jest w laniu się po gębach? 🤷‍♀️ Ale on lubi, więc próbuje być wyrozumiała 😏
Z tym zusem to jest tak, że gdy on przejmuje wypłatę zasiłku chorobowego, to musi mieć komplet dokumentów. Tzn nie tylko l4. Pracodawca musi "niezwłocznie" wysłać formularz zus z3 (przy etacie) i dopiero od daty otrzymania tego dokumentu liczy się bieg.
Można przyspieszyć wypłatę zasiłku samemu wysyłając do zus formularz zas 53, ale to może narazić pracodawcę na ewentualną kontrolę. Różnie potem bywa.
Można również i co jest chyba najlepszym wyjściem, poprzez pue pisać ponaglenia lub być po prostu natrętem i dzwonić co 2 dni do ZUS do działu zasiłków albo już z grubej rury do naczelnika tego wydziału.
Niestety przepisy tarczy pozwalają urzędom na przeciąganie wypłat. Jedno pocieszajace; jak już zus wypłaci pierwsze pieniądze, kolejne transze co miesiąc. Potem kolejny kłopot przy macierzyńskim.

Do tego dochodzi również kwestia obniżonej podstawy do zasiłku w związku z covid w zależności czy pracodawca skorzystał z tarczy, ale tu chyba nie ma takich dziewczyn?

Znowu elaborat 🤦‍♀️

No u mnie przez zawirowania etatowe w związku z covidem moja wypłata legła o 500 zł. Ale cóż nic nie wywalcze, bo od września wróciliśmy do "normalnych" etatów i od jego podstawy mi liczą więc zgodnie z prawem. Resztę miałam ukryta w dodatkach...

Ja mam w karcie ciazy 8 kwietnia, co usg termin się przesuwał na wcześniejszy, na prenatalnych wyszło 4kwietnia, a ostatnio u mojego gina 14kwietnia wtf? Ignoruje to :p

Z miesiączki 16.04, z pierwszego usg 17.04, z ostatniego usg 13.04. Lekarz nawet nie spojrzał, on uznaje ten 17.04, mi się wydaje, że bardziej 13.04.. Kiedyś urodzę 😂
 
Z drugiej strony wiem, że jutro będzie mnie bolała głową a jego nie. Normlanie kac przechodzi na mnie 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Jej mam to samo... idziemy do brata, mąż i brat szczęśliwi przy whiskaczu... wymiotuję ja. Jakie to zycie niesprawiedliwe :(
Idziemy do kuzyna, mąż i kuzyn szczęśliwi przy piwku, wymiotuję ja...
I ciążowy kac zawsze mnie chwyta na szczescie w domu :)
 
ladybird witaj w klubie 😁 najgorzej z zakupami albo jak się czegoś zapomni że sklepu. Przez kilka minut nie jestem w stanie wypowiedzieć słowa. W pracy też biegam między piętrami.
Też należę do tego klubu 😂 Dopóki nie zaszłam w ciążę w podskokach wybiegałam na górę a teraz przez kilka minut dochodzę do siebie.
 
reklama
Do góry