reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Cześć :)

Dziś miałam z Lilianką bilans dwulatka, przychodnia pusta, lekarka na nas czekała, jakże to miły obraz w porównaniu do tego, co działo się przed pandemią.
Związek na odległość to nie dla mnie. Mam nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli przed takim wyzwaniem stanąć.
Przewinął się temat obowiązków domowych. U nas przez długie lata myślałam, że to ja jestem tą stroną poszkodowaną. Na szczęście przyszło otrzeźwienie i inaczej na to teraz patrzę i bardzo cieszę się tym co mam.
Super, że mogłaś iść na bilans!!! U nas wszystko wstrzymane... Nie wiem, może prywatnie trzeba będzie czy co... Jakoś prywatnie u ginekologa nikt ani razu nie dał mi nawet ankiety na temat wirusa do wypisania 🤷‍♀️ :D
 
reklama
@Marynia88 - waga, wzrost, sprawdzenie jak chodzi, zajrzenie do buzi, posłuchanie czy nie ma szmerów, sprawdzenie znajomości przez dziecko ciała i pytanie o ogólny rozwój - ile je, jak je, co mówi itp. Przy Zosi i Szymku mam wrażenie nieco bardziej rozbudowane było, ale raz że COVID, a dwa, że Lilianka bardzo się bała.
Moj przez wirus wogole nie mial tego bilansu a w styczniu 3 lata więc predzej 3latka bedzie :)
 
Powiem wam ze ten bilans to dobra sprawa i niby takie proste sprawy jak pa pa czy pokaz nos,ale u nas wyszlo ze synek tego nie wiedzial generalnie byl do tylu i zaczeli mu robic rozne wizyty,pediatra,badania krwi,logopeda.wyszlo ze syn sie rozwija duzo wolniej,a u dzieci to bardzo widac.duzo o tym czytalam,duzo przeplakalam nocy,a teraz jest juz sie wszystko wyrownuje.ma 10 lat
 
Powiem wam ze ten bilans to dobra sprawa i niby takie proste sprawy jak pa pa czy pokaz nos,ale u nas wyszlo ze synek tego nie wiedzial generalnie byl do tylu i zaczeli mu robic rozne wizyty,pediatra,badania krwi,logopeda.wyszlo ze syn sie rozwija duzo wolniej,a u dzieci to bardzo widac.duzo o tym czytalam,duzo przeplakalam nocy,a teraz jest juz sie wszystko wyrownuje.ma 10 lat
A znaleźli przyczynę tego wolniejszego rozwoju? Nie chodzi mi o to żebyś tu na forum o tym szczegółowo pisała (rozumiem że to może być trudne) tylko o odpowiedź tak lub nie. Miałaś zalecone jakieś ćwiczenia?
 
Ja to wgl panikara jestem, po wczorajszych dolegliwościach, zastanawiam się czy wszystko ok z dzidzia dzisiaj :( pierwszy raz cos mnie wgl bolało, ale to tak, ze promieniowało na plecy... mysliscie ze cos mogło się stać? :(
was wszystkie z tymi czarnymi myślami to normalnie tylko przełożyć przez kolano i na tyłek dać za to wymyślanie, naprawdę...to jest ciąża, a w ciąży zdarzają się różne bóle zarówno brzucha jak i pleców, czy krocza...przestańcie panikować i zaraz się zadręczać, że coś jest nie tak...mnie też zaczęło pobolewać raz z prawej raz z lewej strony, zwłaszcza jak się zerwę za szybko z kanapy, ale to jest normalne, tam się wszystko rozciąga i ma prawo boleć
 
A znaleźli przyczynę tego wolniejszego rozwoju? Nie chodzi mi o to żebyś tu na forum o tym szczegółowo pisała (rozumiem że to może być trudne) tylko o odpowiedź tak lub nie. Miałaś zalecone jakieś ćwiczenia?
Nie spoko ja nie mam z tym problemu bo maly jest i wyglada jak normalne dziecko.nie powiedzialabys ze cos bylo nie tak kiedys.On sie urodzil bardzo maly cos kolo 2.5kg,przestal rosnac nie dostawal jedzenia z pempowiny od 33 tyg chyba.co bylo przyczyna,nikt mi nie powiedzial,czasem sie tak zdarza,moze to przez srodowisko w ktorym pracowalam z chemia,moze jakas infekcja w ciazy,moze szczepionka...nic nie wiem.pamietam ze nie machal pa pa i pozno zaczal mowic,duzo mowil po swojemu.pediatra powiedzial ze jest jaki rok do tylu ale ze z czasem te roznice sie zatra i tak tez sie dzieje,ale ma pomoc w szkole itp
 
A znaleźli przyczynę tego wolniejszego rozwoju? Nie chodzi mi o to żebyś tu na forum o tym szczegółowo pisała (rozumiem że to może być trudne) tylko o odpowiedź tak lub nie. Miałaś zalecone jakieś ćwiczenia?
Zostalam wyslana na kurs jak pomoc takim maluchom w rozwoju mowy,bardzo fajny kurs z pania logopeda,duzo mi to pomoglo
 
Cześć,
o ile mogę chciałabym do Was dołączyć. Po cichu Was podgladałam, ale stwierdziłam, że napiszę :) Termin mam na 16.04, mam 24 lata i jest to moja 3 ciąża (synuś z 2017, 2019- poroniłam w 7 tc i teraz się udało 🥰). Pewnie będę się mało udzielać, bo planuję pracować tak długo jak tylko będę mogła (uroki własnej działalności...). W poniedziałek mam prenatalne (mega późno moim zdaniem, bo wychodzi 13 tc i 4 dni, ale jeszcze podobno się mieszcze w normy). Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie ❤️
 
reklama
Hej dziewczyny, bylam dziś na wizycie u pani doktor powiedziała mi że muszę zrobić badania prenatalne bo coś ja niepokoi u dziecka, powiedziała mi też że to może być przez to że chora byłam ostatnio, ale badanie dla pewności trzeba zrobić, to moja 2 ciąża i mam 24 lata, dla mnie to była szokująca wiadomość, może coś mi doradzicie powiecie, będę wdzięczna :)
received_2799066357035171.jpeg
 
Do góry