reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dziewczyny z doświadczeniem w pieluchach wielorazowych: zagłębiam się powoli w temat bo chyba chciałabym się na to zdecydować. Mam kilka pytań: lepsze są te w których wymienia się cały otulacz czy sam wkład? Ile takich wkładów czy otulaczy potrzeba na początek, z 30-50? W pampers wilgoć wnika i pupka nie czuje, czy tutaj dziecko po siku czuje cała ta wilgoć? Jak te pieluchy się sprawdzają w nocy?
Znacie jakieś stronki fajnie by o tym poczytać i się zaprzyjaźnić z tematem?
Otulacze to jest ta warstwa zewnętrzna i na nią wkładasz wkład chłonny. Otulacze zmieniasz gdy się zabrudzi od grubszej sprawy lub po kilku zmianach wkładu chłonnego.
Wszystko jeszcze zależy z czego masz otulacz z pul czy wełniany (ten tylko wietrzysz).
Ile potrzeba? Zależy co ile dni chcesz prać. Na dobę przy noworodku potrzeba przynajmniej 12 zmian. Ja stosowałam przy noworodku otulacze pul i jako wkłady ręczniczki z Ikea i miałam kilka kieszonek.
Co do wilgotności to np kieszonki mają tzw uczucie suchości no i dziecko przewija się po każdym zmoczeniu pieluszki, a nie jak pielucha będzie pełna. W nocy także.
Przy starszych dzieciach można stosować bardziej chłonne wkłady lub dodatkowe.
W nocy też dają radę teraz jest większy wybór niż np. 10 lat temu więc na każde zapotrzebowanie.
Co do stronek to podam jak dotrę do domu o ile jeszcze działają, bo korzystałam z nich 10 lat temu 😉
 
reklama
Laski powodzenia na wizytach - dla tych, które dzisiaj wizytują :)

Mam taka fazę wkurzania się, irytacji, normalnie jak przed @ . Jakiś kosmos :(
Im bliżej wizyty, tym gorzej ze mną.

Myślałam, również o wielopielo, i chetnie zgłębie temat, jednak tym razem jakoś tak nastawiam się z góry na jednorazówki.

Pytanie - KREM NA / PRZECIW ROZSTĘPOM ?

Dziewczyny, u których jest spora róznica wieku , np, 10,13,15 lat jak starszaki zareagowały na wiadomość o ciązy ?

Fajnie macie z poznawaniem płci :) u mnie to jeszcze chwilę potrwa, Jak do informacji od lekarza mają się ph, kalendarz chiński, kształt brzucha, zachcianki ?
 
U mnie jest to samo.
Słyszałam, że jak za wcześnie to dziecko będzie za małe żeby wszystko sprawdzić tak jak trzeba.
Nie płacisz za to badanie?
USG prenatalne wykonuje mój ginekolog do którego chodzę. Jeśli się nie uda pomierzyć to będzie to zwykła wizyta kontrolna po ponad trzech tygodniach. W tej sytuacji pewnie będzie kazał mi przyjść np. 2 tygodnie później typowo na USG połówkowe.
 
Laski powodzenia na wizytach - dla tych, które dzisiaj wizytują :)

Mam taka fazę wkurzania się, irytacji, normalnie jak przed @ . Jakiś kosmos :(
Im bliżej wizyty, tym gorzej ze mną.

Myślałam, również o wielopielo, i chetnie zgłębie temat, jednak tym razem jakoś tak nastawiam się z góry na jednorazówki.

Pytanie - KREM NA / PRZECIW ROZSTĘPOM ?

Dziewczyny, u których jest spora róznica wieku , np, 10,13,15 lat jak starszaki zareagowały na wiadomość o ciązy ?

Fajnie macie z poznawaniem płci :) u mnie to jeszcze chwilę potrwa, Jak do informacji od lekarza mają się ph, kalendarz chiński, kształt brzucha, zachcianki ?
U mnie różnica 10 i 12 lat dzidziuś bardzo oczekiwany i wymodlony więc powoli szaleją 😀
 
Laski powodzenia na wizytach - dla tych, które dzisiaj wizytują :)

Mam taka fazę wkurzania się, irytacji, normalnie jak przed @ . Jakiś kosmos :(
Im bliżej wizyty, tym gorzej ze mną.

Myślałam, również o wielopielo, i chetnie zgłębie temat, jednak tym razem jakoś tak nastawiam się z góry na jednorazówki.

Pytanie - KREM NA / PRZECIW ROZSTĘPOM ?

Dziewczyny, u których jest spora róznica wieku , np, 10,13,15 lat jak starszaki zareagowały na wiadomość o ciązy ?

Fajnie macie z poznawaniem płci :) u mnie to jeszcze chwilę potrwa, Jak do informacji od lekarza mają się ph, kalendarz chiński, kształt brzucha, zachcianki ?
Moja młoda ma 10 lat i to jej długo wyczekiwane rodzeństwo, jest przeszczęśliwa codziennie powtarza , że kocha dzidziusia i przytula się do brzucha. Wiadomo ona nie wie co się dzieje i że będę miała dodatkowe badania i że z dzidzia może być coś nie tak ...
 
Moja młoda ma 10 lat i to jej długo wyczekiwane rodzeństwo, jest przeszczęśliwa codziennie powtarza , że kocha dzidziusia i przytula się do brzucha. Wiadomo ona nie wie co się dzieje i że będę miała dodatkowe badania i że z dzidzia może być coś nie tak ...
Ja odwlekam do prenatalnych, do poznania płci ... do porodu :/ Moj starszak jest takim wrazliwcem, że jak cos bedzie nie tak ( niby nie dopuszczam) to on będzie ciężko to przeżywał :(
 
reklama
Laski powodzenia na wizytach - dla tych, które dzisiaj wizytują :)

Mam taka fazę wkurzania się, irytacji, normalnie jak przed @ . Jakiś kosmos :(
Im bliżej wizyty, tym gorzej ze mną.

Myślałam, również o wielopielo, i chetnie zgłębie temat, jednak tym razem jakoś tak nastawiam się z góry na jednorazówki.

Pytanie - KREM NA / PRZECIW ROZSTĘPOM ?

Dziewczyny, u których jest spora róznica wieku , np, 10,13,15 lat jak starszaki zareagowały na wiadomość o ciązy ?

Fajnie macie z poznawaniem płci :) u mnie to jeszcze chwilę potrwa, Jak do informacji od lekarza mają się ph, kalendarz chiński, kształt brzucha, zachcianki ?
Moja ma 7 lat i cieszy się z rodzeństwa bardzo. Tuli brzuch, głaszcze. Dużo pyta. Choć już potrafi mieć napady zazdrości i wiem, że mimo wszystko ich nie przeskoczymy, bo to jednak nowość dla niej. Tyle lat sama była, oczko w glowie mamy. Ale myślę, że wspólnie damy rade. Na pewno będę ją angażować w pomoc, żeby sama zobaczyła ile pracy jest przy dziecku i robić z tego wspólną zabawę.

Co do kremu. Ja używam ziaji gdanskin, ta seria jest mocno nawilżająca i jestem bardzo zadowolona.
 
Do góry