reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Aaa i moje Kochane byłam na USG, oczywiście prywane i opóźnienie 30 min, juz zastąpiłam w poczekalni!!!

Dzidzia ❤ rośnie pieknie jest 2 dni do przodu do OM, zatem 14+6!
Na 75% Córcia ❤i tetaz tak ph mam 5.5-6 w badaniach, chiński Córcia❤, FHR dziś 152, w 10 było nawet 174, zatem u mnie sie zgadza😍😍😍!!!
Córcia ❤ dziś ziewała, a ja mówię no idzie w mamę, bo ja po pracy jestem kapeć of the kapeć!
Super❤😍 gratulacje córeczki ❤
 
reklama
Nie moge spac bo sie martwie jak wyjdzie ta Pappa. Bylam spokojna po USG, a od wczoraj mnie stres wzial. Obym jutro juz miala info. Jeszcze jestem na zwolnieniu ponad mc, a ciagle z pracy dzwonia i mam godzinne telefony jak co zrobic. Tez mnie to stresuje. Zatrudnili nowa dziewczyne i ona tak troche samopas zostawiona i jak co to mowia zeby dzwonila do mnie. Zal mi jej, a w robocie juz dawno wiedzieli po moich perypetiach ze jak bede w ciazy to ide od razu na zwolnienie. Jeszcze sie wiec do tego stresuje jak jej wszystko przekazac. Jakiegos dola zlapalam. Mam nadzieje ze jutro mi przejdzie.
 
Aaa i moje Kochane byłam na USG, oczywiście prywane i opóźnienie 30 min, juz zastąpiłam w poczekalni!!!

Dzidzia ❤ rośnie pieknie jest 2 dni do przodu do OM, zatem 14+6!
Na 75% Córcia ❤i tetaz tak ph mam 5.5-6 w badaniach, chiński Córcia❤, FHR dziś 152, w 10 było nawet 174, zatem u mnie sie zgadza😍😍😍!!!
Córcia ❤ dziś ziewała, a ja mówię no idzie w mamę, bo ja po pracy jestem kapeć of the kapeć!
Dzidziu u mnie lekarz tez stwierdzil najpierw na 80% dziewczyna a potem prawdopodobienstwo spadlo do 70 bo powiedzial ze tam widzi cos co jenak moze byc siuskiem🤣....Jak na razie ja jeszcze sie nie nastawiam 😆 Chociaz ty jestes do przodu 2 tygodnie wzgledem mnie wiec na pewno bylo wiecej widac😊 Super ze mozesz tak czesto dzidzie widywac. Ja mam lekarza w piatek moze jeszcze zobaczę swe dziecko w tym tygodniu. 😍
 
Dziewczyny jesteśmy z Małym po badaniach :) heca bo podjeżdżamy pod gabinet a lekarza nie ma. Pozamykane na trzy spusty. Jakas dziewczyna czekała na wizytę już 20 min a doktora nie ma. Napisał za chwilę SMS że będzie za kilka minut. Czekaliśmy pół godziny na dworze bo miał jakiś skomplikowany zabieg. Już się bałam że wizyta w ogóle się nie odbędzie 😳. Na szczęście potem poszło sprawnie :). Lekarz na wstępie powiedzial że siusiak nie zniknął od ostatniej wizyty więc mamy już 100% pewności że będzie mały Jaś. Wszystko w porzadku, mamy 130g szczęścia 💕💕💕💕💕💕. Zdjęć nie wstawię bo szczerze - lekarz się nie postarał, mało co widać. Za trzy tygodnie chce mi już robić połówkowe... To będzie 18+5 mniej więcej. Mysle że to za wcześnie. Czytałam że powinno się je robić między najwcześniej w 20 tygodniu. Co o tym myślicie ?
Ja za trzy tygodnie będę mieć 18+3 i mój lekarz jeszcze nie robi połówkowych bo właśnie powiedział że to za szybko na połówkowe.
 
Dziewczyny z doświadczeniem w pieluchach wielorazowych: zagłębiam się powoli w temat bo chyba chciałabym się na to zdecydować. Mam kilka pytań: lepsze są te w których wymienia się cały otulacz czy sam wkład? Ile takich wkładów czy otulaczy potrzeba na początek, z 30-50? W pampers wilgoć wnika i pupka nie czuje, czy tutaj dziecko po siku czuje cała ta wilgoć? Jak te pieluchy się sprawdzają w nocy?
Znacie jakieś stronki fajnie by o tym poczytać i się zaprzyjaźnić z tematem?
 
A to jak wysoko pH moczu to chłopak? :D ja przy zeszłym badaniu tez pH 8, osttanio aż 9... ale myśle ze jakis błąd w badaniu próbki... ale w poprzedniej ciąży tez miałam pH bliskie 8 zawsze i była córka ;p
Chociaż w tej czuje, ze będzie syn :D



Ja oficjalnie zdiagnozowanej nie mam, ale tez już zamówiłam glukometr i chce mierzyć rano, bo to ten mi wyszedł wysoki. Ja na razie dietę trzymam w miarę ścisła, wyeliminowalam białe pieczywo, kupuje tylko chleb o niskim ig, nie jem ziemniaków, frytek, białego ryżu. Całkiem wyeliminowalam słodycze i ogólnie cukier. Pewnie jak przyjdzie glukometr i będą te cukry w porządku to sobie pozwole od czasu do czasu na małe grzeszki, ale myśle ze takie zdrowsze odżywianie tylko na dobre mi wyjdzie. :)



Ooo bratnia dusza <3
Tez mam problem z tym co jeść... tzn z obiadami, bo do tej pory gotowałam typowa kuchnie polska, czyli ziemniaczki, fryteczki, kluski śląskie, schabowe, mielone, ewentualne jakieś dania z białym ryżem, a teraz tych rzeczy jeść nie powinnam... a nie umiem gotować potraw np z kaszami, nie jem tez ryb ani twarogów. Za warzywami tez nie przepadam, zawsze nadrabialam zupami krem, a teraz ani zupy krem z marchewki, ani z buraków, bo to tez produkty o wysokim ig... i tak szukam ciagle przepisów i kombinuje.
Ja właśnie przed ciążą jadłam głównie warzywa i owoce, mało mięsa, a teraz nie mogę na to wszystko patrzeć i mdli mnie od myślenia. Dietę teraz opieram na serze białym, chlebie razowym, ziemniakach i mięsie. Mega niezdrowo, zwłaszcza w naszej sytuacji. A z warzyw pomidory, wczoraj mnie zemdliło od ogórka kiszonego. Mam nadzieję, że to się wyprostuje w II trymestrze.
 
Nie moge spac bo sie martwie jak wyjdzie ta Pappa. Bylam spokojna po USG, a od wczoraj mnie stres wzial. Obym jutro juz miala info. Jeszcze jestem na zwolnieniu ponad mc, a ciagle z pracy dzwonia i mam godzinne telefony jak co zrobic. Tez mnie to stresuje. Zatrudnili nowa dziewczyne i ona tak troche samopas zostawiona i jak co to mowia zeby dzwonila do mnie. Zal mi jej, a w robocie juz dawno wiedzieli po moich perypetiach ze jak bede w ciazy to ide od razu na zwolnienie. Jeszcze sie wiec do tego stresuje jak jej wszystko przekazac. Jakiegos dola zlapalam. Mam nadzieje ze jutro mi przejdzie.
Będzie dobrze! Jak USG w porządku to wyjdzie wszystko ok! Głowa do góry, praca to praca, nie masz siły to i tak jesteś na L4. Na pewno nie stresuj się za kogoś.
 
reklama
Aaa i moje Kochane byłam na USG, oczywiście prywane i opóźnienie 30 min, juz zastąpiłam w poczekalni!!!

Dzidzia ❤ rośnie pieknie jest 2 dni do przodu do OM, zatem 14+6!
Na 75% Córcia ❤i tetaz tak ph mam 5.5-6 w badaniach, chiński Córcia❤, FHR dziś 152, w 10 było nawet 174, zatem u mnie sie zgadza😍😍😍!!!
Córcia ❤ dziś ziewała, a ja mówię no idzie w mamę, bo ja po pracy jestem kapeć of the kapeć!
Cudownie!! ❤️ Gratuluje córci!!! Skoro wszystko się zgadza usg, pH i kalendarz chiński to nie ma bata!!! Córa jak nic!!! 🥰
A gdzie foteczka?! 😎
 
Do góry