reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Ja miałam Was zapytać czy też bolą Was plecy oraz nogi? Bo u mnie jest z tym masakra, zwłaszcza w nocy jak się położę spać... A z ciekawostek to dziś skończyłam 13 tc i jestem w szoku bo zaczęły boleć mnie cycki 😂😂😂 Dopiero teraz 🤷‍♀️
O jezu mnie tez bolą nogi :( jeszcze jak nadreptam w pracy , chyba pojde wcześniej na L4 :(
 
reklama
Właśnie u mnie też mało kto je robił, bez względu na wiek. Wyników też się obawiam, bo nawet jak wyjdzie źle to może być dobrze i odwrotnie. Nie mam wpływu na to jak dziecko się rozwija albo rozwinie i teraz żyć w takim stresie czy będzie dobrze czy nie? Ja myślę pozytywnie, że wszystko jest ok i musi tak być :) Z drugiej strony tak jak piszesz to dokładne badanie i sporo można się z niego dowiedzieć, dlatego dalej nad tym myślę.
To ja chyba tylko jakaś inna jestem, bo ani razu idąc na prenatalne nie myślałam pod kątem: "coś będzie nie tak"... Ja się nie mogłam doczekać tego badania, bo tylko wtedy tak wyraźnie widać dziecko (w Poznaniu żaden ginekolog w prywatnym gabinecie nie ma tak dobrego sprzętu)...prawda jest taka, że nawet na standardowej wizycie podczas usg lekarz może zauważyć coś niepokojącego, nie ma co tego potrzebne badania prenatalne i ja jestem tego żywym przykładem : na wizycie w 32 tygodniu lekarz stwierdził, że mój syn może mieć wadę układu moczowego i zaleca mi iść na te ostatnie prenatalne badania, nie opisze jaki to był dla mnie stres, tego samego dnia poszliśmy z mężem na te badania i co się okazało? Że nie ma się czym martwić i że często chłopcy mają jedną medniczke powiększoną i tyle...synek urodził się zdrowy, wszystko jest ok i nie ma żadnej wady, ale tego stresu nie życzę nikomu...prenatalne to super sprawa jeśli oczywiście trafi się na dobrego fachowca, bo od tego też dużo zależy 😉
 
Zgadzam sie, jednak to przy wzorowo przebiegającej ciąży. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje. Bo inaczej stres jest destrukcyjny, ja moje USG konsultuje z moją lekarka prowadząca.
Przecież większość tu ma dobrze przebiegającą ciąże...dziewczyny tutaj trochę same się nakręcają tym chodzeniem ciągle na wizyty itd...ja się zastanawiam co niektóre by zrobiły gdyby w Polsce było jak w Anglii, że tylko góra 2-3 usg przez całą ciąże jeśli nic złego się nie dzieje (bratowa tak miała), a tak to do położnej się w ciąży chodzi, a nie do lekarza...ja też jestem i po poronieniu samoistnym i po ciąży biochemicznej i to wszystko w ciągu niecałych 3 msc, ale no nie wariuje tak...czekam cierpliwie na kolejną wizytę i tyle i przede wszystkim nie dopuszczam do siebie żadnych złych myśli, nawet dzisiaj się trochę ucieszyłam, bo nadal mieszczę się w swoje ulubione rzeczy, chociaż brzuszek mam już widoczny 😁😁😁😊🙈
 
Dziewczyny, a mi coś wyskoczyło na ustach :( nigdy nie miałam opryszczki - jak coś to mi właśnie wyskakiwał taki zwykły pryszcz na brzegu ust i teraz znów mi się pojawił i zaczęłam kminić, czy to na pewno nie opryszczka - czy opryszczka różni się jakoś od takiego zwykłego czerwonego pryszcza z białą główką?
 
Ja miałam Was zapytać czy też bolą Was plecy oraz nogi? Bo u mnie jest z tym masakra, zwłaszcza w nocy jak się położę spać... A z ciekawostek to dziś skończyłam 13 tc i jestem w szoku bo zaczęły boleć mnie cycki 😂😂😂 Dopiero teraz 🤷‍♀️
hahaha kiedyś musiało to nastąpić 🙈🙈🙈 moje bolą już od jakiegoś czasu, ale raz mocniej, raz słabiej za to ich wielkość się bardzo zwiększyła i z miseczki C przeszłam wczoraj na D 🙈🙈🙈😳😝 ...a co do nóg to mnie nie bolą, ale zaczęły mnie łapać w nocy skurcze w łydkach i to jest masakra...😩😭😭😭
 
Dziewczyny, a mi coś wyskoczyło na ustach :( nigdy nie miałam opryszczki - jak coś to mi właśnie wyskakiwał taki zwykły pryszcz na brzegu ust i teraz znów mi się pojawił i zaczęłam kminić, czy to na pewno nie opryszczka - czy opryszczka różni się jakoś od takiego zwykłego czerwonego pryszcza z białą główką?
tak, opryszczka to takie skupisko bąbelków ropnych i jest bardzo bolesna, także nie idzie jej pomylić z pryszczem...jak przylozysz palec do opryszczki to czuć takie pulsowanie, a przy pryszczu tego nie ma...ja tak zawsze rozpoznawałam to cholerstwo, bo męcze się z tym kilka lat, zwłaszcza właśnie jesienią i zimą
 
Ja miałam Was zapytać czy też bolą Was plecy oraz nogi? Bo u mnie jest z tym masakra, zwłaszcza w nocy jak się położę spać... A z ciekawostek to dziś skończyłam 13 tc i jestem w szoku bo zaczęły boleć mnie cycki 😂😂😂 Dopiero teraz 🤷‍♀️
Ja czasem czuję jakbym miała zakwasy w nogach :o jeśli chodzi o piersi, to już mało mnie bolały, a teraz od dwóch dni około, to strasznie nabrzmiały i znów bolą.
 
reklama
hahaha kiedyś musiało to nastąpić 🙈🙈🙈 moje bolą już od jakiegoś czasu, ale raz mocniej, raz słabiej za to ich wielkość się bardzo zwiększyła i z miseczki C przeszłam wczoraj na D 🙈🙈🙈😳😝 ...a co do nóg to mnie nie bolą, ale zaczęły mnie łapać w nocy skurcze w łydkach i to jest masakra...😩😭😭😭
Skurcze to najgorsze co może złapać, jeszcze do tego w nocy i znienacka :(
 
Do góry