reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dzien dobry, dziękuję za odpowiedzi każdej która odpowiedziała 😘. A czy jeśli 5 lat temu dostałam taki zastrzyk po poronieniu w 6 tc to nic złego? (byłam w ciąży z byłym partnerem). Tylko wtedy bardzo krwawiłam i bolał mnie brzuch. W tej ciąży czuje się świetnie, za dwa dni wchodzę w 12 tydzień
. Nie mogłam spać całą noc po tym jak zobaczyłam wynik krwi mojego narzeczonego☹.
To nie ma związku teraz. Tzn nie bezpośrednio. Odczyn Coombsa pewnie już masz zrobiony. Sprawdź czy są przeciwciała. Jeśli są, to pewnie już jesteś po zastrzyku z immunoglobuliną. Jeśli nie to dobrze. Teraz raczej nie bada się tatusiów. Po prostu każda ciężarna z ujemnym RH profilaktycznie dostaje zastrzyk z immunoglobuliną a po porodzie, gdy dziecko ma dodatni odczyn RH dostają drugi. Jak masz nadal stres to zadzwoń do lekarza prowadzącego i popytaj.
No, właśnie zaczyna się okres grypy, u nas przychodnie pozamykane jedynie teleporady.... Ci z grypa, przeziębieniem są wsadzani do, jednego, worka z korona.... Najbardziej to mi szkoda tych dzieci bo kurde kaszel jest a lekarz nie o słucha bo się boi....
Moja córeczka w zeszłym tygodniu miała katarek i kaszelek. Pediatra na teleporadzie stwierdził, że chce ją zobaczyć. Po godzinie była już po badaniu. Poradnie u nas działają, oczywiście w reżimie sanitarnym, ale nie mieliśmy problemu ani z córeczką ani ze szczepieniem syna dwa dni po wizycie małej.
 
reklama
To nie ma związku teraz. Tzn nie bezpośrednio. Odczyn Coombsa pewnie już masz zrobiony. Sprawdź czy są przeciwciała. Jeśli są, to pewnie już jesteś po zastrzyku z immunoglobuliną. Jeśli nie to dobrze. Teraz raczej nie bada się tatusiów. Po prostu każda ciężarna z ujemnym RH profilaktycznie dostaje zastrzyk z immunoglobuliną a po porodzie, gdy dziecko ma dodatni odczyn RH dostają drugi. Jak masz nadal stres to zadzwoń do lekarza prowadzącego i popytaj.

Moja córeczka w zeszłym tygodniu miała katarek i kaszelek. Pediatra na teleporadzie stwierdził, że chce ją zobaczyć. Po godzinie była już po badaniu. Poradnie u nas działają, oczywiście w reżimie sanitarnym, ale nie mieliśmy problemu ani z córeczką ani ze szczepieniem syna dwa dni po wizycie małej.

No córka znajomej miała biegunkę i na teleporadzie kazano jej kupic jakiś syrop i potem, okazało się że to, na kaszel.... To, samo, moja siostra ma 7 miesięczna
córeczki była chora kaszel katar i co musiała iść prywatnie bo jak, usłyszała teleporada to se darowała.... Nie z takim małym dzieckiem....
U nas najlepsze jest to że w przychodni nie przyjmą bo się boją ale po pracy to lecą do swoich prywatnych gabinetów i, wtedy, się korony nie boją.
 
Ech, wczoraj po stosunku (było gwałtowniej niż zwykle...) zaczęło mnie boleć podbrzusze na środku. W ogóle mnie nie bolało od jakichś 3 tygodni. Bolało jakieś 2h dość mocno, później poszłam spać i teraz rano też jest lekki ból, można powiedzieć dyskomfort. Trochę się obawiam...
 
Trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty oby byly same dobre wieści :)

Ja dziś odstawiam kwas foliowy i luteinę i trochę się martwię czy będzie wszystko ok. Któraś już odstawiała?...
Ja odatawilam na zalecenie lekarza luteine w 8 tyg i to bylo w piątek dzis poniedziałek, w piątek mialam bol brzucha a tak prawie nie mialam ale od tamtej pory cisza i nic sie nie dzieje :) jestem w ciąży tak samo jak byłam, żadnych palmien mdłości ogromne bolu brzucha nie ma :)
 
No, właśnie zaczyna się okres grypy, u nas przychodnie pozamykane jedynie teleporady.... Ci z grypa, przeziębieniem są wsadzani do, jednego, worka z korona.... Najbardziej to mi szkoda tych dzieci bo kurde kaszel jest a lekarz nie o słucha bo się boi....
Ostatnio zadzwoniła do mnie kolezanka, bo miala akcje na izbie przyjec w nocy, pojechala z corka, bo corka 39 stopni, mala, około roku ma. Na ip lekarka jej powiedziala, że przyjmje ja tylko jeśli ona podpisze papier, ze dziecko ma koronawirusa. Ta absolutnie sie nie zgodziła, to jej drzwi przed nosem zamknęła. Rozumiecie? Zobaczcie jaka manipulacja faktami. Ludzie umieraja na nowotwory a w aktach zgonów wpisują im pieprzony covid..
 
A ile zapłacili dla szefa, żeby wymyślił przypadki covid? 🤔
Teraz szaleje grypa, która też nazywana jest covid i składa się z cząstek koronawirusa. U mnie na przychodni, wisi plakat, żeby sprawdzić jaka jest różnica między korona a grypa - nie ma żadnej. Najmniejszej.

Tez mam kaszel, mokry. Witamina C, czosnek, syrop z cebuli, mleko z miodem i czosnkiem na masle i postawi na nogi! Zdrowka! 😘

Wszystkim wizytujacym dzis życzę powodzenia i trzymam mocno kciuki za Was! Macie wrocic i chwalić się swoimi czupakabrami 🥰😍😘
Szczerze mówiąc mam to gdzieś jak to nazywają, niech to sobie będzie i grypa zwykła. Ale bezpośrednia podwładna męża wyładowała w szpitalu po tygodniu gorączki pod 40 stopni, kaszlala z krwią i ma zaawansowane zapalenie płuc i pozytywny wynik na COVID. Kolejne 3 osoby tez mocno chorują, wiec niech sobie to nazywają jak chcą, ja sie i tak boje w swoim położeniu
 
reklama
Ech, wczoraj po stosunku (było gwałtowniej niż zwykle...) zaczęło mnie boleć podbrzusze na środku. W ogóle mnie nie bolało od jakichś 3 tygodni. Bolało jakieś 2h dość mocno, później poszłam spać i teraz rano też jest lekki ból, można powiedzieć dyskomfort. Trochę się obawiam...
Hejo, u mnie dosłownie wczoraj to samo było po stosunku, aż myślałam już o nospie, ale leżałam leżałam i przeszło, też mnie pierwszy raz aż tak mocno bolało po stosunku..
 
Do góry