reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Rowerek stacjonarny jest spoko w ciazy jak najbardziej. Tez mam rower stacjo i nawet pytalam lekarza. Jak nic nie boli to można a jak coś rozboli to odpocząć :) każdy ruch nawet na małym obciążeniu jest lepszy niż żaden (jeśli z ciąża wszystko ok).
Super muszę coś robić bo zwariuje nie dość ze wszystko boli od tego odpoczywania to i jelita maja ciężko :)
 
Dziewczyny a ja trochę odchodząc od tematu ale może któraś mi wyjaśni jestem dziś 8+6 czyli jeśli czytam książki na temat ciąży to czytam o tym, ze jestem w 8 tygodniu czy w 9? Bo już mi się myli 🙊 skończyłam 8 tygodni i zaczynam jutro 9 czyli już traktuje ciąże jako 9 tygodniowa czy jak to jest?
Kochana, już kiedyś tutaj rozmawiałyśmy na ten temat i wyszło na to, że podobnie jak z naszym wiekiem 😉 Jedni jak kończą 30 lat to mówią, że mają lat 30 a inni, że już 31. I tutaj tak samo 🙂 Choć dla lekarzy kończą się ukończone tygodnie i jak urodzisz w 37+6 to będzie traktowane jako poród w 37 tyg. a nie 38 🙂
 
A dobra dziewczyny powiedzcie mi co myślicie o tym, generalnie jestem w domu nie pracuje bo zajmowalam sie od urodzenia małego domem, mlody poszedł do przedszkola do tej 13.30 mam sporo czasu tak to mialam ogrom pracy jak to przy dziecku, mam przez to ze za nim nie biegam malo ruchu, lepiej sie czuje, chce wprowadzić od poniedziałku spacerki po niego do przedszkola ale co myślicie o jeździe na rowerku stacjonarnym ale na prawie 0 obciążeniu poprostu zeby sie Chociaż poruszac bo zastygna mi miesnie a ja bede kulka toczącą sie z punktu A do punktu B?
Tez nie pracuje. Mam mała domowa siłownie i cwicze tez w ciąży. Tzn teraz leżę całymi dniami przez mdłości ale to przejdzie. Myśle ze brak ruchu jest bardziej szkodliwy.
 
Dziewczyny a ja trochę odchodząc od tematu ale może któraś mi wyjaśni jestem dziś 8+6 czyli jeśli czytam książki na temat ciąży to czytam o tym, ze jestem w 8 tygodniu czy w 9? Bo już mi się myli 🙊 skończyłam 8 tygodni i zaczynam jutro 9 czyli już traktuje ciąże jako 9 tygodniowa czy jak to jest?
Tez mam ten problem
 
Cos malo o jedzeniu dzisiaj bylo....ja ide robic kolacje jakas fajna bo zrobilismy zakupy,maz w domu ma dzis wolne to cos z synkiem razem zjemy i obejzymy.pewnie sie poklocimy co ogladac z 10 razy hah.
A co do moczu to ja moze mam cala tablice medelejewa w mojej cewce moczowej,ale nikt mi nie zrobi badan az do usg 12 tyg.tak wiec super...a i polozna mi mowila ze oni nie robia tu tsh badania,chyba ze lekrz rodzinny zleci.no a ze mi prywatna polska ginka kazala zrobic to wycyckalam od portugalskiej rodzinnej lekarki badanie na tsh.Wogole ona to taka fajna babka,kiedys poszlam i mowie ze bym chciala krew zrobic bo lece do Polszy,to wlaczyla laptopa i wszystko co tam mogla zaczela mi zaznaczac,i tylko pytala a to chcesz a to chcesz,to ci sie moze przydac heh.no to takie cuda w tej Angli sie dzieja.dzis bylam na pobraniu krwi i we wtorek moze byc juz wynik.dodam ze panstwowo.
 
Tez nie pracuje. Mam mała domowa siłownie i cwicze tez w ciąży. Tzn teraz leżę całymi dniami przez mdłości ale to przejdzie. Myśle ze brak ruchu jest bardziej szkodliwy.
Tez tak mysle, pamiętam jak w 1 ciąży Pani doktor mówiła ruszać się bo miesnie sie zastaną przez te miesiące! :) tylko ze wiadomo cwiczen w ciąży dozwolonych jest nie za duzo i lepiej uważać:)
 
reklama
Cos malo o jedzeniu dzisiaj bylo....ja ide robic kolacje jakas fajna bo zrobilismy zakupy,maz w domu ma dzis wolne to cos z synkiem razem zjemy i obejzymy.pewnie sie poklocimy co ogladac z 10 razy hah.
A co do moczu to ja moze mam cala tablice medelejewa w mojej cewce moczowej,ale nikt mi nie zrobi badan az do usg 12 tyg.tak wiec super...a i polozna mi mowila ze oni nie robia tu tsh badania,chyba ze lekrz rodzinny zleci.no a ze mi prywatna polska ginka kazala zrobic to wycyckalam od portugalskiej rodzinnej lekarki badanie na tsh.Wogole ona to taka fajna babka,kiedys poszlam i mowie ze bym chciala krew zrobic bo lece do Polszy,to wlaczyla laptopa i wszystko co tam mogla zaczela mi zaznaczac,i tylko pytala a to chcesz a to chcesz,to ci sie moze przydac heh.no to takie cuda w tej Angli sie dzieja.dzis bylam na pobraniu krwi i we wtorek moze byc juz wynik.dodam ze panstwowo.
Ja dzis popoludniu najadlam się popcornu-jem bez soli bo zdrowszy-potem zagryzłam 3 malymi jablkami spod domu i nie mogę nic przełknąć tak mam ogromnie wypchane jelita 😀 a maz kupil mi kabanosy i rukole i buleczki na kolacje ale poczekają na śniadanie 🥰
 
Do góry