reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

@Tulcia wczoraj byla! Opowie 😃!
A jak mam Pappa to nie muszę być na czczo, prawda?
tak ja byłam wczoraj na pierwszych prenatalnych i usg jest już robione na brzuszku 😘 Dziś miałam tez wizytę kontrolna u tego samego lekarza i już nie badał mnie dopochwowo tylko tez robił usg na brzuchu😊 Prenatalne ok, lekarz badał wszystko nosek, kark ogólnie całego dzidziusia, dostałam wynik badan prenatalnych i taki komentarz na ostatniej stronie, ze wszystko jest prawidłowe.

Po dzisiejszej kontrolnej wizycie dopytałam o test pappa powiedział doktor, ze nie jestem w grupie ryzyka, na usg prenatalnym wszystko wyszło dobrze i ze nie jest tej test w moim przypadku konieczny. Dziś jedziemy do Gdyni, mam nadzieje, ze jakiś zniosę prawie 6 godzinna podroz 😘
 
reklama
Spokojnie. Mi tez wyszly slabe wyniki.Myslalam ze to zapalanie, a co sie okazalo? Zle zrobilam badania. Gdybys miala zapalenie uwierz mi wiedzialabys o tym.Boli strasznie. Ja zrobilam tak. Powtorzylam badanie i zrobilam posiew. Wyszło bez bakterii a posiew negatywny. Wniosek....nie umiem sikac do kubka🤣🤣🤣🤣
Mi ładne wyniki moczu w ciąży wychodziły dopiero jak kupiłam kubeczki zafoliowane, a wcześniej wiecznie leukocyty, bakterie i nabłonki, a żadnej infekcji nie miałam, także ja też ma chłodno podchodzę do badań moczu...gdyby coś było nie tak to na pewno byś czuła, bo to jest bardzo bolesne i upierdliwe uczucie, że ciągle chce Ci się siku i masz pełen pęcherz, a koniec końców idziesz na toaletę i robisz w męczarniach i bólach 2-3 kropelki
 
Dobra nie ma szans że Was doczytam 😅 przeczytałam pierwsze 30 stron Boże co za emocje poczułam się jak w pierwszej ciąży 😁
Nie odniosę się pojedynczo bo jeszcze nie ogarniam ale
Badaniami moczu bym się tak mocno nie przejmowała bo źle nasikasz i już coś nie tak 😉 miałam pojedyncze bakterie i lekarz mówił że wszystko ok 😊 zawsze możesz kupić sok żurawinę 100% I do wody czy herbaty troszkę dolewać nie zaszkodzi a zawsze może coś pomoże:)
Test pappa można robić po zjedzeniu nie trzeba być na czczo;)
Infekcja pochwy może być bez objawowa sprawdza się ją takimi paskami u lekarza;)
TSH 6 to bardzo wysoko napewno lekarz zwiększy dawkę bo ja biorę euthyrox 25 a ma 2,6 tsh i wiem że dawkę stopniowo będzie podnosił:)
Plamienia w ciąży są normalne no chyba że żywą krwią to trzeba skonsultować z lekarzem ;) radzę unikać Google bo się nerwowo wykończymy 😁
Większy wysiłek w ciąży nie wskazany bo może się macica zacząć spinać ale nie zawsze tak jest wiadomo 😊
Polecam sprawdzać najnowsze rekomendację położniczo ginekologiczne lepsze źródło niż Google 😊
A co o mnie jestem po traumatycznych przeżyciach związany z porodem nr 1 i komplikacje po 🙄 bardzo długo zajęło mi dojście do siebie niestety i dopiero teraz zdecydowaliśmy się na starania o drugie bobo 😁 miały być luźne starania a udało się za pierwszym razem i tak jak przy pierwszej ciąży radość nie do opisania tak przy tej ciąży jestem posrana 😂 mam problemy z niedoczynnością tarczycy i to też na to wpływa 😊
 
A dobra dziewczyny powiedzcie mi co myślicie o tym, generalnie jestem w domu nie pracuje bo zajmowalam sie od urodzenia małego domem, mlody poszedł do przedszkola do tej 13.30 mam sporo czasu tak to mialam ogrom pracy jak to przy dziecku, mam przez to ze za nim nie biegam malo ruchu, lepiej sie czuje, chce wprowadzić od poniedziałku spacerki po niego do przedszkola ale co myślicie o jeździe na rowerku stacjonarnym ale na prawie 0 obciążeniu poprostu zeby sie Chociaż poruszac bo zastygna mi miesnie a ja bede kulka toczącą sie z punktu A do punktu B?

Jeśli masz ochotę to ćwicz :) jak poczujesz, że za dużo to odpuść :)


No to dość mała dawka była jak mi przy wynikiu 3,7 od razu dał dawkę 50, ale pewnie teraz będziesz miała większą i będzie ok :)
No widzisz, co lekarz to inaczej. Mój przy TSH 7,7 dał 25 i stopniowo zwiększał. Teraz jestem na 75, miałam być na 62,5 ale powiedziałam mu, że chcę się starać o dziecko, to podniosł do 75 i tak się trzymam. W ciązy nie zmieniałam jeszcze dawki.


Wiecie, chyba nie moge nikomu mówić jak się czuję. Dzisiaj szefowa pytała jak tam, to jej mówię, że dużo lepiej, że mam więcej energii itd. No i co? I po pracy poszłam na godzinną drzemkę, a później się nie mogłam podnieść. To nie pierwszy raz tak się dzieje. Dokładnie jak z dziećmi, jak pochwalisz, że ładnie śpi to nagle przestaje :D
 
Dziewczyny, u mojej malej jednak okazało się, że ma jakiś wirus tylko. Normalnie nie spalam cala noc, wyłam jak dzieciak.
Stary jutro wyjezdza o 5.30 ja mam wizyte o 8. Po prostu cudownie 😭
Depresja totalna.
Tarczyca spadla mi do 6, ale rodzinna mowi, że najpewniej podniosą mi dawkę lekow. Ale to juz jutro z ginekologiem musze ustalić.
Moj wyjezdza 10pazdziernika 😒
 
Ja dzisiaj chyba nowy etap, chociaż mam nadzieję że to tylko przez spanie wieczorem (za mało). Przed snem najadłam się kabanosów na szybko, a po wstaniu taki odrzut od mięsa i w ogóle jedzenia... Mdłości, woda przestała wchodzić, I znowu ochota na oranżadę, fantę itp. A nie piłam takich rzeczy przed ciążą prawie w ogóle. Trochę pomogło mi świeże powietrze, a zamiast gazowanego taki ulepek woda z syropem malinowym... I żelki :o a z rok lub więcej w ogóle nie jadłam. Mąż na kolację zapowiedział hamburgery, ale ja chyba tego nie tknę :o
 
Dziewczyny, słyszałyście może o systemie sprzątania wg FlyLady? Trafiłam na jego przystępnie zaproponowaną wersję na yt pewnej polskiej mamy. System poleca się zarówno do tych kobiet, które sprzątają za mało, jak i do tych co za dużo :p Najpierw są takie małe kroczki codziennie. Ja jestem na 4. dniu wg polskiej wersji i widzę postępy :) Szczególnie że odkąd l4 i niby czasu więcej to weszło lenistwo...
Któraś chętna dołączyć? Pierwsze zadanie rozpoczynamy wieczorem, więc można zacząć dzisiaj. :)

 
reklama
Do góry