reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2017

Poobkładana poduszkami dała radę- już po domu ją tak wosiłam żeby nie dzwigać. Zawsze szukała gdzie chwycić żeby się podciągnąć i do pionu. Ciekawska i tak jej zostało :)

Myslalam, ze takie metody to tylko w pokoleniu naszych mam... :(

Dziewczyny, uwaga, czasem nie kopiujcie pomyslu obkladania poduszkami i sadzania dziecka, ktore jeszcze nie siedzi!! To bardzo niezdrowe dla malego kregoslupa. Niejedna z nas cierpi katusze z kregoslupem teraz dzieki rodzicom... :/
 
reklama
Niunius przykro mi bardzo :-(

Dziewczyny, ja znów z pytaniem. Co można w ciąży na zapalenie pęcherza? Furaginum wg ulotki odpada a już nie mogę wytrzymać, tak piecze, boli i to ciągle parcie na pęcherz. Dodatkowo nic nie piję, nic nie jem i dzisiejszej nocy do teraz rzygam dalej niż widzę... Choć już nie mam czym

Ja dostalam furagin w zeszlym tygodniu ale niestety nie pomogl i skonczylo sie antybiotykiem.
 
Moja córa jest z lutego. W wakacje już smigalysmy spacerówka rozłożona na leżąco. Mała ucieszona bo widziała świat i nie było tak gorąco jak w gondoli
 
Tak, na dziecko trzeba sposobu. Wychowuje synka w mysl rodzicielstwa bliskosci i moje dziecko wie, ze jak na cos sie nie zgadzam, to tak bedzie, a szczegolnie gdy chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo.
Kazde dziecko jest ciekawe i każde chce więcej niz powinno...
 
To, ze dziecko probuje sie podonosic jest silne i ciekawe nie oznacza, ze jesli samodsielnie nie siedzi mam je podpierac poduszkami... Moje zdanie jest inne, bo mozna tylko zaszkodzic... Myslisz, ze wtedy takiemu dziecku jest wygodnie i sobie nie nadwyreza miesni?

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 
W mojej miejscowości jest taki sklep z naturalnymi kosmetykami ale z tego co wiem można zamówić też przez internet :) najpierw uzywalam olejek ze słodkich migdalow 100% firmy nacomi w ogóle super bo bezzapachowy a teraz uzywam identyczny ale firmy etja :) a to tylko dlatego że ten drugi ma dozownik :)
Teraz właśnie używam ten olejek nacomi pregnant i wydaje się super,rano wstaje i jeszcze czuje ze skóra jest fajnie nawilżona,ostatnio kupialm go w drogerii Hebe

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Kuzynka meza po badaniach z krwi pappa usłyszała, ze dziecko ma zespół Patau. Zrobila amniopunkcje i okazalo się, że dziecko zdrowe. Wiadomo, amniopunkcja to juz ryzyko straty ciazy...
Ja pappa nie robie, bo to badania oparte na statystyce. Czesto więcej z nich stresu niz pozytku.

Za to na pewno pojde na poszerzone badania polowkowe, tzw. echo serca plodu (ale bada sie wszystkie organy).

Ja mam pappa i usg 13.10. Słyszałam że czasami zdarza się wynik "negatywny" a potem się okazuje że wszystko jest ok...jak ruletka :/ . Dostałam skierowanie na badania ze względu na wiek, nie mam obaw nie przejmuje się na zapas, wielu lekarzy straszy a zapomina też powiedzieć że po 35 roku życia jest też możliwość ciąży bliźniaczej ;)
 
Niunius33 dopiero przeczytałąm, strasznie mi przykro, oczywiście wiem, że nic Ci te słowa nie pomogą ale będę się modlić za Ciebie, potrzebujesz czasu, spokoju, będzie lepiej.
Co do dzieckaz wadą...moja siostra bliźniaczka ma porażenie mózgowe, oczywiście jest to wada nabyta nie wrodzona, gdyby nie błąd lekarski byłaby zdrowa ale ja wiem co to znaczy żyć z bardzo ciężko chorą osobą, do 12 roku życia prawie bez mamy, bo wciąż zajęta rehabilitacją, opieką, kursami z siostrą, potem urodził się kolejny brat i ja byłam za niego w bardzo dużym stopniu odpowiedzialna, umiałam wykąpać, przebrać, ubrać, nakarmić, od pierwszych dni, mama zajęta pracą lub siostrą, nigdy nigdzie nie wyjechałam na obóz czy kolonie, bo byłam potrzebna rodzicom, nigdy nie zrobiłam nic głupiego,bo ciągle sama musiałam się kimś opiekować a nie liczyć na czyjąś opiekę i siostra z racji choroby zawsze dostawała więcej uwagi, prezentów,"bo jest chora". Nie żałuję, bo dziś jestem absolutnie samodzielna i bardzo zżyta z rodzeństwem i rodzicami, bo szybko uświadomili mi jak ważna jest moja pomoc i postawa ale jako dziecko wielu rzeczy nie rozumiałam, mimo to nie chciałabym aby siostry nie było, chciałabym po prosu, żeby była zdrowa. Jednak jeżeli miałabym podjąć decyzję to chorego dziecka bym nie urodziła. Prędzej czy później zostanie ono obciążeniem dla reszty rodzeństwa, a ja musiałabym odejśze świadomością, że opuszczam je ze choćono mnie wciąż potrzebuje.
 
reklama
W mojej miejscowości jest taki sklep z naturalnymi kosmetykami ale z tego co wiem można zamówić też przez internet :) najpierw uzywalam olejek ze słodkich migdalow 100% firmy nacomi w ogóle super bo bezzapachowy a teraz uzywam identyczny ale firmy etja :) a to tylko dlatego że ten drugi ma dozownik :)

Kupiłam w sklepie z naturalnymi kosmetykami, niestety bez dozownika.
Sprzedawczyni poleciła mi jeszcze jeden olejek Nacomi pregnant care, mieszanka olejków naturalnych + vit E.Kupiłam dwa i będę testować :)
Nacomi ma nawet ciekawe opinnie Link do: Cosmetics Freak - blog kosmetyczny.: NACOMI PREGNANT CARE - SERIA DLA KOBIET W CIĄŻY (I NIE TYLKO)
 
Do góry