reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Dziewczyny, powiedzcie czy prolaktyna ma wpływ na ciążę?
Jak robiłam badania w tamtym roku przed tym transferem to wyszła mi ponad 40ng/ml i biorę bromocorn pół tabletki jakieś dwa miesiące
A teraz przy ostatniej becie też sobie prolaktynę zrobiłam i mam 70 ng/ml i teraz nie wiem czy nie zwiększyć dawki do całej tabletki , TSH też zrobiłam ale mam w normie 2.8 ulU/ml
Wg mojego doktora ma niekorzystny wplyw na zajscie w ciąze i gdy mialam ok 30 kazał obnizyc. Bralam Dostinex raz w tygodniu i bardzo szybko stezenie się poprawilo. W max kilka tygodni. Ale w samej ciązy bedzie roslo i tu juz norm nie pamietam, ale w ciązy leku nie bralam.
 
reklama
Wg mojego doktora ma niekorzystny wplyw na zajscie w ciąze i gdy mialam ok 30 kazał obnizyc. Bralam Dostinex raz w tygodniu i bardzo szybko stezenie się poprawilo. W max kilka tygodni. Ale w samej ciązy bedzie roslo i tu juz norm nie pamietam, ale w ciązy leku nie bralam.
To muszę lekarza zapytać czy nadal brać bo poczytałam na innych forach to jedni lekarze mówią żeby odstawić zaraz po pozytywnym teście a inni żeby brać do 7 tygodnia ciąży.
Ty miałaś mocniejszy lek bo brałaś raz w tygodniu.
 
Ostatnia edycja:
Wg mojego doktora ma niekorzystny wplyw na zajscie w ciąze i gdy mialam ok 30 kazał obnizyc. Bralam Dostinex raz w tygodniu i bardzo szybko stezenie się poprawilo. W max kilka tygodni. Ale w samej ciązy bedzie roslo i tu juz norm nie pamietam, ale w ciązy leku nie bralam.
A ja nigdy nie badałam prolaktyny przed transferami …
Wiem ze to się bada chyba w 2 dc
Od miesiąca jestem na farmakologicznej menopauzie (zoladex) czy jest sens abym teraz sobie zbadała ??
 
A ja nigdy nie badałam prolaktyny przed transferami …
Wiem ze to się bada chyba w 2 dc
Od miesiąca jestem na farmakologicznej menopauzie (zoladex) czy jest sens abym teraz sobie zbadała ??
Ja bym raz sprawdzila zeby zobaczyc czy jest chociaz w miare ok. Panie z menopauzą nie mają wysokiego stezenia wiec jesli wyjdzie przyzwoicie to wystarczy. Mi doktor badal przed transferem. A bylam na estrogenach w celu leczenia rozrostu endometrium bez atypii co wyszlo w hist-pacie
 
Właśnie znalazłam stronkę, gdzie jest napisane jaka powinna być waga dziecka tydzień po tygodniu. I tak tydz 24 - 600gr, tydz 26 - 900gr, tydz 28 - 1,1 kg. Także jeśliby się tym kierować i tym co mówi mi lekarz, idę na razie wagowo idealnie.
Wg tej strony bardzo dynamiczny przyrost zaczyna się dopiero po 28 tyg. A nawet po 29 tygodniu.

O rany, to mój Kawaler w 29+6 ważył... 1745g.
Jutro III prenatalne. Jak tak dalej pójdzie to będzie około 2kg.
To nie za dużo? Przyrost mojej wagi w normie, ilość wód i przepływy też.
 
O rany, to mój Kawaler w 29+6 ważył... 1745g.
Jutro III prenatalne. Jak tak dalej pójdzie to będzie około 2kg.
To nie za dużo? Przyrost mojej wagi w normie, ilość wód i przepływy też.
Nie za duzo :) idealny kawaler! Ciesz się, bo to naprawdę super, że tak pięknie rośnie a przecież jakoś go wypchniesz🤣 czy planujesz cc ? Daj znac po usg!
 

Załączniki

  • IMG_7024.png
    IMG_7024.png
    120,8 KB · Wyświetleń: 29
reklama
Do góry