reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

reklama
Melapola, ile dziecko powinno przybierać na wadze pod koniec 2 i w 3 trymestrze? Ja dobiłam do 28 tyg i ponad 1kg. Ale wydaje mi się, że przyrost wagi spowolnił. W 26 tyg + 1 dzień było 959gr. A w 28 tyg + 1 dzień 1155gr. Mówią mi, że to prawidłowa waga na koniec 28 tygodnia, ale wcześniej waga dziecka przyrastała więcej przez dwa tygodnie, a teraz kiedy właśnie powinna przyspieszyć ze wzrostem wagi to wydaje mi się, że spowolniła. Zmieniła pozycję i teraz ma pępowinę wokół szyi. Tym się też martwię. Ustawienie głową do góry.
 
Okolo 150-200g na tydzien jest super przyrostem. Ale u mnie od 28 tyg tyle nie bylo a od 31 to juz tylko po 50 i stad porod w 35+3. Mysle, ze w sytucji, o ktorej piszesz nie nastawiaj sie na dotrwanie do terminu, 37 tyg to marzenie a 34 to realna fajna opcja, bezpieczna dla dzidzi. Kup troche ciuszkow 50 :)
 
Okolo 150-200g na tydzien jest super przyrostem. Ale u mnie od 28 tyg tyle nie bylo a od 31 to juz tylko po 50 i stad porod w 35+3. Mysle, ze w sytucji, o ktorej piszesz nie nastawiaj sie na dotrwanie do terminu, 37 tyg to marzenie a 34 to realna fajna opcja, bezpieczna dla dzidzi. Kup troche ciuszkow 50 :)
Właśnie znalazłam stronkę, gdzie jest napisane jaka powinna być waga dziecka tydzień po tygodniu. I tak tydz 24 - 600gr, tydz 26 - 900gr, tydz 28 - 1,1 kg. Także jeśliby się tym kierować i tym co mówi mi lekarz, idę na razie wagowo idealnie.
Wg tej strony bardzo dynamiczny przyrost zaczyna się dopiero po 28 tyg. A nawet po 29 tygodniu.
 
Zaciskam kciuki nadal ;) kiedy usg??? Jak sie czujesz mamuska?
Nie wiem czy będzie robione usg ale na wizytę umówiłam się na poniedziałek bo w niedzielę mi się zwolnienie kończy (mam dobrego lekarza i dał mi zwolnienie po transferze tak jak chciałam czyli od 21 marca do 14 kwietnia)
W poniedziałek będzie 25dpt
 
Dziewczyny ,a kiedy zauważyłyście u siebie ,że macica lekko sie powieksza i.brzuszek.Ja 11tydz.czy jakos tak i slabo widzę,ze brzuch lub podbrzusze się powiększa.W 8tyg.mi sie uwypukliło pidbrzusze i teraz jakby stanęło w miejscu.Wiem,ze zamęczę Was tymi swoimi strachami i obawami
 
Dziewczyny ,a kiedy zauważyłyście u siebie ,że macica lekko sie powieksza i.brzuszek.Ja 11tydz.czy jakos tak i slabo widzę,ze brzuch lub podbrzusze się powiększa.W 8tyg.mi sie uwypukliło pidbrzusze i teraz jakby stanęło w miejscu.Wiem,ze zamęczę Was tymi swoimi strachami i obawami
Pytaj....to ja nie będę musiała bo będę już miała odpowiedzi 😂
 
Dziewczyny ,a kiedy zauważyłyście u siebie ,że macica lekko sie powieksza i.brzuszek.Ja 11tydz.czy jakos tak i slabo widzę,ze brzuch lub podbrzusze się powiększa.W 8tyg.mi sie uwypukliło pidbrzusze i teraz jakby stanęło w miejscu.Wiem,ze zamęczę Was tymi swoimi strachami i obawami
W pierwszej ciąży to koło połówkowych w 20 tygodniu było wyraźnie widać brzuch. Wcześniej mało. Musiałam poluzować spodnie itp wcześniej, typu nic mega obcisłego czy uciskającego, ale jak to pierwsza ciąża to dość długo tego prawdziwego brzucha ciążowego się wypatruje. Czasem (już w 2 trymestrze) miałam wrażenie, że w ciąży w ogóle nie jestem. Gdyby nie usg to by ciężko mi było uwierzyć, że tam rozwija się dziecko. Ale około 20 tyg będziesz czuła ruchy. To potem już wiadomo, że dziecko jest. Kup detektor tętna. Ja od 14 tyg sprawdzałam sobie w domu.
 
Ja w 1 trymestrze niewiele się powiększylam w brzuchu ale na wadze sporo. W ogóle byłam bardziej nalana niż z ładną piłeczką z przodu jak niektore laski. Tak więcej to zaczęlo byc widac okolo 16-18 tygodnia ale że jestem w ciązy a nie gruba to po 28 :)
 
reklama
Dziewczyny, powiedzcie czy prolaktyna ma wpływ na ciążę?
Jak robiłam badania w tamtym roku przed tym transferem to wyszła mi ponad 40ng/ml i biorę bromocorn pół tabletki jakieś dwa miesiące
A teraz przy ostatniej becie też sobie prolaktynę zrobiłam i mam 70 ng/ml i teraz nie wiem czy nie zwiększyć dawki do całej tabletki , TSH też zrobiłam ale mam w normie 2.8 ulU/ml
 
Do góry