reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2022

Leki mam od juz od wtorku odstawione, jutro ide na kolejną bete z progesteronem. Czy to jest tak, ze musi spasc progesteron i wtedy to poronienie sie zaczyna?
I drugie pytanie nam takie , ja mam id kilkunastu lat problem z ferrytyną, czy jest nozliwe zeby niska ferrytyna spowodowala cb?
 
reklama
Leki mam od juz od wtorku odstawione, jutro ide na kolejną bete z progesteronem. Czy to jest tak, ze musi spasc progesteron i wtedy to poronienie sie zaczyna?
I drugie pytanie nam takie , ja mam id kilkunastu lat problem z ferrytyną, czy jest nozliwe zeby niska ferrytyna spowodowala cb?
No niestety to nie takie proste. U mnie poronienie przy pustym jaju musiałam mieć wywoływanie farmakologicznie bo beta cały czas rosła... Mimo odstawienia leków nic się nie zaczęło dziać 😬... Musisz obserwować sytuację. Ferrytyna raczej na ciaze wpływu by aż takiego nie miała. Niestety w sporej większości poronień wina leży po stronie genetyki zarodka.
 
No niestety to nie takie proste. U mnie poronienie przy pustym jaju musiałam mieć wywoływanie farmakologicznie bo beta cały czas rosła... Mimo odstawienia leków nic się nie zaczęło dziać 😬... Musisz obserwować sytuację. Ferrytyna raczej na ciaze wpływu by aż takiego nie miała. Niestety w sporej większości poronień wina leży po stronie genetyki zarodka.
Czytalam wlasnie , ze moze byc wada zarodka , ale u mnie byl zarodek przebadany. No poczekam do piątku jeszcze hak nic sie bie rozkręci to ide po jakies leki do lekarza.
 
Czytalam wlasnie , ze moze byc wada zarodka , ale u mnie byl zarodek przebadany. No poczekam do piątku jeszcze hak nic sie bie rozkręci to ide po jakies leki do lekarza.
Niestety nawet badany zarodek nie daje gwarancji braku wad 😬... Podstawowe PGT-A zncznie zmiejsza oczywiście ryzyko wielu wad - ale niestety nie wyklucza wszystkich. Wady często powstają de novo, w trakcie późniejszych podziałów.
 
Ostatnia edycja:
Nie, zrobie jutro , dzis sie rano nie wyrobilam przed pracą, nalisalam do Czech no kaza dalej czekac na poronienie , czekam do piątku .
 
Czytalam wlasnie , ze moze byc wada zarodka , ale u mnie byl zarodek przebadany. No poczekam do piątku jeszcze hak nic sie bie rozkręci to ide po jakies leki do lekarza.
Przebadany zarodek to jakieś 60% szans na powodzenie transferu. Tak jak pisała Strusio wady mogą powstać już po badaniu na dalszym etapie podziału. Mogą być też nieprawidłowe przemiany metaboliczne i mitochondrialne i zarodek się nie przyjmie.
 
Przebadany zarodek to jakieś 60% szans na powodzenie transferu. Tak jak pisała Strusio wady mogą powstać już po badaniu na dalszym etapie podziału. Mogą być też nieprawidłowe przemiany metaboliczne i mitochondrialne i zarodek się nie przyjmie.
Nawet nie wiem co to są te nieprawidlowe przemiany metaboliczne i mitochondrialne🤦‍♀️
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie mi , czy Wy moze wiecie gdzie szukac genetyka z ktorym mozna omowic wynik badania pgs zarodka, mam jeszcze jeden zdrowy i jedną mozaike, w klinice w Czecgach bardzo zdawkowo odpowiadają , tylko tyle, ze genetyk zgodzil sie ba transfer a jak zapytalam jaka wada by ewentualnie u tego dziecka mogla byc to p. doktor embriolog odpowiedziala tylko zadna powazna , moze sie nie urodzic, grozi potonieniem😳😳szukam w internecie co ten wynik badania moze znaczyc i nic nie znajduje więc chcialabym to omiwic z genetykiem , ktory zna sie na wadach zarodkow.
 
Do góry