reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona grudniowych dzieciakow

Kleo nie chce Cię matrwić - idziemy do przedszkola na adaptację, Pani nauczycielka pyta się wszystkich dzieci jak mają na imię, moje dziecko odpowiada APOPOLNIA, a ta do niej czy może mówić Pola bo wygodniej! w żłobku była moja Apolonia i jeszcze jedna dziewczynka, która miała po prostu na imię Pola to nawet prace plastyczne podpisywały Pola i pierwsza literka nazwiska zamiast Pola I Apolonia bo to dwa różne imiona.... ja na córkę mówię Apolonia, Pola mi się zdarzy ale głównie mamy swoje zwroty zupełnie nie pochodzące od imienia;) jak Kluska np. (moje dziecko niejadek, chudzina także to nie wyśmiewanie się z niej;)
Liczę się z tym niestety... chociaż myślę że będę zwracać innym uwagę że jednak moje dziecko to Apolonia nie Pola... chociaż wiadomo jacy są ludzie...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Ej a Lilka to Lilla lub Lilia a nie Lilian(n)a i też "prawidłowe" zdrobnienie to Lilianka. [emoji19] daaajcie spokój nie ma się co przejmować

cb7wugpju04jz4q8.png
 
Ej a Lilka to Lilla lub Lilia a nie Lilian(n)a i też "prawidłowe" zdrobnienie to Lilianka. [emoji19] daaajcie spokój nie ma się co przejmować

cb7wugpju04jz4q8.png
Moja jest Liliana i mówimy Lilianka, Lilka, Lila, Lil, Liluś, Lilianek, Lilijka, Lilian i wszelkie kombinacje. Jak będziecie wołać na dzieci tak się przyzwyczają i same potem będą poprawiać innych :p
 
Liczę się z tym niestety... chociaż myślę że będę zwracać innym uwagę że jednak moje dziecko to Apolonia nie Pola... chociaż wiadomo jacy są ludzie...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

ja zwracałam ludziom na początku ale wyszłam z założenia, że to jakby poprawiać "On nie ma na imię Kuba tylko Jakub". Bo prawdą jest, że Pola jest zdrobnieniem od imienia Apolonia i od imienia Poliksena. teraz wszystkie Pole obchodzą imieniny albo w dniu imienin Apolonii albo Polikseny właśnie bo swojego dnia nie mają. Pola Raksa i Pola Negri to też Apolonie;)
 
Nasz syn nadal bezimienny. Na tapecie ostatnio Mikołaj i Jan, ale jeszcze bez przekonania....
Podczas rozmów przewijał się też Kajetan, Aleksander, Sylwester, Krzysztof, ale jeszcze żadne imię nie robi efektu Wow.


f2w3yx8d53zjrig5.png
 
Nasz syn nadal bezimienny. Na tapecie ostatnio Mikołaj i Jan, ale jeszcze bez przekonania....
Podczas rozmów przewijał się też Kajetan, Aleksander, Sylwester, Krzysztof, ale jeszcze żadne imię nie robi efektu Wow.


f2w3yx8d53zjrig5.png

U nas bedzie Mikołaj [emoji4] gdyby była dziewczynka miała byc Hela, Helenka [emoji846]

Jeżeli chodzi o Hanię to teraz wsród moich znajomych i na osiedlu co druga dziewczynka sie tak nazywa, troszkę zbyt popularne jak dla mnie sie zrobiło od kilku lat.

Michelle przepiękne imię [emoji4] chociaż Chiara tez bardzo ładne, wiec na co sie nie zdecydujecie i tak bedzie pięknie [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A nam brakuje zupelnie koncepcji na drugie imie... mam pustke... jedynie kolacze mi sie taka mysl ze skoro na pierwsze Zofia to drugie powinno byc bardziej "wspolczesne" zeby jak sie malej Zofia nie spodoba to miala jakas alternatywe... ale z kolei do Zofia to pasuje mi tylko cos prostego np. Anna. Politycznie pasowalaby Hanna po tesciowej (dla mnie ok) ale 2 takie "stare" imiona?
Maz kiedys chcial Lena... teraz na nic nie jest zdecydowany chociaz zaproponowalam mu zeby on wybral skoro ja wybralam Zofie...
Co Wam by pasowalo do Zofia?

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
reklama
A nam brakuje zupelnie koncepcji na drugie imie... mam pustke... jedynie kolacze mi sie taka mysl ze skoro na pierwsze Zofia to drugie powinno byc bardziej "wspolczesne" zeby jak sie malej Zofia nie spodoba to miala jakas alternatywe... ale z kolei do Zofia to pasuje mi tylko cos prostego np. Anna. Politycznie pasowalaby Hanna po tesciowej (dla mnie ok) ale 2 takie "stare" imiona?
Maz kiedys chcial Lena... teraz na nic nie jest zdecydowany chociaz zaproponowalam mu zeby on wybral skoro ja wybralam Zofie...
Co Wam by pasowalo do Zofia?

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
Ale dlaczego Zofia to "stare" imię? Teraz tyle Zosiek lata, że jest równie współczesne co stare. Tak jak napisałaś, jeśli nie masz koncepcji, to może niech mąż zdecyduje. Hanna jak dla mnie pasuje.
 
Do góry