reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona grudniowych dzieciakow

A nam brakuje zupelnie koncepcji na drugie imie... mam pustke... jedynie kolacze mi sie taka mysl ze skoro na pierwsze Zofia to drugie powinno byc bardziej "wspolczesne" zeby jak sie malej Zofia nie spodoba to miala jakas alternatywe... ale z kolei do Zofia to pasuje mi tylko cos prostego np. Anna. Politycznie pasowalaby Hanna po tesciowej (dla mnie ok) ale 2 takie "stare" imiona?
Maz kiedys chcial Lena... teraz na nic nie jest zdecydowany chociaz zaproponowalam mu zeby on wybral skoro ja wybralam Zofie...
Co Wam by pasowalo do Zofia?

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!

U mnie dzieci maja po jednym. Takze i Maksym nie będzie miał drugiego.
Do Zofii pasuje dużo.A jak ma Twoja mama ?jesteście blisko czy daj po kimś kogo cenisz.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A co do imienia Naszego synka to ja przez cały nasz związek (prawie 8 lat) tłumaczyłam mężowi ze chciałabym zeby mój synek miał na imię Franciszek. Początkowo nie chciał nawet o tym słyszeć Ale po kilku latach przywyknal i jak się okazało ze bedzie chłopiec to nie mieliśmy problemu z imieniem. Kiedyś mąż chciał Mikolaja Ale ja nie chciałam a co najlepsze termin mamy na 6 grudnia :)
Gorzej byłoby z dziewczynka bo ja chciałam Zosia albo Hania a mąż Lena i żadne pewnie nie chciałoby ustąpić :)
 
U nas będzie Hanna Nina. Nina po ukochanej prababci prawie męża. Jakby był chłopiec to by miał na drugie Arkadiusz po moim chrzestnym, bracie Mamy, który zmarł jak miałam 4 latka i podobno ja jestem jego kopią i wierzę, że z zaświatów bardzo mi pomaga :) tak samo jak babcia Nina :)

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale dlaczego Zofia to "stare" imię? Teraz tyle Zosiek lata, że jest równie współczesne co stare. Tak jak napisałaś, jeśli nie masz koncepcji, to może niech mąż zdecyduje. Hanna jak dla mnie pasuje.
no wlasnie Zofia jest po mojej babci. moze dlatego uwazam ze to "stare" imie:)))
U mnie dzieci maja po jednym. Takze i Maksym nie będzie miał drugiego.
Do Zofii pasuje dużo.A jak ma Twoja mama ?jesteście blisko czy daj po kimś kogo cenisz.
jeszcze musimy to przemyslec. Hania po tesciowej - cenie ja i to byloby politycznie i tesciowej bym sie podlizala i mezowi:)))

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
no wlasnie Zofia jest po mojej babci. moze dlatego uwazam ze to "stare" imie:)))

jeszcze musimy to przemyslec. Hania po tesciowej - cenie ja i to byloby politycznie i tesciowej bym sie podlizala i mezowi:)))

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!

Ja też mam zamiar dać dwa imiona, każde z moich dzieci ma. Ja też mam i taka u mnie w rodzinie tradycja i chciałabym ją podtrzymać. Z drugiej strony zawsze to jakaś alternatywa dla dziecka. Znam sporo osób, które używają drugiego imienia, więc u nas też będą dwa, problem, że pierwszego jeszcze nie ma hehehe :)
Zofia, owszem stare imię, ale od długiego czasu króluje na topie ;) Moim zdaniem Zofia Hanna (dwa retro ) ładnie grają.
Jeśli chcesz natomiast połączyć dwa z różnych epok, to może daj jednak mężowi wybrać to drugie?
Lena teraz jest na 1 miejscu popularności, więc byłoby coś "z tego roku" ;)
Ranking najpopularniejszych z zeszłego roku
  1. Lena
  2. Julia
  3. Zuzanna
  4. Maja
  5. Zofia
  6. Amelia
  7. Hanna
  8. Aleksandra
  9. Wiktoria
  10. Natalia
  11. Oliwia
  12. Alicja
  13. Nikola
  14. Maria
  15. Emilia
  16. Anna
  17. Nadia
  18. Patrycja
  19. Gabriela
  20. Martyna
 
hihi nie znalam tego rankingu ale we wczorajszej wieczornej naradzie maz zaproponowal:
Zofia Julia
Zofia Lena
Zofia Sara :)
mi sie spodobalo Zofia Gaja ale maz tego nie widzi... Sara mi sie podoba bo oznacza Ksiezniczke...Zofia madrosc... to by nam wyszla Madra Ksiezniczka:)))
czuje ze decyzja zapadnie spontanicznie jak sie Zosia urodzi. Wysle meza do urzedu i zobaczymy z czym wroci:)))

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
no wlasnie Zofia jest po mojej babci. moze dlatego uwazam ze to "stare" imie:)))

jeszcze musimy to przemyslec. Hania po tesciowej - cenie ja i to byloby politycznie i tesciowej bym sie podlizala i mezowi:)))

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
Moja babcia też była Zofia, dlatego gdyby była dziewczynka, to upierałabym się, żeby na drugie było Zofia.

hihi nie znalam tego rankingu ale we wczorajszej wieczornej naradzie maz zaproponowal:
Zofia Julia
Zofia Lena
Zofia Sara :)
mi sie spodobalo Zofia Gaja ale maz tego nie widzi... Sara mi sie podoba bo oznacza Ksiezniczke...Zofia madrosc... to by nam wyszla Madra Ksiezniczka:)))
czuje ze decyzja zapadnie spontanicznie jak sie Zosia urodzi. Wysle meza do urzedu i zobaczymy z czym wroci:)))

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
Z tego zestawienia najmniej podoba mi się chyba Zofia Lena
 
Moja prababcia miała na imie Zosia. Fajna kobietka była. A tak wszystkie inne babcie mają na imie Marianna. Pierwsze bądź drugie. W sumie większość kobiet ma u mnie w rodzinie na drugie imie Marianna badz Maria :) ja nie nadaje dzieciom drugich imion. Ani ja ani maz nie mamy synek tez nie wiec mal tez nie dostanie :)


 
reklama
U nas będzie drugie imię, ale jakie to się okaże jak się urodzi:) Asia się urodziła w imieniny Marii i tak jej daliśmy na drugie, teraz chcemy zrobić podobnie. Problem będzie, jak akurat jakieś brzydkie imię wypadnie;)
 
Do góry