reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla styczniowych maluszków!!

Karoli, bądź twarda! Nie ma co się poddawać teściowej, bo później Ci na głowę wskoczy. I masz rację - nie, choćby dla zasady. Babci mojego męża ubzdurało się, że jeśli będzie u nas drugi synek, to Paweł. Mamy już Piotra. A ona się chyba za dużo M jak miłość naoglądała. Powiedziałam od razu, że taka opcja mnie nie interesuje i już.
 
reklama
Karoli, bądź twarda! Nie ma co się poddawać teściowej, bo później Ci na głowę wskoczy. I masz rację - nie, choćby dla zasady. Babci mojego męża ubzdurało się, że jeśli będzie u nas drugi synek, to Paweł. Mamy już Piotra. A ona się chyba za dużo M jak miłość naoglądała. Powiedziałam od razu, że taka opcja mnie nie interesuje i już.

hehehe macy dobre:-)
 
Starsza córa to WeroNisia Ewa
Teraz będzie Ewa... (nie wiem jakie drugie damy imię, albo po mnie albo po prababciach (Maria, Katarzyna))
 
co do imion to u nas co miesiąc zmienia się koncepcja!:szok:zawsze był Jasiek, nawet zanim w ciążę zaszłam i Jaśkiem był do 7 miesiąca, potem był Frankiem chociaż łamanym na Adasia no a teraz jest Oliwier i chyba tak juz zostanie:-Djak pytałam dzidziola czy Oliwier może być to dostałam kopniaka więc chyba mu pasuje, także nasza dzidzia odzyskała imię...znowu...mam nadzieję, ze tak już zostanie:-D:-D:-D:-D
 
Z imionami to tak już jest! Zawsze się znajdzie ktoś komu nie będzie pasowało!
U nas tez tak jest.Na początku wahaliśmy się miedzy imieniem Nikodem a Filipem.No moim rodzicom strasznie się żadno imię nie podobało,i zaczęli komentować że :
Filip - to Filip z konopi .....
Nikodem - Nikoś Dyzma.......
My wybraliśmy imię Nikodem a dziadkom powiedziałam że mają kochac wnuczka a nie imię! A jak chcą wybrać imię to polecam popracować nad własnym dzieckiem:-p:laugh2:
 
Mnie Oliwier też się podoba :tak: Znam dwóch chłopców o takim imieniu i niezłe ciacha z nich są (chłopców starszych ode mnie :-p)

Filipa chciałam, ale jak usłyszałam, że Anka ma Filipa, Gosia też i Kaśka,a w Oli brzuchu jest Filip, byłam w przedszkolu po Oliwkę a tam 4 Filipów na 11 chłopców, to przestało mi się podobać :-p

Nikodem jest ciężko powiedzieć!! Moja Paulinka mówi wszystko pięknie,a Nikodem nie wychodzi jej :tak: Znam dwóch małych Nikodemów, którzy nie potrafią powiedzieć jak mają na imię... Nie wiem dlaczego tak :eek::tak:;-)

My zdecydowaliśmy się na Adasia, ale teście wciąż gadają, że Adam to wujek, Adam sąsiad to pijak, Adam jakiś tam jest księdzem... Wszyscy panowie o tym imieniu są do pupy i oni będą do niego mówić Hubercik, bo im sie podoba, a tak będzie miał na drugie...
Nie wiem kto im to powiedział, ponieważ my już dawno zdecydowaliśmy, że córka będzie miała Aleksandra po babci drugie imię, a synek Vincenty po dziadku moim... Moje dziecko będzie miało na imię Adam i na żadne inne reagować nie będzie :-p:-D A już na pewno nie Hubercik!! ;-)
 
reklama
Z tym Hubercikiem to lekka przeginka (tzn imię ładne ale chodzi o zasadę). Jeśli tak zaczną wołać to, Ty wołaj na nich nie ich imionami też i wytłumacz, że to dlatego, że Ci się nie podobają. Zobaczysz od razu zmieknął...
Antonio mi się bardzo podoba -kojarzy z reklamą (już nie pamiętam czego? ice tea?) "Antonio fa freddo... " - ale zgadzam się, że nie wolno poddawać się teściowej. W ogóle w szoku jestem, że G tak szybko przestały się Twoje imiona podobać po mamusinej krytyce. Tym bardziej bym się nie poddała, bo jeszcze baba pomyśli, że we jej zdanie ważniejsze i we wszystko będzie się wtrącać...
 
Do góry