reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

No akurat u niego to nie jest tak, że robi rzadszą kupę. Gdybym mu dawała "różnorodne" jedzenie to miałby nieustanną biegunkę. Mój syn jest alergikiem i u niego alergia objawia się w ten sposób. Ledwie udało mi się unormować jego kupy po przewlekłej kilkumiesięcznej biegunce. I nawet gastrolog potwierdza, że u niego to nie jest normalne. Sorki, ale każdemu zdarzają się pojedyncze przypadki z taką kupą i to nie jest powód do zmartwienia, ale u mojego synka, to akurat jest realny problem, a nie obsesja przewrażliwionej matki.
Co do noska, to to nie wygląda ładnie i nie jest zwykła ranka. Nawet mój D jak przyszedł z pracy i to zobaczył, to powiedział "O rany boskie", a jak wiadomo faceci bardziej bagatelizują takie rzeczy


No właśnie kupiłam ten plasterek i przykleiliśmy go, bo po szyciu to chyba by jeszcze prędzej blizna była. A jaką maścią smarowałaś?

No trochę mnie to stresuje. Przez prawie 3 lata przy mnie nic mu się nie przytrafiło, a tutaj już w 2 pełnym dniu przedszkola. I to zdarzyło się ponoć na oczach pani. W ogóle mam wrażenie, że odkąd wrócił z przedszkola, to jakiś taki nie swój, markotny i w ogóle. No ale może po prostu śpiący, bo tam krótką jak na niego mają drzemkę.

Antiope ja smaruje (bo może raptem tydzień - Silaurum - ale nie żebym Ci polecała bo ja to po prostu w domu miałam (dostałam nowe opakowanie od kogoś i leżało), ale mnie teraz przystresowałyście z Jadwigą tą blizną i chyba zainwestuje w "ślimaka".

Tez czytałam dużo dobrego o kosmetykach Hipp. A powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z codzienną pielegnacja, przy każdej zmianie pieluchy trzeba smarować pupe kremem na odparzenie? I czy po kąpieli trzeba smarować cialko oliwka czy to nie jest konieczne? Zupełnie nie umiem obsługiwać się takim maluszkiem :oo2:

No widzisz w tym temacie to co matka to opinia i z położnymi jest tak samo, na początku miałam chusteczki białe pampersa ale głównie w domu przegotowana woda i wacik (takie duże dziecięce kupowałam, żeby było łatwiej, smarowałam bepanthenem ale nie za każdym razem, jak kąpałam w Hippie to smarowałam później albo balsamem albo oliwką, jak w emoliencie to nie. Linomag bardzo polecany u nas zupełnie się nie sprawdził i pupa od razu była odparzona... sudocrem też radzę mnieć w pogotowiu;) oprócz tego jeszcze kupie octanisept do pępka wiadomo i bioderme cold cream do buzi i na początek tyle z kosmetyków chyba.

A ja się nie pochwaliłam, że miałam w piątek kontrolę z ZUS, więc dobrze że nie poleciałam do UK.

U mnie w pracy dwie kolejne zaciazyly i szefowa chce zatrudnić nowe osoby z adnotacja na umowie, że w przypadku ciąży ona zrywa umowę.
Wariatka, przecież to niezgodne z prawem....

Lola powiedz mi jak wyglądała ta kontrola?? ja się nad morze wybieram i boję się, że z moim fartem mnie odwiedzą.... może się któraś orientuje co jeśli nie zastaną mnie w domu???
 
reklama
Dzień dobry :)

Lola myślisz, że to "szefowa" poinformowała zus o Twoim ew wyjeździe stąd ta kontrola ? Zastali Cię w domu ?


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Tak zastali mnie w domu na szczęście.
Czuję że ona zaniosła mój wniosek urlopowy do ZUS. Zresztą ona często pozbywa się pracowników z dziećmi, ciągle zatrudnia młode dziewuchy, często niedoświadczone życiowo, bo takie łatwiej wykorzystać za najniższą krajową.
 
Bry witam się spod laboratorium powiem tak bez cytryny bym nie wypila haha a teraz będę kwitla 2h za jakie grzechy zasmialam się ze muszę mała w brzuchu zapytać czy się zgadza haha ale kobitki mile tak jak do innych były oscypek tak do mnie były mile uroki ciąży podoba mi się ten stan coraz bardziej haha

Edit na blizny najlepszy bliznasil moja mama miała wypadek na pile 35szwow na ręce smarowala bliznasilem a dziś ani śladu po wypadku
 
Witam się z pięknej Hiszpanii[emoji4] Pogoda w sam raz dla mnie. Dziś trochę na plaży posiedzielismy, ale głównie w cieniu. Woda cieplutka:)

Wczoraj jak padłam po podróży, to w nocy przytuliłam się do męża i mówił, że Młody skopał go po plecach [emoji23][emoji23][emoji23] albo było mu za ciasno albo chciał się z tatą pobawić jak mama spała[emoji6]

Trzymam kciuki za wszystkie mamuśki z dolegliwościami[emoji9]

Miłego wieczoru[emoji4]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom

O stara!!! Ależ bym się z Tobą zamieniła! Gdzie dokładnie jesteście? Jednocześnie podziwiam za wyjazd w 28/29tc :D Ja teraz bym się nie nadawała. Ten 19-20tc jak byliśmy na Rodos był optymalny - mały brzuszek i multum energii :D Bawcie się dobrze!

Wracają mi problemy z wysokim tętnem. Mam teraz 101 uderzen na minute. Nie chce brac tabletek w ciazy regulujacych puls bo nie sa za dobre dla ciazy :( niby mam brac w pogorszeniu w razie czego ale sie boje i nie wiem co gorsze. Serce mi na razie "nie lata". Cieszylam sie do tej pory bo od początku ciazy puls w granicach 80. A teraz jest coraz wyzszy co pare dni..

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom

W poprzedniej ciąży miałam takie jazdy - puls do 120 nawet. Miałam echo serca, holter na 24h i wykazało tachykardię zatokową i nadzatokową. Mimo wszystko izoptinu nie brałam, bo się bałam, że zaszkodzę dziecku (obniża też tętno maluszka). Dałam radę, dużo relaksu i nie skupianiu się na sercu i będzie git. No chyba, że masz stwierdzoną wadę. Minęło bezpowrotnie w okolicach 36tc.

Ja narazie mam same ubranka poza tym tylko rozek. Ehh ile jeszcze zakupów mnie czeka to głowa mała.
Aaa zapomnialabym dzisiaj przyszedł wozek Ale do moich rodzicow i jeszcze go nie widziałam. Jak tak czytam co wy już macie to stwierdzam że jestem daleeeeko w tyle. Przyznam ze sen z powiek spędza mi wybór kosmetyków, zupełnie się na tym nie znam. Im więcej czytam w necie tym mniej wiem.
Co do L4 to moj gin elektronicznie wysyla kopie do mojej pracy i druga do ZUS tylko okazuje się że mój pracodawca tego nie dostaje a tym razem i ZUS nie dostał Ale już to wyjaśnia księgowa z pracy oby się pospieszyli

Nie tylko Ty :D Ja mam większość ciuszków na pierwsze 3 m-ce, śpiworek i poduszkę do kp. No mam też fotelik, ale to po starszej córce.
A kosmetyki - im mniej tym lepiej!

jaki wozek zakupilas?

dziewczyny czy tylko ja mam burze homonow? becze bez powodu

Ryczę z byle powodu oczywiście. A jak któraś z dziewczyn na grupie Poród Domowy wrzuci jakiś filmik to aż się zanoszę :D Mój niemąż ma wyraz twarzy wtedy "idź jebnij się w baniak" :D

A co margaryny to sie zgodzę ze syf .możesz powiedziec żeby dawali maselko 82%tłuszczu. U mnie w domu innego nie jadamy
A tak po prawdzie to nie wiem czym smaruja u H w pikolu?
A jak u Was jest? Maslem 82%tłuszczu smaruja dzieciakom na kanapki?
Oczywiście na rozpisce co jedzą jest zawsze ze chlebek maselko wedlina itp ale czy maslo jest maslem czy masmixem

U nas w p/kolu własna kuchnia a nie catering więc plus moim zdaniem. Obiadki w większości duszone, dodatek kasz, surówki. Na śniadanie zawsze masełko (wiem, bo zazwyczaj przyprowadzam w porze śniadanka i widzę), oprócz wędliny czy sera też warzywka. Owoce też oczywiście, zero słodyczy, chyba, że budyń itp. Moja je ze smakiem. Ale ona nie jest alergikiem.

Karolina ja postawiłam na hippa, mam oliwkę, bo wcześniaki potrzebują większego nawilżenia i żel do kąpieli. Maja najkrótszy skład i naturalny. Czytałam opinie i maja wiele plusów. No i cena spoko.

Oliwka co najwyżej natłuszcza ale na pewno nie nawilża. To parafina, więc się nie wchłania. Za to zatyka pory. Jak chcesz koniecznie coś tłustego co nawilży to kup olej ze słodkich migdałów nierafinowany - on się całkowicie wchłania. Albo dobrej jakości masło shea.

Tez czytałam dużo dobrego o kosmetykach Hipp. A powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z codzienną pielegnacja, przy każdej zmianie pieluchy trzeba smarować pupe kremem na odparzenie? I czy po kąpieli trzeba smarować cialko oliwka czy to nie jest konieczne? Zupełnie nie umiem obsługiwać się takim maluszkiem :oo2:

Ja smarowałam przy każdej zmianie ale alantanem lub linomagiem w maści. Tu chodzi raczej o to aby była warstwa tłuszczu, który separuje skórę od wilgoci z pieluszki. Sudocrem dla mnie porażka - pierwszą córę odparzył jeszcze bardziej. Plus przy dziewczynkach trzeba z nim uważać, bo może powodować sklejanie się warg sromowych.
Czy po kąpieli trzeba smarować? Jeśli kąpiesz w czystej wodzie bez sztucznych dodatków w postaci mydeł itp to nie smaruj. Z resztą sama zobaczysz, czy skórka jest ładna i elastyczna, czy robi się sucha. Ja do wody dodawałam łyżkę oleju kokosowego nierafinowanego i to robiło za emolient. Zamiast pachnących sztucznych balsamów można smarować olejem ze słodkich migdałów, który się pięknie wchłania. Do pupci w domu miseczka z ciepłą wodą i odrobiną oleju koko plus duże waciki np babydream z Rossmanna. Na wyjścia chusteczki. Ostatnio chyba Czarownica zapodawała linki do fp na facebooku "poznaj skład kosmetyków" czy jakoś tak. Polecam poczytać, był temat chusteczek.
Ja w listopadzie stworzę lawendowy krem do pupy i ciała z masła shea i wosku pszczelego :) Polecam blog Zielony Zagonek - sporo fajnych przepisów na eko kosmetyki DIY.

@Antiope na blizny fajne jest serum z Palmer's (Scar Serum) oraz maść Cepan. Oba na bazie cebuli. To serum zrobiło cuda z moimi rozstępami jeszcze w pierwszej ciąży ;)

A tak w ogóle dzień dobry! Ja leżę, dzieci rozwiozłam rano. Niemąż wraca po południu a ja na 14 śmigam na tą wizytę. Zobaczymy jak tam szyjka i czy jest się czym martwić.
 
Antiope ja smaruje (bo może raptem tydzień - Silaurum - ale nie żebym Ci polecała bo ja to po prostu w domu miałam (dostałam nowe opakowanie od kogoś i leżało), ale mnie teraz przystresowałyście z Jadwigą tą blizną i chyba zainwestuje w "ślimaka".



No widzisz w tym temacie to co matka to opinia i z położnymi jest tak samo, na początku miałam chusteczki białe pampersa ale głównie w domu przegotowana woda i wacik (takie duże dziecięce kupowałam, żeby było łatwiej, smarowałam bepanthenem ale nie za każdym razem, jak kąpałam w Hippie to smarowałam później albo balsamem albo oliwką, jak w emoliencie to nie. Linomag bardzo polecany u nas zupełnie się nie sprawdził i pupa od razu była odparzona... sudocrem też radzę mnieć w pogotowiu;) oprócz tego jeszcze kupie octanisept do pępka wiadomo i bioderme cold cream do buzi i na początek tyle z kosmetyków chyba.



Lola powiedz mi jak wyglądała ta kontrola?? ja się nad morze wybieram i boję się, że z moim fartem mnie odwiedzą.... może się któraś orientuje co jeśli nie zastaną mnie w domu???
Jak nie zastaną To wystawia Ci kwitek i wrzuca do skrzynki, od tego dnia masz 7 dni na ustawienie się osobiście w ZUS i wyjaśnienie sprawy gdzie Byłaś. Jak np w aptece to poprosza Cię o rachunek itp
 
Hej. Z racji wykonywanego zawodu na blizny moge polecic Contratubex, przetestowałam na sobie:-)U nas pomału do przodu. Brzusio się stawia więcej niż powinien( szyjka długa:-)), ale to pewnie z racji jego rozmiarów jak za pierwszym razem jest spory( rozpoczyna się 25 tydzień, w obwodzie 95 cm przy wzroście 163 cm). Miłego dnia wszystkim. Jak zwykle będę podczytywac w wolnych chwilach. Papa
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry