reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

Ja dzis takie dziwne uczucie w okolicy klatki piersiowej mam. W dodatku cukier wyszedł mi ponad normę. Przed ciąża tez takie uczucie miałam, moze to od cukru?
 
reklama
Tez czytałam dużo dobrego o kosmetykach Hipp. A powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z codzienną pielegnacja, przy każdej zmianie pieluchy trzeba smarować pupe kremem na odparzenie? I czy po kąpieli trzeba smarować cialko oliwka czy to nie jest konieczne? Zupełnie nie umiem obsługiwać się takim maluszkiem :oo2:
Ja mam podobne dylematy... za dwa tygodnie idę na szkołę rodzenia i mam nadzieję, że tam mi wszystko łopatologicznie wytłumaczą ;) Nie chciałabym przesadzać z kosmetykami. Psiapsióła podmywa dzieciątko tylko mokrymi wacikami. Żadnych chusteczek nawilżonych. Każdy jednak ma jakieś swoje zwyczaje i przekonania.
 
jaki wozek zakupilas?

dziewczyny czy tylko ja mam burze homonow? becze bez powodu

Tez tak mam [emoji41]
Albo becze bez powodu albo wku***am sie bez powodu.
Moi panowie wola pierwsza opcje [emoji23][emoji23][emoji23]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
no jasne ze becze! na szczescie to bardzo dobrze dziala na mojego meza:) przynajmniej raz w zyciu jestem slaba kobietka:)

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
Dawniej używałam tylko chusteczek nawilzanych. Teraz jednak boje sie jak dziecko zareaguje na to co bede jadła. Wole odstawić wszelkie alergenty dopuki sie nie upewnie jak zareaguje na to. Bo dawniej jadłam bardziej ekologicznie.
 
Jadwiga Orłowska dziękuję za pomoc.Powoli zaczyna mi się wszystko rozjasniac choć podkreślam powoli :sorry:

anio0 jak już będziesz coś wiedziała to daj znac. Ciekawa jestem co też polecają położne.
 
Jadwiga Orłowska dziękuję za pomoc.Powoli zaczyna mi się wszystko rozjasniac choć podkreślam powoli :sorry:

anio0 jak już będziesz coś wiedziała to daj znac. Ciekawa jestem co też polecają położne.
Oczywiście :) Pisałyśmy tutaj wczoraj o położnych - jeśli tylko masz chęci czy taką potrzebę, możesz się skontaktować ze swoją położną i umówić na spotkania edukacyjne. Ja chciałabym skorzystać i ze spotkań z położną i ze szkoły rodzenia, ale zobaczę jak czasowo dam radę.
 
jaki wozek zakupilas?

dziewczyny czy tylko ja mam burze homonow? becze bez powodu
W pierwszej ciąży tak miałam. Teraz raczej mam powód jak beczę.

Antiope ale ja wiem tez mam alergika. Z tym ze skąd wiesz ze to z pokarmiwki a nie ze stresu? Zmiany otoczenia? Przeciez to pierwsze jego dni w nowym oticzeniu. No i jak juz wiecej nie zrobil to może jednak nie jedzenie. A tak piszesz ze go potrafili trzymać miesiącami i ciężko bylo uregulować.
A jak nisek sie babrze to można podjechac i najgorszym przypodku będziesz czekać ileś tam aż przyjmą. A może uda się od razu zobaczyć z lekarzem
Wiesz, to przecież nie zrobiłam afery. Posłałam dziecko normalnie do przedszkola. Z cateringiem się kontaktowałam, bo biegunka czy nie mam prawo wiedzieć co podają mojemu dziecku.
Co do noska, to przecięcie jest dość długie i trochę się rozchodzi. No ale przykleiliśmy ten plasterek ściągający, więc może będzie ok. Potem faktycznie może jeszcze będę smarować maścią na blizny, bo to jednak sam środek twarzy i nie byłoby fajnie, gdyby mu blizna została. A jeśli chodzi o bliznę, to szycie mogłoby tylko pogorszyć sprawę, więc sobie odpuścimy.

A co margaryny to sie zgodzę ze syf .możesz powiedziec żeby dawali maselko 82%tłuszczu. U mnie w domu innego nie jadamy
A tak po prawdzie to nie wiem czym smaruja u H w pikolu?
A jak u Was jest? Maslem 82%tłuszczu smaruja dzieciakom na kanapki?
Oczywiście na rozpisce co jedzą jest zawsze ze chlebek maselko wedlina itp ale czy maslo jest maslem czy masmixem
No my też w domu innego masła nie kupimy. A to racja, że nie wiadomo co w takim przedszkolu podają. Wolę trochę zrobić aferę, to może zaczną mu zdrowsze jedzenie dawać. Ja przez 3 lata dziecka nie żywiłam syfem, więc nie chciałabym, żeby nagle zaczął jeść co najgorsze.

Ja przed L4 pracowałam w przedszkolu to co tam dzieci jadly to masakra. Nic nie miało wspólnego ze zdrową zywnoscia. Na sniadanie przeważnie kanapki oczywiscie z margaryna jakas ochydna wedlina na pierwszy rzut oka mielonka, paszteciki, czekolada z biedronki. Jednym słowem nieciekawie, aż zal tych dzieci było
No ja się właśnie tego obawiałam. Tutaj teoretycznie mają dość fajne menu (mówię o tym większości dzieci), no ale to ładnie wygląda na rozpisce, a nie wiadomo co w tym tak naprawdę siedzi.

Antiope ważne żeby po zrosnieciu nie było blizny, bo jednak nosek jest widoczny.
No właśnie trochę się tego boję. Niby te plastry ściągające mają temu zapobiegać.

U nas tez tak jest ze dziecko nie moze doatawac niezdrowych rzeczy. Maja pozwolenie raz w tyg w srode zabrac cos slodkiego i to wszystko. Zreszta oni tak to wszsytko opowiadja jak to pieknie i wesolo tam jest a rzeczywistosc jest ciut inna. No ale obiady moge sama kontrolowac. Menu wisi codziennie przy wejsciu co dzieci jedza i faktycznie sie zgadza. Ladnie pachnie i wyglada maly zjada sam wiec nie jest zle. Tyle tylko ze nie probowalam bo jakos tak by glupio mi bylo sprawdzac :D


Bylismy dzis pierwszy raz z malym na ergoterapii. Nawet fajnie bylo. Takie cwiczenia z nauka polaczone. Terapeutka sprawia mile wrażenie julko ja lubi wiec wyszlismy z dobrym wrażeniem. Mam nadzieje ze juz tak zostanie :) odpadam dopoki maly spi bo jak zacznie budzić sie w nocy to nie pospie. Dobranoc :)


Fajnie, że zajęcia z ergoterapii się Wam podobają. Ale z ciekawości napisz co tam robicie, przykład jakiegoś jednego ćwiczenia.

Tez czytałam dużo dobrego o kosmetykach Hipp. A powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z codzienną pielegnacja, przy każdej zmianie pieluchy trzeba smarować pupe kremem na odparzenie? I czy po kąpieli trzeba smarować cialko oliwka czy to nie jest konieczne? Zupełnie nie umiem obsługiwać się takim maluszkiem :oo2:
Nie po każdej. Jeśli jest zaczerwieniona. Ja używałam Bephanten, albo Alantan. Co do smarowania, to uważam, że lepiej nie używać niż smarować dziecko tablicą mendelejewa. U nas D się zajmował od początku kąpielą i nic nie używał później do smarowania. Nie było potrzeby.
 
Chyba zapamietacie mnie jako "ta od ZUS-u" od dwóch msc nie dostałam żadnej wpłaty z ZUS Zadzwonilam dopytac, okazało się ze nie wpłynęło do nich przedłużenie zwolnienia od 18 lipca. Ja mam dosc
Już o tym pisałam. Ale napiszę jeszcze raz.
Moja szefowa też nic nie dosyla, poproś lekarza o ponowne wystawienie l4, jeżeli ma taką możliwość. Wyślij do ZUS za potwierdzeniem odbioru, zrób kopię.
Jeżeli szef ma PUAP to i tak wyślij zwolnienie do ZUS. Możesz też samodzielnie wypełnić wniosek ZAS 53.
I wtedy czekasz 30 dni. Ja zostanę aż 3 pensje około 30 września, więc też nie mam kolorowo.
Powodzenia
 
reklama
A ja się nie pochwaliłam, że miałam w piątek kontrolę z ZUS, więc dobrze że nie poleciałam do UK.

U mnie w pracy dwie kolejne zaciazyly i szefowa chce zatrudnić nowe osoby z adnotacja na umowie, że w przypadku ciąży ona zrywa umowę.
Wariatka, przecież to niezgodne z prawem....
 
Do góry