reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

Mojej po plastrach na czole została szeroka blizna. Byliśmy na pogotowiu i to pielęgniarka zakładała, nie ja. To przy samych wloskach wiec zawsze będzie miala jak zamaskowac
 
reklama
Tylko wiecie, z tym L4 u mnie jest tak ze to gdzieś po drodze zaginęli. Prezes tak naprawdę teraz pomaga mi to wyprostowac. Mój gin elektronicznie przesyla zwolnienie do prezesa tylko problem polega na tym ze on nie moze odebrać tego zwolnienia tak jakby nie docierało. Prezesa mam w porządku, napisałam do niego w tej spr a on już na drugi dzień wyjaśniał ta sytuację z ZUS. W zusie powiedzieli podobno ze to zwolnienie przesłane przez gin nie wystarcza i ze powinnam złożyć wniosek o zasiłek chorobowy. Dziwne to wszystko, ale żeby mnie nie fatygowac prezes pow ze księgowa wszystkim się zajmie. Oby szybko się wyjasnilo.
 
U mnie w pracy byla smieszna sytuacja bo na moje miejsce szukali kogoś na 2 msc, do wakacji. Znaleźli dziewczyne, która jak się później okazało była w bardziej zaawansowanej ciąży niż ja he he
 
Mojej po plastrach na czole została szeroka blizna. Byliśmy na pogotowiu i to pielęgniarka zakładała, nie ja. To przy samych wloskach wiec zawsze będzie miala jak zamaskowac
Nie strasz. A jaka duża była rana? Od czego? W jakim wtedy była wieku?
A ja się nie pochwaliłam, że miałam w piątek kontrolę z ZUS, więc dobrze że nie poleciałam do UK.

U mnie w pracy dwie kolejne zaciazyly i szefowa chce zatrudnić nowe osoby z adnotacja na umowie, że w przypadku ciąży ona zrywa umowę.
Wariatka, przecież to niezgodne z prawem....
Hahaha, to niech se zrobi taki zapis, przynajmniej będzie się o co do niej doczepić czarno na białym. :-p:laugh2::-p:laugh2:
 
Tez czytałam dużo dobrego o kosmetykach Hipp. A powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z codzienną pielegnacja, przy każdej zmianie pieluchy trzeba smarować pupe kremem na odparzenie? I czy po kąpieli trzeba smarować cialko oliwka czy to nie jest konieczne? Zupełnie nie umiem obsługiwać się takim maluszkiem :oo2:

W pierwszej ciąży tak miałam. Teraz raczej mam powód jak beczę.


Wiesz, to przecież nie zrobiłam afery. Posłałam dziecko normalnie do przedszkola. Z cateringiem się kontaktowałam, bo biegunka czy nie mam prawo wiedzieć co podają mojemu dziecku.
Co do noska, to przecięcie jest dość długie i trochę się rozchodzi. No ale przykleiliśmy ten plasterek ściągający, więc może będzie ok. Potem faktycznie może jeszcze będę smarować maścią na blizny, bo to jednak sam środek twarzy i nie byłoby fajnie, gdyby mu blizna została. A jeśli chodzi o bliznę, to szycie mogłoby tylko pogorszyć sprawę, więc sobie odpuścimy.


No my też w domu innego masła nie kupimy. A to racja, że nie wiadomo co w takim przedszkolu podają. Wolę trochę zrobić aferę, to może zaczną mu zdrowsze jedzenie dawać. Ja przez 3 lata dziecka nie żywiłam syfem, więc nie chciałabym, żeby nagle zaczął jeść co najgorsze.


No ja się właśnie tego obawiałam. Tutaj teoretycznie mają dość fajne menu (mówię o tym większości dzieci), no ale to ładnie wygląda na rozpisce, a nie wiadomo co w tym tak naprawdę siedzi.


No właśnie trochę się tego boję. Niby te plastry ściągające mają temu zapobiegać.


Fajnie, że zajęcia z ergoterapii się Wam podobają. Ale z ciekawości napisz co tam robicie, przykład jakiegoś jednego ćwiczenia.


Nie po każdej. Jeśli jest zaczerwieniona. Ja używałam Bephanten, albo Alantan. Co do smarowania, to uważam, że lepiej nie używać niż smarować dziecko tablicą mendelejewa. U nas D się zajmował od początku kąpielą i nic nie używał później do smarowania. Nie było potrzeby.

Nie strasz. A jaka duża była rana? Od czego? W jakim wtedy była wieku?

Hahaha, to niech se zrobi taki zapis, przynajmniej będzie się o co do niej doczepić czarno na białym. :-p:laugh2::-p:laugh2:
. Miała 3-4 latka, uderzyła główka w kaloryfer, takie stare, żeliwne. Ranka nie była ani głęboka, ani długa tyle ze w widocznym miejscu. Około cm długości.
 
Oczywiście :) Pisałyśmy tutaj wczoraj o położnych - jeśli tylko masz chęci czy taką potrzebę, możesz się skontaktować ze swoją położną i umówić na spotkania edukacyjne. Ja chciałabym skorzystać i ze spotkań z położną i ze szkoły rodzenia, ale zobaczę jak czasowo dam radę.
taaa... z tym ze to mocno teoretyczna mozliwosc czasami:) ja jak spytalam w mojej przychodni rodzinnej na ile spotkan z polozna moge liczyc w ciazy i jak to wyglada to mnie pani obsmiala. ze spotkania to owszem ale po porodzie a w ciazy nie ma po co... no rozne takie bzdury gadala jak za komuny... ale rozwiazaniem jest zmiana poloznej. ja zmienilam na taka co prowadzi szkole rodzenia na nfz i pracuje w szpitalu w ktorym ja bede rodzic (tzn w sumie 5 poloznych w tej szkole jest z mojego szpitala) i mam teraz 2 w 1 czyli stala 24 godz opiekie poloznej (podobno mozna do niej zawsze dzwonic kiedy cos sie powaznego dzieje) i do tego szkola za darmo (mialam nie chodzic albo czasami tylko ale spodobalo mi sie).

bepanten... czy sa jakies rozne wersje? bo wczoraj w leclercu widzialam na opakowaniu napis 12-24 miesiace... a to chyba taki 0+ powinien byc?

napisze i ja co poleca mi na szkole do pielegnacji jak do tego dojde. poki co wiem ze do szpitala to tylko krem do pupy (planuje bepanten) i chusteczki nawilzane trzeba (kupilam bobini biale). reszte daja chociaz zamierzam wziac z 10 szt pampersow (tyle dostalam od sasiadki bo jej zostalo). pampersy i zestaw kosmetykow dla dziecka wpisalam na liste prezentow (moje kolezanki to doswiadczone mamy wiec poprosze ktoras o taki zestaw a i tak wiadomo ze dziecku cos bedzie pasowac a cos nie). w razie W mam rossmann kolo domu czynny 6 dni w tygodniu:)))

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
Dzień dobry :)
A ja się nie pochwaliłam, że miałam w piątek kontrolę z ZUS, więc dobrze że nie poleciałam do UK.

U mnie w pracy dwie kolejne zaciazyly i szefowa chce zatrudnić nowe osoby z adnotacja na umowie, że w przypadku ciąży ona zrywa umowę.
Wariatka, przecież to niezgodne z prawem....
Lola myślisz, że to "szefowa" poinformowała zus o Twoim ew wyjeździe stąd ta kontrola ? Zastali Cię w domu ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
A ja się nie pochwaliłam, że miałam w piątek kontrolę z ZUS, więc dobrze że nie poleciałam do UK.

U mnie w pracy dwie kolejne zaciazyly i szefowa chce zatrudnić nowe osoby z adnotacja na umowie, że w przypadku ciąży ona zrywa umowę.
Wariatka, przecież to niezgodne z prawem....
slucham? ze jak?! czy ta kobieta ma problemy z akceptacja zasad wspolzycia z innymi ludzmi?
 
reklama
Do góry