reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

@aneta_ck Dzis u nas w Lidlu sa ciuszki niemowlece. TE co byly ostatnio w Pl [emoji7][emoji7]
Mama w Pl co dalo rady wzielem mi dla malego.
A teraz pojechalismy z moim rano do Lidla specjalnie I na luzaczku powybieralam sobie co Chcialam [emoji7][emoji7][emoji7]
Tutaj bez trzody co w Pl bez szarpania I przepychania I przedewszystkim wiecej rzeczy rzucili I nie trzeba bylo sie o cos cisnac.
Kurcze jak bym wiedziala ze w De beda pozniej te rzeczy to bym mamy nie gonila rano.[emoji23][emoji23][emoji23]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
1473320438743.jpg


Dzisiejsze zakupy z Lidla

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • 1473320438743.jpg
    1473320438743.jpg
    100,9 KB · Wyświetleń: 325
Hej dziewczynki. Synek w przedszkolu a ja wracam do lozka. Czuje sie jak wrak czlowieka. Druga noc nie spie od 2.30 do 6.00 a na 7.00 mam budzik. Boli mnie wszystko brzuch w okolicy pecherza plecy jakby nerki i cholernie żołądek. Sypiam na siedząco prawie ze. Chyba wszytskomi sie cofa z zoladka i tam mnie to tak pali. Czuje sie jak emerytka normalnie. Nie wiem czy sie smiac czy plakac.

Ja jak pisalam zazwyczaj uzywam zelu do mycia z Bübchen i oleju kokosowego. Wtedy nie potrzebuje zadnych ekstra kremow do buzi czy pupy. Moj maly do pupy nie toleruje niczego poza cienka warstwa puperku penathen. Po wszystkim sie odparza a tylko to mu pupe chroni. Nie uzywalam za kazdym razem co 3 pieluszka mniej wiecej. Jak bylo bardzo zle to kupowalismy w aptece masc z cynkiem ale to jak zalapal wirusa czy mial biegunkę. W ekstremalnych sytuacjach. Probowalam tez masło shea naturalne bo lepiej nawilza niz olej kokosowy ale synek nie toleruje. Dostał okropnej wysypki. Moze u innych sie sprawdzi. U mnie na skorze bylo super tylko ten ziolowy zapach powala i dlugo sie wchlania.

Wracam na swoje miejsce w łóżku moze troche odespie. Dzis maz odbiera synka wiec mam wiecej czasu na odpoczynek.


 
Zapomnialam. Bonusowa powodzenia na badaniu.

Lola co za menda z tej Twojej szefowej brak słów...

Lux ja ogolnie sie trzymam ale jak ogladam jak dziecko jest chore ale wczesniak to rycze strasznie


 
Dziś nie mój dzień a na pewno nie dobry
Spóźniliśmy się do przedszkola dostałam lekkie op od przedszkolanki takie wiecie ukryte nie wprost Zu mi wstała po 6 budzik nie zadzwonił zęby mnie bolą ajjjj oby potem było lepiej

cb7wugpju04jz4q8.png
 
Tez czytałam dużo dobrego o kosmetykach Hipp. A powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z codzienną pielegnacja, przy każdej zmianie pieluchy trzeba smarować pupe kremem na odparzenie? I czy po kąpieli trzeba smarować cialko oliwka czy to nie jest konieczne? Zupełnie nie umiem obsługiwać się takim maluszkiem :oo2:
Ja pupe tylko obsypywalam mączką ziemniaczana. Tzn jak przebieralam pampersa to powycieralam dobrze chusteczkami i zasypalam mączką. W razie odparzen smarowalam alantanem, ale bardzo rzadko sie to zdarzalo, zwykle przy jakiejs biegunce bo ostrzejsza kupka to wiadomo. Przy takiej ostrej kupce tez albo mylam nad umywalka pupke, albo tymi duzymi wacikami letnią woda obmywalam i to tez pomagalo ;)

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam podobne dylematy... za dwa tygodnie idę na szkołę rodzenia i mam nadzieję, że tam mi wszystko łopatologicznie wytłumaczą ;) Nie chciałabym przesadzać z kosmetykami. Psiapsióła podmywa dzieciątko tylko mokrymi wacikami. Żadnych chusteczek nawilżonych. Każdy jednak ma jakieś swoje zwyczaje i przekonania.
Chusteczkami dobrze powycierac ta pierswsza warstwe kupy [emoji23][emoji23] a potem dopiero wacikami i letnia woda, bo uwierz ze jak nie raz dzieciaczek strzeli kupe to na plecy wychodzi i doslownie jest wszedzie [emoji23][emoji23] trzeba najpierw z 20 chustwczek zeby to powycierac, a dopiero potem umyc pupke zeby byla czysta

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki dziewczyny za rady w sprawie maści na blizny.
. Miała 3-4 latka, uderzyła główka w kaloryfer, takie stare, żeliwne. Ranka nie była ani głęboka, ani długa tyle ze w widocznym miejscu. Około cm długości.
No to u nas jest myślę z 1,5 cm...

Antiope ja smaruje (bo może raptem tydzień - Silaurum - ale nie żebym Ci polecała bo ja to po prostu w domu miałam (dostałam nowe opakowanie od kogoś i leżało), ale mnie teraz przystresowałyście z Jadwigą tą blizną i chyba zainwestuje w "ślimaka".



No widzisz w tym temacie to co matka to opinia i z położnymi jest tak samo, na początku miałam chusteczki białe pampersa ale głównie w domu przegotowana woda i wacik (takie duże dziecięce kupowałam, żeby było łatwiej, smarowałam bepanthenem ale nie za każdym razem, jak kąpałam w Hippie to smarowałam później albo balsamem albo oliwką, jak w emoliencie to nie. Linomag bardzo polecany u nas zupełnie się nie sprawdził i pupa od razu była odparzona... sudocrem też radzę mnieć w pogotowiu;) oprócz tego jeszcze kupie octanisept do pępka wiadomo i bioderme cold cream do buzi i na początek tyle z kosmetyków chyba.



Lola powiedz mi jak wyglądała ta kontrola?? ja się nad morze wybieram i boję się, że z moim fartem mnie odwiedzą.... może się któraś orientuje co jeśli nie zastaną mnie w domu???
Ja miałam kontrolę i pan po prostu przyszedł, kazał się podpisać na kserze L4, zapytał, czy gdzieś pracuję w czasie zwolnienia i jak powiedziałam, że nie, to sobie poszedł. Ja miałam kontrolę zanim mi jeszcze jakiekolwiek pieniądze z zusu przyszły. No i na mnie na pewno nikt nie donosił. Pan powiedział, że im program losuje osoby do kontroli.

O stara!!! Ależ bym się z Tobą zamieniła! Gdzie dokładnie jesteście? Jednocześnie podziwiam za wyjazd w 28/29tc :D Ja teraz bym się nie nadawała. Ten 19-20tc jak byliśmy na Rodos był optymalny - mały brzuszek i multum energii :D Bawcie się dobrze!



W poprzedniej ciąży miałam takie jazdy - puls do 120 nawet. Miałam echo serca, holter na 24h i wykazało tachykardię zatokową i nadzatokową. Mimo wszystko izoptinu nie brałam, bo się bałam, że zaszkodzę dziecku (obniża też tętno maluszka). Dałam radę, dużo relaksu i nie skupianiu się na sercu i będzie git. No chyba, że masz stwierdzoną wadę. Minęło bezpowrotnie w okolicach 36tc.



Nie tylko Ty :D Ja mam większość ciuszków na pierwsze 3 m-ce, śpiworek i poduszkę do kp. No mam też fotelik, ale to po starszej córce.
A kosmetyki - im mniej tym lepiej!



Ryczę z byle powodu oczywiście. A jak któraś z dziewczyn na grupie Poród Domowy wrzuci jakiś filmik to aż się zanoszę :D Mój niemąż ma wyraz twarzy wtedy "idź jebnij się w baniak" :D



U nas w p/kolu własna kuchnia a nie catering więc plus moim zdaniem. Obiadki w większości duszone, dodatek kasz, surówki. Na śniadanie zawsze masełko (wiem, bo zazwyczaj przyprowadzam w porze śniadanka i widzę), oprócz wędliny czy sera też warzywka. Owoce też oczywiście, zero słodyczy, chyba, że budyń itp. Moja je ze smakiem. Ale ona nie jest alergikiem.



Oliwka co najwyżej natłuszcza ale na pewno nie nawilża. To parafina, więc się nie wchłania. Za to zatyka pory. Jak chcesz koniecznie coś tłustego co nawilży to kup olej ze słodkich migdałów nierafinowany - on się całkowicie wchłania. Albo dobrej jakości masło shea.



Ja smarowałam przy każdej zmianie ale alantanem lub linomagiem w maści. Tu chodzi raczej o to aby była warstwa tłuszczu, który separuje skórę od wilgoci z pieluszki. Sudocrem dla mnie porażka - pierwszą córę odparzył jeszcze bardziej. Plus przy dziewczynkach trzeba z nim uważać, bo może powodować sklejanie się warg sromowych.
Czy po kąpieli trzeba smarować? Jeśli kąpiesz w czystej wodzie bez sztucznych dodatków w postaci mydeł itp to nie smaruj. Z resztą sama zobaczysz, czy skórka jest ładna i elastyczna, czy robi się sucha. Ja do wody dodawałam łyżkę oleju kokosowego nierafinowanego i to robiło za emolient. Zamiast pachnących sztucznych balsamów można smarować olejem ze słodkich migdałów, który się pięknie wchłania. Do pupci w domu miseczka z ciepłą wodą i odrobiną oleju koko plus duże waciki np babydream z Rossmanna. Na wyjścia chusteczki. Ostatnio chyba Czarownica zapodawała linki do fp na facebooku "poznaj skład kosmetyków" czy jakoś tak. Polecam poczytać, był temat chusteczek.
Ja w listopadzie stworzę lawendowy krem do pupy i ciała z masła shea i wosku pszczelego :) Polecam blog Zielony Zagonek - sporo fajnych przepisów na eko kosmetyki DIY.

@Antiope na blizny fajne jest serum z Palmer's (Scar Serum) oraz maść Cepan. Oba na bazie cebuli. To serum zrobiło cuda z moimi rozstępami jeszcze w pierwszej ciąży ;)

A tak w ogóle dzień dobry! Ja leżę, dzieci rozwiozłam rano. Niemąż wraca po południu a ja na 14 śmigam na tą wizytę. Zobaczymy jak tam szyjka i czy jest się czym martwić.
Powodzenia na wizycie.

Zobacz załącznik 771847

Dzisiejsze zakupy z Lidla

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Super. Faktycznie to samo co u nas; tylko tej bluzki w paski nie poznaję.

Hej dziewczynki. Synek w przedszkolu a ja wracam do lozka. Czuje sie jak wrak czlowieka. Druga noc nie spie od 2.30 do 6.00 a na 7.00 mam budzik. Boli mnie wszystko brzuch w okolicy pecherza plecy jakby nerki i cholernie żołądek. Sypiam na siedząco prawie ze. Chyba wszytskomi sie cofa z zoladka i tam mnie to tak pali. Czuje sie jak emerytka normalnie. Nie wiem czy sie smiac czy plakac.

Ja jak pisalam zazwyczaj uzywam zelu do mycia z Bübchen i oleju kokosowego. Wtedy nie potrzebuje zadnych ekstra kremow do buzi czy pupy. Moj maly do pupy nie toleruje niczego poza cienka warstwa puperku penathen. Po wszystkim sie odparza a tylko to mu pupe chroni. Nie uzywalam za kazdym razem co 3 pieluszka mniej wiecej. Jak bylo bardzo zle to kupowalismy w aptece masc z cynkiem ale to jak zalapal wirusa czy mial biegunkę. W ekstremalnych sytuacjach. Probowalam tez masło shea naturalne bo lepiej nawilza niz olej kokosowy ale synek nie toleruje. Dostał okropnej wysypki. Moze u innych sie sprawdzi. U mnie na skorze bylo super tylko ten ziolowy zapach powala i dlugo sie wchlania.

Wracam na swoje miejsce w łóżku moze troche odespie. Dzis maz odbiera synka wiec mam wiecej czasu na odpoczynek.


Współczuję. Odpoczywaj ile wlezie. Dlaczego się tak budzisz, przez ból?

Dziś nie mój dzień a na pewno nie dobry
Spóźniliśmy się do przedszkola dostałam lekkie op od przedszkolanki takie wiecie ukryte nie wprost Zu mi wstała po 6 budzik nie zadzwonił zęby mnie bolą ajjjj oby potem było lepiej

cb7wugpju04jz4q8.png
A przepraszam, ale co ma wychowawczyni do opieprzania Ciebie?
 
reklama
Dzięki dziewczyny za rady w sprawie maści na blizny.

No to u nas jest myślę z 1,5 cm...


Ja miałam kontrolę i pan po prostu przyszedł, kazał się podpisać na kserze L4, zapytał, czy gdzieś pracuję w czasie zwolnienia i jak powiedziałam, że nie, to sobie poszedł. Ja miałam kontrolę zanim mi jeszcze jakiekolwiek pieniądze z zusu przyszły. No i na mnie na pewno nikt nie donosił. Pan powiedział, że im program losuje osoby do kontroli.


Powodzenia na wizycie.


Super. Faktycznie to samo co u nas; tylko tej bluzki w paski nie poznaję.


Współczuję. Odpoczywaj ile wlezie. Dlaczego się tak budzisz, przez ból?


A przepraszam, ale co ma wychowawczyni do opieprzania Ciebie?
No własnie nie wiem co mnie wybudza. Chyba tez żołądek i plecy. Synek ostatnio lepiej sypia i jak moglabym pospac to taka d...

Pytalas jak to wyglada na tej ergoterapii. No wiec po pierwszym spotkaniu to jest cos takiego jak cwiczenia połączone z zabawą. Ta kobietka wzięła taką dużą piłkę i najpierw sobie ją toczyli do siebie i ilczyli a potem ona go na tej pilce kładla i toczyła i tak jakby masowala czy cos. Potem bawili sie w dopasowywanie puzzli z tym ze mial maz trzymac ta formę gdzie sie uklada puzzle a julko brac po jednym i dopasowywac. Z tym ze jak szedl do nas to nie mogl normalnie tylko mial taki jakby maly tor przeszkód z poduszek i mial po nich raczkowac. Tak to wygladalo wczoraj. Po tym był tak zmeczony ze zasnął w momencie i dopiero okol 5 rano zaczal sie krecic i do nas przyszedl do lozka.


 
Do góry