reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie na ekranie- przepisy :)

reklama
Dziewczyny, mega prosty przepis na naprawde pyszne kruche pieguski. Dalabym fotke ale ciasteczek...juz nie ma:) Maz wyniosl wieczorem do sasiadow i wrocil z pustym talerzem. Nie sa zbyt slodkie wiec opcja dla kogos kto nie lubi za slodkich ciasteczek.

2 szkl maki pszennej
czubata łyżeczka proszku do pieczenia
1 i 1/3 kostki masła
3/4 szkl cukru pudru
cukier waniliowy
1 jajko
szczypta soli
czekolada pokrojona w kostkę (wg uznania- ja daje całą tabliczkę)
orzechy, rodzynki


Masło ucieramy mikserem z cukrem i cukrem waniliowym na puszysta masę. Wbijamy jajko i chwilę miksujemy. Na koniec dodajemy mąkę, proszek do pieczenia i mieszamy łyżką (ja miksuje na lekkich obrotach). Wsypujemy dodatki. Lyżką nakładamy ciasto na blaszkę wyłożona papierem do pieczenia. Nie martwcie sie kształtem kuleczek bo w czasie pieczenia same formuja się w piekne placuszki. Pieczemy 12-15 min w temp 180 C.


Uwaga-nakladac malusienkie kuleczki w duzych odstepach bo w tarkcie pieczenia rozlewaja sie
 
Iśku dawaj przepis :-)

U mnie ostatnio króluje sałatka taka na ostro, coś ala grecka ale wg przepisu mojej kuzynki ogórek, papryka, czarne oliwki, cebula czerwona, papryczki chilli i skruszony ser bałkański + sos grecki, a mój mąż kocha sałatkę ziemniaczaną, oczywiście ziemniaki + ogórek kiszony, cebula i majonez (ja ją lubie do grilla), albo pokrojone w cienkie paski szynka, żółty ser, korniszony, może być kukurydza albo czerwona fasolka kto jak lubi + majo, no i zupek chińskich z kurczakiem też :)

Alex zrobiłam tę sałatkę grecką... pyszna
 
Ze wzgledu iz jest duzo Słodziutkich przyszłych mam (czyt .cukrzyca ciążowa) wrzucam sprawdzony i dosyc smaczny przepis na pulpeciki z sosem koperkowym:)

Dietetyczne - pulpety w sosie jogurtowo koperkowym

Pierś z kurczaka lub indyka (pół kg), mielimy. * Ja kupuje juz z mielona z Lidla;)tylko ja daje ok 1kg mięsa i ok 2 l wody z kostką i warzywami (nie mam maszynki)
Doprawiamy do smaku, dodajemy jajko oraz otręby - 5 łyżek.+ząbek czosnku+małą cebulka;)
Mieszamy.
Formujemy kulki, obtaczamy w mące (moze byc skrobia ziemniaczna) i wrzucamy do wrzątku z dodatkiem liścia laurowego i kostki rosołowej,marchewki,pietruszki .

Chwilę gotujemy.
Sos:
pół szklanki jogurtu naturalnego dużego mieszamy ze świeżym koperkiem i pieprzem. Dokładnie mieszamy by nie było grudek. Dodajmy do wywaru z pulpetami. Jeśli lubimy gęsty sos, możemy zagęścić go mąką, ale z pełnego przemiału.

Do tego wyśmienicie smakuje kasza jaglana, najlepiej z dużą ilością błonnika. Moja ulubiona to ta z firmy Sante (otręby owsiane także kupuję tej firmy).
Surówka? Świetnie pasuje coś na ostro.


*Dziewczyny jesli macie wysokie cukry lub wam skacza to nie róbcie panierki z maki jak warzywka beda miekkie z wywaru to poprostu wrzucie pulpety na chwilke do wody nie powinny sie rozpasc...Do tego polecam ryż brązowy:p
 
Tasia super że Ci smakowała :-) zapomniałam napisać że możesz podpiec paprykę, żeby wydobyć z niej taki delikatny smak dymu :-p żeby była lekko okopcona, na termoobiegu, tylko że już wtedy nie jest taka chrupiąca!!!
 
Kładzione pączusie na szybko...

240 g serka Danio
3 jajka
1,5 szkl mąki
1 łyzeczka proszku do pieczenia
1 czubata łyżka cukru pudru

wszystko miksujemy

nagrzewamy olej
i smażymy na głębokim oleju.


Ja to nabieram duża łyżka i mała pomagam se to strzepnąć do oleju

dobre pączki jak niema co w domku słodkiego

SMACZNEGO.. moze komus posmakuja..


UWAGA: szybko sie rumienia wiec jak juz olej sie rozgrzeje mocno polecam dac zmienijszy zeby w srodku sie zrobiły...ale i tak nawet jak sie zrobia beda w srodku wygladały jak delikatnie nie dosmazone
 
Ostatnia edycja:
oooo aisak ja właśnie słyszałam o tych pączkach z serka homo, a nigdy przepisu nie dostałam
 
reklama
oooo aisak ja właśnie słyszałam o tych pączkach z serka homo, a nigdy przepisu nie dostałam


heheh no widzisz :) odkad wzielam od mamy przepis po tłustym czwartku to te paczki czesto robie pierwszy raz zrobilam mezowi tylko to 15 minut i niebylo paczków sam wszystko zjadł bo to wieczor a ja wolałam nie przesadzac z olejem na noc hehehe
 
Do góry