reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dziewczyny ze starań 2022 - bez tabu

Jeżeli chodzi o Kaszuby, to je uwielbiam, są piękne ❤️ ale mieszkamy bardzo blisko więc prawie na co dzień je mamy, rok i dwa lata temu wypożyczyliśmy z mężem skutery na weekend i robiliśmy objazdowki po Kaszubskim i Wdzydzkim PK i było mega, moje najlepsze wycieczki jak dotąd, zwiedzanie skuterem było totalnie inne niż autem, nie do podrobienia 😍 narobiliśmy łącznie pewnie z 700km po tych okolicach więc dużo już widzieliśmy. Także chyba najbardziej przemawia do mnie ten Toruń, żeby trochę się wyrwać ze wsi do miasta i pozwiedzać ale chętnie usłyszę jeszcze od @LadyCaro gdzie się zatrzymali i co poleca zobaczyć :)
A to z jezior ja jeszcze polecę Łagów - znasz te okolice? Tak tez jest przepięknie i właśnie w środę się wybieramy na kilka dni ;)
 
reklama
Jeżeli chodzi o Kaszuby, to je uwielbiam, są piękne ❤️ ale mieszkamy bardzo blisko więc prawie na co dzień je mamy, rok i dwa lata temu wypożyczyliśmy z mężem skutery na weekend i robiliśmy objazdowki po Kaszubskim i Wdzydzkim PK i było mega, moje najlepsze wycieczki jak dotąd, zwiedzanie skuterem było totalnie inne niż autem, nie do podrobienia 😍 narobiliśmy łącznie pewnie z 700km po tych okolicach więc dużo już widzieliśmy. Także chyba najbardziej przemawia do mnie ten Toruń, żeby trochę się wyrwać ze wsi do miasta i pozwiedzać ale chętnie usłyszę jeszcze od @LadyCaro gdzie się zatrzymali i co poleca zobaczyć :)
Ja ci moge potem wysłać jakie restauracje warto zwiedzic🤣
 
Jeśli chodzi o Toruń to zależy co lubisz, ale polecam stare miasto (Toruń praktycznie do XX wieku nie został zniszczony, ma zachowaną architekturę średniowieczną w tym średniowieczne kamienice), o zamku nie będę pisać (ale byli tam Krzyżacy!), przepiękne muzea - ale i tak najlepsze są średniowieczne polichromia w ... Biedronce. Są też do zwiedzenia forty, przepiękna promenada nad Wisłą, Krzywa Wieża (zgadnij przez kogo wybudowana). Polecam Jana Olbrachta przynajmniej dla męża - lokalny browar z przepysznym jedzeniem (!). Niedaleko od Torunia jest też średniowieczne Chełmno (w którym nie ma zamku krzyżackiego, bo był w Toruniu, ale jest bardzo dużo pięknych budynków i cegły... - a na mnie widok czerwonej cegły i kamieni gotlandzkich działa nawet bardziej jak widok najpiękniejszych trzonów). Generalnie polecam bardzo!
 
98182620_10207484424744491_2179883996517761024_n.jpeg
 

Załączniki

  • 98323367_10207484429464609_7541864444658188288_n.jpeg
    98323367_10207484429464609_7541864444658188288_n.jpeg
    757,1 KB · Wyświetleń: 21
Jeśli chodzi o Toruń to zależy co lubisz, ale polecam stare miasto (Toruń praktycznie do XX wieku nie został zniszczony, ma zachowaną architekturę średniowieczną w tym średniowieczne kamienice), o zamku nie będę pisać (ale byli tak Krzyżacy!), przepiękne muzea - ale i tak najlepsze są średniowieczne polichromia w ... Biedronce. Są też do zwiedzenia forty, przepiękna promenada nad Wisłą, Krzywa Wieża (zgadnij przez kogo wybudowana). Polecam Jana Olbrachta przynajmniej dla męża - lokalny browar z przepysznym jedzeniem (!). Niedaleko od Torunia jest też średniowieczne Chełmno (w którym nie ma zamku krzyżackiego, bo był w Toruniu, ale jest bardzo dużo pięknych budynków i cegły... - a na mnie widok czerwonej cegły i kamieni gotlandzkich działa nawet bardziej jak widok najpiękniejszych trzonów). Generalnie polecam bardzo!
Popieram @Moonstone - ogólnie w Toruniu wystarczy pójść na Stare Miasto i chodzić. Co krok masz coś ciekawego.
Wszystko zależy od tego co lubisz. Oprócz tego co powyżej to mogę polecić Muzeum Piernika, Planetarium - naprawdę fajne pokazy tam są i mniej i bardziej naukowe, można sobie wybrać Ciekawe jest też Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika. Koniecznie Fontanna Cosmopolis wieczorek - pokaz dzwieku i światła.
Kawałek dalej Park miejski i cudnym mostkiem Zakochanych - jakby ci sie zachciało trochę zieleni. I oczywiście spacer wzdłuż Wisły obowiązkowo!

.
 
reklama
Do góry