reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczyny ze starań 2022 - bez tabu

Podpowiecie mi jak zasugerować lekarzowi, żeby wypisał mi skierowania na badania w kierunku IO? Nie lubię chodzić do lekarza z konkretną prośbą, bo często byłam traktowana na zasadzie: ,,ooo, pani się już sama w google zdiagnozowała, to niech sama pani robi badania''. A jak tak poczytałam objawy IO to mam prawie wszystkie. Za tydzień pójdę i mam nadzieję, że wywalczę
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć, kochana, dzięki, że pytasz:-)
Sama nie wiem... minęło tyle czasu, że właściwie wcale nie "czuję" tej wizyty już za 2 dni... Pewnie dowiem się głównie, że przede mną kolejne 2 miesiące czekania, więc to wszystko jest jednak trochę abstrakcyjne. Stresujące jest też to, że nie zobaczę się z lekarzem tylko z położną, która opowie, jak robić zastrzyki (co już wiem) i ewentualnie przekaże mi receptę od ginekologa. Na podstawie wyników badań z sierpnia 2021... No nic, nie nakręcam się. Mam mnóstwo rzeczy do zrobienia jeszcze przed czwartkiem, więc to chyba dobrze...
A jak sytuacja u Cię?
Czyli w zasadzie ta wizyta jest taka czysto organizacyjno informacyjna, bo zostaliście zakwalifikowani korespondencyjnie? Oni sami nie robią żadnych badań a lekarza będziesz widzieć dopiero w czasie stymulacji?
 
Uwaga, uwaga!
 

Załączniki

  • IMG_0837.jpg
    IMG_0837.jpg
    134,6 KB · Wyświetleń: 111
W ogóle ale miałam dzisiaj sen! Wy mi się śniłyście! I miałyśmy jakiegoś typa do zapładniania z super nasieniem i w ogóle w jego spermie był lek na cale zło damskich problemów. Generalnie wskakujesz na trzona i zdrowa ciąża jak w banku. Ale trzeba było wskoczyć na obcego trzona i wiecie co, żadna z nas nie potrafiła z tego skorzystać ;)
 
Podpowiecie mi jak zasugerować lekarzowi, żeby wypisał mi skierowania na badania w kierunku IO? Nie lubię chodzić do lekarza z konkretną prośbą, bo często byłam traktowana na zasadzie: ,,ooo, pani się już sama w google zdiagnozowała, to niech sama pani robi badania''. A jak tak poczytałam objawy IO to mam wszystkie. Za tydzień pójdę i mam nadzieję, że wywalczę
W sensie na NFZ? Wydaje mi się, że krzywa insulinowa nie jest refundowana... Te badania co Ci może dać to tylko glukoza i insulina na czczo a to niemiarodajne.
 
A i dodam że też nie mam pcos
Hej, ja brałam 🙂 w sumie brałam dwa miesiące i juz w drugim cyklu zaszłam w ciążę. Zanim zaczęłam ją brać, to napewno dwa miesiące nie miałam owulacji - nie wiem jak wcześniej. Więc nie wiem czy to przypadek czy nie, ale odkąd brałam Miovelie i Miovelie Nac to były owulacje, a nawet cionsz😅 ja się czułam ok po nich, jedynie te saszetki do picia sprawiały, że czułam się, jakbym się "tuczyła", bo piłam je z mlekiem (były smaczniejsze) i miałam wrażenie że pije jakieś shake białkowe bez ćwiczeń i wszystko się odkłada 😅 a tak, to żadnych skutków ubocznych nie odnotowałam
Dziękuję za odpowiedź. Podbudowałaś mnie 😊
 
Czyli w zasadzie ta wizyta jest taka czysto organizacyjno informacyjna, bo zostaliście zakwalifikowani korespondencyjnie? Oni sami nie robią żadnych badań a lekarza będziesz widzieć dopiero w czasie stymulacji?

Tak, kwalifikacja była korespodencyjna. Te badania sprzed prawie roku to właśnie u nich wykonywane. Uaktualnienie dotyczyło tylko nasienia (w kwietniu) i chorób zakaźnych (tydzień temu). Wiem jedynie, że ta wizyta to instruktaż stymulacji i prawdopodobnie na wizytę u lekarza będę musiała wrócić na początku kolejnego cyklu...
 
reklama
Jak tak piszecie o tych emerytach to tak się we mnie gotuje😅 co to za kurde mentalność, przychodzić o 6,robić sztuczny tłok, udawać choroby i nie wiadomo co jeszcze... Ja dzisiaj się odbiłam od klamki w przychodni, bo laboratorium nieczynne 🙄 i dopiero w przyszłym tygodniu kazali mi przyjść żeby zrobić badania... Już sobie wyobrażam, jaki tam będzie szał, jak tyle czasu to będzie nieczynne.... Napewno nie idę tam w poniedziałek 😅 ale szok co się dzieje w przychodniach, tak samo jak w autobusach czy gdziekolwiek indziej, co robią starsi ludzie
Mnie tak ciśnienie podnosili emeryci w czasie covida i słynnych godzin dla seniorów 🤬 medal temu kto to wymyślił!! Ja na ogół po 16 robiłam szybkie zakupy czy właśnie aptekę i zawsze ale to ZAWSZE musiałam trafić na jakąś starą zrzędę 🙄 o zachowaniu odstępu w kolejce nie wspomnę bo wiecznie mi ktoś albo chuchał w ramię albo walił koszykiem w tyłek. Do tej pory mam uraz i staram się oświecać ludzi , że stanie komuś na plecach naprawdę nie przyspiesza niczego. Do tej pory zachowuję odstęp z czystej wygody(lubię mieć własną przestrzeń). Ogólnie mój mąż jak chodzimy razem to ma taki ubaw, że naprawdę boki zrywać. Wiecznie ktoś się na mnie wpycha a ja cierpliwa ale i pyskata... Więc Jago poziom ubawienia rośnie z każdym moim tekstem.
 
Do góry