reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczyny ze starań 2022 - bez tabu

Napewno nie odpowiedzi "jesteś/ nie jesteś". Raczej uważam, że jeśli ktoś się stara o dziecko to jest w stanie podpowiedzieć czy jest możliwość pozytywnego testu 8 dni przed miesiączką. Czy taka kreska jest wiarygodna, czy ta firma testów jest wiarygodna, czy warto zrobić betę czy lepiej poczekać kilka dni i powtórzyć test domowy. Napewno nie oczekiwałam i myślę, że nikt na tej grupie nie oczekuję wjazdu z buta i informacji, że zdjęcie nic nie wnosi. Czytając fora raczej kobiety się nie gryzą po kostkach tylko starają się wspierać w i tak ciężkiej drodze do macierzyństwa. Jeśli już przeglądam zdjęcia testów ciążowych na forach takie kobiety raczej są zasypywane radami i przykładami z doświadczeń innych osób. Nigdzie nie spotkałam się z odpowiedzią "trzeba było przeczytać instrukcję obsługi" albo "po zdjęciu nikt Ci nic nie powie". Przykre ale prawdziwe. Pozdrawiam 👋
Przecież napisałam zrób betę i to najlepiej dwa razy, bo na podstawie zdjęcia testu nikt nie stwierdzi (łącznie z Twoim bardzo doświadczonym ginekologiem) czy ten test jest wiarygodny :-). Potem zaczęłaś mi wrzucać to Ci ironicznie napisałam o instrukcji obsługi testu. Teraz grasz pokrzywdzoną. 🤷
 
reklama
Napewno nie odpowiedzi "jesteś/ nie jesteś". Raczej uważam, że jeśli ktoś się stara o dziecko to jest w stanie podpowiedzieć czy jest możliwość pozytywnego testu 8 dni przed miesiączką. Czy taka kreska jest wiarygodna, czy ta firma testów jest wiarygodna, czy warto zrobić betę czy lepiej poczekać kilka dni i powtórzyć test domowy. Napewno nie oczekiwałam i myślę, że nikt na tej grupie nie oczekuję wjazdu z buta i informacji, że zdjęcie nic nie wnosi. Czytając fora raczej kobiety się nie gryzą po kostkach tylko starają się wspierać w i tak ciężkiej drodze do macierzyństwa. Jeśli już przeglądam zdjęcia testów ciążowych na forach takie kobiety raczej są zasypywane radami i przykładami z doświadczeń innych osób. Nigdzie nie spotkałam się z odpowiedzią "trzeba było przeczytać instrukcję obsługi" albo "po zdjęciu nikt Ci nic nie powie". Przykre ale prawdziwe. Pozdrawiam 👋
Przecież koleżanka udzieliła ci rady, jakiej oczekiwałaś - idź zrób betę.
A jeśli ktokolwiek tu wjechał z buta, to ty.
 
Napewno nie odpowiedzi "jesteś/ nie jesteś". Raczej uważam, że jeśli ktoś się stara o dziecko to jest w stanie podpowiedzieć czy jest możliwość pozytywnego testu 8 dni przed miesiączką. Czy taka kreska jest wiarygodna, czy ta firma testów jest wiarygodna, czy warto zrobić betę czy lepiej poczekać kilka dni i powtórzyć test domowy. Napewno nie oczekiwałam i myślę, że nikt na tej grupie nie oczekuję wjazdu z buta i informacji, że zdjęcie nic nie wnosi. Czytając fora raczej kobiety się nie gryzą po kostkach tylko starają się wspierać w i tak ciężkiej drodze do macierzyństwa. Jeśli już przeglądam zdjęcia testów ciążowych na forach takie kobiety raczej są zasypywane radami i przykładami z doświadczeń innych osób. Nigdzie nie spotkałam się z odpowiedzią "trzeba było przeczytać instrukcję obsługi" albo "po zdjęciu nikt Ci nic nie powie". Przykre ale prawdziwe. Pozdrawiam 👋
Zależy kiedy miałaś owulacje🤷🏻‍♀️ Zakładając, że standardowa faza lutealna ma 14 dni więc 8 dni przed miesiączka to 6dpo to myśle, że szansa na wykrycie ciąży jest mała 😉 z tego co mi wiadomo te testy lubią oszukiwać. Wiadomo jak chcesz wiedzieć czy w tym momencie jesteś w ciąży to najlepiej iść na betę ☺️
 
Zależy kiedy miałaś owulacje🤷🏻‍♀️ Zakładając, że standardowa faza lutealna ma 14 dni więc 8 dni przed miesiączka to 6dpo to myśle, że szansa na wykrycie ciąży jest mała 😉 z tego co mi wiadomo te testy lubią oszukiwać. Wiadomo jak chcesz wiedzieć czy w tym momencie jesteś w ciąży to najlepiej iść na betę ☺️
Koleżanka wyżej napisała, że jest 12 dni po owulacji ;-).
 
Na pęknięcie nie brałam Ovitrelle. Zastrzyk na pęknięcie biorę w każdym cyklu od pół roku nigdy mi nie wyszedł taki test, a robię w każdym cyklu w tym samym czasie. Jeśli chodzi o czas... Owulację mam zawsze 12 dc a cykle 30-31 dniowe. Natury nie jestem w stanie Ci wytłumaczyć. 🙄 Po za tym nie oczekuje, że ktoś jest tutaj jasnowidzem i wywróży mi ciążę 😂 więc nie rozumiem po co na forach jest tysiące zdjęć testów ciążowych skoro nikt nie jest w stanie niczego powiedzieć na podstawie zdjęcia 🤔.
Więc w jakim celu tutaj piszesz? Pochwalić się? Nie oczekujesz, że wywróżymy ciążę a mimo to wstawiasz zdj pozytywnego testu. Do sprawdzania czy jest się w ciąży lepiej sprawdza się beta. Skoro uważasz, że jesteśmy mniej doświadczone niż Twój ginekolog to nie pytaj na forum tylko zapytaj ginekologa który zapewne jest jasnowidzem i na podstawie kawałka plastiku stwierdzi czy to ciąża. 😉
 
Właśnie zapytałam i usłyszałam, że nie umiem przeczytać instrukcji obsługi. Może po prostu nie warto żeby nowe osoby pytały o coś na tej grupie (co tej grupy dotyczy) bo będą potraktowane tak jak ja. Jak ktoś pisze o zjazdach alkoholowych to jest odbierany lepiej niż osoba, która dodaje zdjęcie testu ciążowego i to na grupie, która dotyczy starań o ciążę. Wzajemnie kółko adoracji widzę. Powodzenia plujcie jadem dalej 👌
Uwaga chyba była generalna raczej, a nie ad personam... powiedziałaś, że jest wiele publikacji ze zdjęciami testów - więc to chyba rada dla wszystkich, którzy takowe publikują...
Nie widzę tu za bardzo jadu... ale każdy ma swoją wrażliwość, oczywiście.
Ja np. dostrzegłabym jad w zdaniu "mam wrażenie, że mądrzejsza w tej kwestii od niego nie jesteś ✌️" w stosunku do osoby, która jednak zareagowała, nie zignorowała Cię, i chciała pomóc. 🤔
 
reklama
Do góry