reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Bardzo szybko podajecie dziecią te dodatkowe soczki i przeciery. Ze znanej mi wiedzy zbyt szybko i pewnie jak na razie dzieciaczka nic nie bedzie ale kiedyś to wyjdzie i tak w wieku 40 lat pojawia sie wrzody na zołądku, problemy z jelitkami ale co tam, wasza sprawa.
 
reklama
Cleo ale czy wiesz jak my byłyśmy karmione? i wrzody i inne dolegliwości mogą się pojawić z innych przyczyn.Ja jadłam zupki od 2 miesiąca a baba ze mnei jak dąb:-D i nie narzekam na zdrowie,a nawet jeśli miałam bóle żołądka na studiach to raczej ze stresu niż z tego,że tak szybko mama mi podawała inne jedzonko.Podobno byłam niezlym żarłokiem:-D
 
Szymuś bardzo lubi soczek jabłkowy,pytałam się lekarza czy moge podawać.
On stwierdził,że mam już sporego chłopa i karmie sztucznie więc moge.
Zupki podam dopiero za 3 tyg jak skączyb 4 mc.
Zupki to tylko w sumie tak się nazywa marchewka z ziemniaczkiem na wodzie
;-)
 
Ja to byłam karmiona jako niemowlak normalnym mlekiem w proszku, nie jakimś specjalnie modyfikowanym tylko najzwyklejszym mlekiem, które się gotowało i rozcierało grudki:-D a też mam zdrówko narazie odpukać niczego sobie i żadnym alergikiem nie jestem.Babcie dawały mi różości do jedzenia , nawet łyżeczkę kawki dostałam do skosztowania , bo miałam podobno ochotę.Kto tam kiedyś tak się przejmował karmieniem dziecka jak teraz .Oczywiście nie dam niemowlakowi łyczka kawy ale żeby nie dać łyżeczki przecieru jabłkowego za zgodą pediatry:confused: to już trochę przesada
 
Adasiu ja znowu do ciebie z prośbą. Możesz mi napisać jak podać ten kleik ryżowy? jaki to jest kleik, można go dostać w każdym sklepie czy jest on jakiś specjalny? podajesz go oczywiście do sztucznego mleka? jakie powinny być proporcje? proszę o wszystkie szczegóły!! :tak: już się zastanawiam nad tym aby dać małej na noc taką flaszkę :dry: może będzie spać dłużej :happy: Będę wdzięczna - dzIęki;-)
 
A ja dałam dziś malutka łyżeczkę jabłuszka Wojtusiowi.Troche był zdziwiony,ale chyba mu smakowało bo zjadł:-) jutro spróbuje dać dwie łyżeczki(mam takie dla maluszków i są naprawdę małe).
A nad kleikiem też się zastanawiam,ale to w nastepnym tygodniu i chcę spróbowac tez dawać łyżeczką:-)
 
MYCHA-KLEIK RYŻOWY FIRMY NUTRICIA BOBOVITA, KUPISZ GO CHYBA W KAŻDYM SKLEPIE SPOŻYWCZYM.DAJĘ 4 ŁYŻECZKI NA 150 ML MLEKA MODYFIKOWANEGO , JA IGOROWI DAJĘ NAN HA 1.SMOCZEK MAM DO BUTELKI TRÓJPRZEPŁYWOWY I KARMIĘ GO PRZY UŻYCIU TEGO SMOKA , BO MLEKO Z KLEIKIEM JEST GĘŚCIEJSZE I ZWYKŁY SMOK SIĘ ZATKA.POMIĘDZY KARMIENIEM MLEKIEM DAJĘ CODZIENNIE ŁYŻECZKĘ ALBO DWIE PRZECIERU JABŁKOWEGO, OSTATNIO FIRMY GERBER ALE SĄ RÓŻNE.IGOR NIE PIŁ NORMALNEJ HERBATKI ANI SAMEJ WODY Z GLUKOZĄ , BO NIE LUBIŁ TERAZ KUPIŁAM MU HERBATKĘ HIPP PO 4 MIESIĄCU MALINOWA Z DZIKĄ RÓŻĄ.DZIECI NA PIERSI NIE MUSZĄ DOSTAWAĆ NIC INNEGO JAK TYLKO PIERŚ DLATEGO MASZ JESZCZE CZAS NA DAWANIE MAŁEJ MILENCE CZEGOKOLWIEK INNEGO.MOŻE POŚPI CI DŁUŻEJ PO MLEKU Z KLEIKIEM ALE RACZEJ SIĘ NA TO NIE NASTAWIAJ, Z DOŚWIADCZENIA Z MOIMI DZIEĆMI WIEM ŻE TO NIC NIE DAJE:tak: :-) WSTAJĄ TAK SAMO JAK BY PIŁY SAMO MLEKO, WIĘC DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE.ZNAM JEDNAK PRZYPADKI ŻE NIEKTÓRE DZIECI ZACZEŁY LEPIEJ SYPIAĆ PO TAKIM ZAGĘSZCZONYM MLEKU :tak: TO ZALEŻY OD DZIECKA
 
A mój tłuścioszek waży za dużo- 6700!!!!:szok: :eek: Wprowadzam jej dietę:-D , tzn. na razie tylko odstawiam całkiem Bebilon, wracamy wyłącznie do cyca:tak: i będę ją karmić rzadziej (czytaj- wtedy jak zapłacze z głodu:tak: , bo do tej pory zanim zgłodniała dostawało już kolejny raz jeść);-)
 
Renee ,a pediatra stwersził że mała waży za dużo?Może zabardzo się przejmujesz ;-)
Mój mały ma już 7kg.tyle,że to chłpczyk i jest ok!!!

Adasia to ty dajesz więcej tego kleiku bo ja na 150wody 2 spore małe łyżeczki i też ten smoczek 3-uj przepływowy aventa!

Szymek po takim kleiku śpi dłużej,wcześniej budził się co 2 godz. a teraz śpi 5-6.:-) Pije z butli i każde mleczko zagęszczam:tak:
 
reklama
Ja tak daję 3-4 łyżeczki kleiku ale płaskie to może jak Ty dajesz dwie spore łyżeczki to wychodzi na to samo:-) :tak:
Dopóki nie kupiłam tego smoczka AVENT trójprzepływowego to strasznie się mały męczył z piciem
 
Do góry