reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

reklama
Muszę spróbować ugotować taką zupkę, może jutro, skoro mówicie że smaczniejsza :happy:
Narazie Adaś uwielbia jarzynową z Gerbera. Otwiera buźkę tak szeroko że szok.
 
My po pierwszej porcji zupki marchewkowej z warzywami. POwiem wam że ja nie wiem jak to jest z tym moim dzieckiem:baffled::dry: Tu się zachowuje jak mały "Tadek Niejadek", a dzisiaj po pierwszej łyżeczce zupki nawet się nie skrzywiła:cool2: i z apetytem zjadła pół słoiczka. Potem wypiła jeszcze 30 ml mleka :tak::tak: Mam tylko nadzieję że ją brzuszek nie będzie bolał :-(
EDI ja jak będę gotowała sama taką zupkę to też nie będę dodawać mleka. Za jakiś czas dołożę trochę masełka :-)
Jutro dam jej drugie pół słoiczka a we czwartek zgotuję sama
 
Ja dzisiaj znowu wprowadze Oliwce do diety jabluszko a z czasem stopniowo dojdziemy do zupek. Mam nadzieje ze tym razem Oli nie zlapie zadnego paskudnego wirusa i bedziemy mogli spokojnie, bez nerwow rozszerzyc jej menu ;-) :happy: Jedyne co to wstrzymam sie narazie z kaszka bo nie jest nam az tak bardzo potrzebna do szczescia ;-)
 
Ja dzisiaj dałam Alicji mleko z kleikiem, na 210 ml. wsypałam 2 miarki kleiku, wyszło nawet całkiem gęste i o dziwo zjadła wszystko:eek: , byłam pewna, że z kleikiem to zje duzo mniej a ona jakby miała 250ml to też by zjadła:tak: :-D . No a poza tym smoczkiem trójprzepływowym jest zachwycona:tak: :-D :laugh2:
 
Mju w warzywach i deserkach też jest mnóstwo wody, widocznie małej to wystarcza.Pamiętaj, że dzieci wszystko robią instynktownie,a nie logicznie.Gdyby naprawde chciała pić to by raczej zawołała.A skoro jest zdrowa i nieodwodnionia to widocznie taka jej natura.Chyba musisz się z tym pogodzić.:tak:;-)
I niedenerwuj się bo taka łysa to strasznie będziesz wyglądać!!!:baffled:
 
Oj, cieszę się bardzo że moje dzieci ładnie jedzą...A jeśli chodzi o smoczek trójprzepływowy to tez bardzo lubią... szczególnie, że przez niego leci kaszka. natasza jadła wieczorem mleka z bólem ok.90 ml a kaszki wcina nawet 180ml. Jaką kaszkę dajecie dzieciom? Moje uwielbiają tą ryżowo-kukurydzianą nestle z biffidusem. Niby jest lepiej przyswajalna więc ją daję ale chciałabym już dać im te inne z owocami ale mam stracha.
Moje dzieci uwielbiają zupki Gerbera ale też bardzo chętnie jedzą inne. Jak na razie to tylko krem ze szpinaku z ziemniakami jakoś im nie podszedł za bardzo...
 
reklama
Ja dałam wczoraj Milence surowego, tartego jabłuszka i wcinała aż jej się uszy trzęsły:tak: dzisiaj też dostała pól jabłka. Dzisiaj też zgotowałam jej zupki. Mam nadzieje ze jej będzie smakowała :-)
Ale co do picia to dalej to samo. Herbatek nie chce, soczek jedynie łyżeczką (też nie zawsze):no: dzisiaj oprócz tego że w jabłku był soczek to dolałam do niego jeszcze wody niegazowanej, bo też już nie wiem co robić żeby piła :no:
A z mlekiem dalej mi cuduje:wściekła/y: najlepiej pije je w nocy. A w dzień normalnie katastrofa:no: . Dodaję jej do mleka trochę kaszki np bananowej to jeszcze wypije. Ale nie wiem od czego to zależy że raz wydoi wszystko a w inny dzień potrafi 100 ml mleka pić przez 4 godz :wściekła/y:
 
Do góry