reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

no nad morze masz daleko:( ja mam bliżej a i tak bym nie wysiedzała- ale załuję,że się nie zdecydowałam:( Ty za to mas zdo szkalrskiej rzut beretem, a tam w lasach ukryte małe wodospadziki z oczakmi w których można się chłodzić. SPędziałm tam całe dzieciństwo, bo moi dziadkowie mieli tam pensjonat:)

ja na basenenik i tak bym sie skusiła:)

nio ja narazie na basen nie chcodze bo sie boje ze cos zalapie !!!!
a nad morze mam troszke, najblizej tu na wyspe wolin chyba i najlepiej sie jedzie.
a gór nie cierpie choc w szklarskiej bylam juz z 10 razy tak samo jak i w karpaczu ale to tylko na weekednowe straszecznie pijanskie biby :-):-D, i powiem Ci że będąc w Karpaczu kilka razy dopiero w tamtym roku wlazłam na śnieżkę bo pojechałam jako pilot wycieczki szkolnej, a tak to dochodziło się do najbliższej knajpy i już sie z niej nie wychodzilo :-D
 
reklama
hej dziewczynki!
melduję, że jest mi dużo dużo dużo lepiej, chyba trzeba mi było słońca i powietrza. Od kilku dni właściwie mieszkam w ogrodzie, gdyby nie strach przed pająkami to bym tam pewnie nawet spała. Psychicznie po prostu niebo, fizycznie jak to w 8 miesiącu ciąży. Ciężko się śpi ale i tak wydaje mi się ,że nie jest najgorzej.

czytam, że są problemy z puchnięciem, ja nie mam mimo upału ale za to pobijam rekordy w sikaniu, pewnie dlatego też nie puchnę, można zwariować, ledwo co zasnę a już mnie budzi potworne parcie i toczę się do kibelka a tam oczywiście nie więcej niż 5 kropel i tak co pół godziny całą noc a w dzień to potrafię ledwo co podciągnąć gacie i już znowu mi się chce.
 
Ostatnia edycja:
O widzę że wszystkie narzekamy na brzuchy. Mimo że mój nie jest duży to też mi już ciężko i zgaga mnie męczy. Ale postanowiłam nie narzekać bo raz że sama tego chciałam, a dwa że będę potem tęsknić za brzuszkiem.:-)

Karamija cieszę się,że się lepiej czujesz, mnie się jak juz pisałamw yzej ciut lepiej oddycha i sie zastanawiam czy mi się czasem brzuch nie obnizył.....a ja puchnę i waże coraz więcej.....
 
Dziewczyny gdzieś kiedyś któraś z Was polecała pasy poporodowe i nie mogę tego znaleźć :szok::-(, zastanawiam się co kupić a Wy jako doświadczone mamuśki może coś poradzicie ???
 
avo
mi przy poprzedniej ciąży brzuch bardzo opadł już miesiąc przed terminem, byłam pewna, że lada chwila urodzę bo on mi po prostu wisiał a doczekałam do terminu i jeszcze 2 tyg dłużej więc nie wiadomo...

alijenka

ja nie mam pojęcia bo miałam cesarkę a po cesarce pod żadnym pozorem nie można tych pasów używać, teraz mam zamiar Nikosia wycisnąć sama więc podłączam się pod pytanie
 
Hej czerwcóweczki :happy:

Ja dzisiaj z lekkim katarem, dziecię przeziębione i załapałam choróbsko :confused2: Piję syropek naturalny dla ciężarnych i herbatkę z sokiem z cz. porzeczki. To wszystko pewnie przez zmiany pogodowe, najpierw 30 stopni, potem nagle 18, potem znowu ukrop, a dzisiaj w nocy deszcz i burze...


Od kilku dni coraz trudniej mi znaleźć wygodną pozycję do spania. Dotychczas najfajniej było na lewym boku, ale teraz bolą mnie plecy (normalnie mam bóle krzyżowe, tak jak podczas @ i porodu :szok:, tylko wiadomo, nieco lżejsze), brzuch, czuję że wszystko mi się w środku przewraca :rolleyes2: Co chwilę się budzę i mam niespokojny sen ...ech..





Ja właśnie przed chwilą zamówiłam łóżeczko z materacem i zaraz zamierzam zakupić prześcieradełka do niego i do wózka i materacyk też do wózka. I w związku z tym mam pytanie - jak materac jest 120x60 to bierzecie prześcieradła też 120x60 czy te większe 140x70 co by większy zapas był?
Na swoje łózko sypialniane biorę zawsze większe no ale dorosly człowiek bardziej się wierci niż taki brzdąc.

Ja też mam prześcieradło 120x 60 :tak:

milego wieczoru zycze i zaciskajcie nozki,bo faktycznie idzie okres burzowy,a wtedy roznie byc moze....
Polaa sciskam mocno!!!Wszystko sie ulozy,a Wy dacie rade!!!

Wczoraj koleżanka mi opowiadała, że właśnie jej położna mówiła, że idzie burza i pewnie zaraz urodzi - no i urodziła ;-) Tylko, że to było w okolicach jej terminu.


Chciałabym Was zapytać:
Jutro mam wizyte u gina i tak się zastanawiam czy powiedzieć mu o tym bólu w spojeniu łonowym?

Lena, ja mojemu powiedziałam o tym bólu i usłyszałam, że wszystko jest w normie, tak więc śmiało mów o wszystkim i nie nastawiaj się na szpital ;-)


1. Jaki materac do łóżeczka? Mówią, że najlepszy lateksowy...pan w ikei mówił 2 tygodnie temu, że piankowy, popularne są te gryki. Co radzicie? Co się sprawdziło w Waszym przypadku?
2. Jaka wanienka? Lepsza taka ze stojakiem, odpływem? Czy najprostsza na świecie bez tych gadżetów? Jaki termometr do wanienki? Takie pływające zwierzątka są wystarczająco dokładne, czy ma wbudowany?
Będę wdzięczna za sugestie :)

1. My zakupiliśmy materac piankowy
2. Wanienki jeszcze nie mam i właśnie mam pytanie - czy kupujecie ze stojakiem czy bez? I gdzie zamierzacie kąpać maluszka? No bo tak sobie myślę, że jeśli będziemy kąpać w sypialni, to stojak niezbędny, ale jeśli w łazience, to chyba nie tak potrzebny. Chociaż z drugiej strony nachylać się codziennie do wanny ... :unsure:

Dziewczyny a jak się objawiaja skurcze przepowiadające i czy Wy juz cos odczuwacie?

Asik
u mnie te skurcze, to takie uczucie jakby mnie nachodziła powoli taka "fala" stwardnienia brzucha. Nie boli, ale jest dosyć nieprzyjemnie..

przez ostatni tydzien ta ciaza mnie strasznie zmeczyla. juz mam dosc mojego brzucha, zadna pozycja nie jest wygodna a kazda zmiana pozycji wrecz boli. ze lzami w oczach patrze na plaskie brzuszki kobiet na ulicy! ale tak sobie mysle, moze jeszcze tego lata nasze brzuchy beda wygladaly jak przed ciaza :-)

U mnie identycznie :confused2:
 
Witam i ja.
Slonko za oknem ale do tych Polskich upalaow do daleko ale dobrze ze slonko nie deszcz.
Iwon - my bedziemy kapac w pokoiku malej, tam jest sofa/wersalka i na niej po jednej stronie bedziemy stawiac waniennke a po drugiej miejsce na miekki przewijak po kapieli. Nie chce z mala wedrowac po calym domu po kapieli zeby mi jej nie przewialo itp. Ta opcja sprawdzila mi sie 15lat temu i przy niej pozostane:tak:
 
najchętniej to bym pojechałą gdzieś nad wodę i moczyła dupę cały dzień siedząc na leżaczku nad brzegiem :-D, MARZENIA !!!!
pomarzyć dobra sprawa :-) tez bym chciała.

Ja tylko na chwilkę wpadłam trzymajcie kciuki o 14 do gina ide a teraz lece troszke mieszkanie ogarnać i siebie zeby ludzi nie starszyc jak wyjde :-D no i odwieczny problem, co ubrac ;P
 
reklama
Hejka.

Ja na chwilkę bo mialam ciezką nockę - dziwne pieczenie dookoła całego brzucha, ale najbardziej w okolicach żołądka i po bokach, a do tego co chwilę napinanie. Od rana jużtak nie piecze, choć jak sie zginam to czuję jakby cały brzuch był bardzo tkliwy, no i cały czas napinania, nawet co 4 minuty, ale one raczej nie bolą. Próbuję się dodzwonić do mojej gin, ale póki co nie odbiera. Poza tym zauważyłam, że się obniżył i mój mąż to samo stwierdził... i pępek jakoś mi na prawa stronę ucieka,hehe to jest dopiero czad!! ogólnie czuję jakbym tam kamień miała a nie brzuch.
Nie mam póki co swojego telefonu, z którego mogłam wejść na forum, bo oddałam do reklamacji i mam zastępczy, więc w razie gdybym trafiła do szpitala, to nie bede miała jak dać znać, mam jednak nadzieję, że to chwilowe...

Dziewczyny gdzieś kiedyś któraś z Was polecała pasy poporodowe i nie mogę tego znaleźć :szok::-(, zastanawiam się co kupić a Wy jako doświadczone mamuśki może coś poradzicie ???

Nie polecam, raczej osłabiają mięśnie niż je wzmacniają. Najlepiej odczekać okres połogu (6 tygodni) i zacząć ćwiczyć. Po cesarce ćwiczenia można wykonywac po 3 miesiącach.
 
Do góry