reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

mlodak może to faktycznie ząbki bo Antek jeszcze do tego trze buźkę ,nosek,oczka,a to objaw zębów. Tylko,że właśnie jemu te pierwsze 2 ząbki tak szybko wyszły i bez bólu to człowiek by chciał,żeby wszystkie tak wyszły a tak się nie da.
Antek nie płacze tylko się denerwuje,ale on ogólnie mało płacze w zasadzie tylko wtedy jak brzuszek boli, a tak to woła na różne sposoby no i te nerwy.
 
reklama
Viola, Mlodak, współczucia...i nie pomogę niestety, bo akurat takich problemów nie mamy, pewnie chwilowo nie...;-)

Ale ciekawą kwestię Viola poruszyła, że tarcie buźki, noska itd. to też ząbki...nie wiedziałam...u nas właśnie te tarcie na maksa + chyba litry śliny...owijam małego pieluchą bo inaczej musiałabym go przebierać co pół godziny.

U nas nocka ok. Pobudka ok. 2.30, 5.00 i 8.15 (to już "wstanie").

Miłego dnia :-)

Miłego dnia!
 
No wlasnie Szymek tez trze buzie, oczka prawie caly czas. No to czekam na zeby w takim razie chociaz nie wiem jak dlugo wytrwam przy takich nocach znow. Wiem ze podanie butli spowoduje to ze rano nie bedzie chcial jesc wiec sie trzymam twardo.

U nas kapiel ok 20 potem wracamy do salonu na jedzonko i miedzy 20:30 a 20:45 mlody juz spi w lozeczku.

Z rzeczy charakterystycznych - trzyma moj srodkowy palec podczas karmienia i jak siedzi na kolanach to prawa raczke wyciaga w bok i tak smiesznie uklada paluszek wskazujacy jakby na cos wskazywal.
 
oj to musze sie z kolezanka zgadac :) od poczatku chodzimy na ta serie we 2 :) tylko kto z dziecki zostanie?? bo jak zaszłysmy w ciaze to tez razem - ona urodzila 10 dni po mnie :)

Nooo, ja też fanka Sagi :tak: I nawet męża wciągnęłam ;-) Tak więc idziemy razem, choć psiapsióły pewnie też będą próbowały mnie namówić ;)


U nas nocka ok. Pobudka ok. 2.30, 5.00 i 8.15 (to już "wstanie")

Hehe, te godziny DOKŁADNIE jak u nas :tak: Tylko my jeszcze karmimy się dodatkowo o 24 i 7.00. Zauważyłam, że od kilku dni powtarza się ten sam schemat: pobudka na jedzenie o 24, 2.30, 5.00, 7.00 i o 8 "wstaje".

Mój cel: wyeliminować karmienie o 2.30 i 7.00 :-p:sorry2:
 
HEJ KOBIETKI Czytam was codziennie ale nie mam weny żeby pisać
u nas ok mała chyba też zaczyna ząbkować:-) ślinotok taki że szok aż jej krostki powychodziły ręce w buzi non stop
nocki przespane od 20 tej do 5.30 :-D więc extra
W niedziele mamy chrzest więc musze dom posprzątać ale mi się tak nie chce że przekładam z dnia na dzień
a do soboty muszę się wyrobić bo ojciec mój ze swoją żoną już przyjedzie i moja siostra
Teściowa mi znów odstawia numery już poprostu mi bokiem wychodzi ale to później napisze o co chodzi na odpowiednim wątku o teściówkach
POZDRAWIAM I SORKI ŻE MAŁO PISZĘ
A I WITAM NOWE MAMY:-D
 
witamy :-)
Misia dosypia a ja korzystam - jedzonko/ kawusia/toaleta/necik itd.

u nas kąpiel jest między 19:30 a 20 ale będę próbowała przesunąć tak do 19, zobaczymy czy się uda :sorry2:

z charakterystycznych rzeczy to Misia przy karmieniu trzyma obiema rączkami moją rękę (nawet napić się nie mogę :-D), ssie kciuka (niestety chyba ma to w genach i po mnie i po tatusiu :-(), głaszcze się po głowie, a ostatnio w kąpieli jest tak zadowolona że zakłada obie rączki prawie za główkę i się uśmiecha :-D

dziewczynki mam dwa pytanka - 1. jakie znacie sposoby na ssanie kciuka! i 2. jakie wasze maluszki robią kupki po marchewce (karmiące UU)
 
Kasia.natka jak była u nas konsultantka od laktacji to sprzedała mi taki patent, żeby "schować" dziecku tego kciuka w piąstce i wtedy dziecko ssie tą piąchę. Podobno łatwiej jest oduczyć od tego, niż od ssania samego kciuka.


Czy Wasze bąble też Was tak kopią na przewijaku podczas ubierania, zmiany pieluchy itp.? :oo2: Kurde już sama nie wiem, jakie uniki stosować, bo mu te szkiry latają w tę i nazad.


Wczoraj byłam w tesco na dziale dziecięcym i strasznie mnie kusiło, żeby kupić już jakiś słoiczek z marchewką czy zupką ;) Ale powstrzymało mnie moje starsze dziecko, które nie mogło już znieść oczekiwania na pożarcie kupionego mu Liona i zaciągnęło mnie do kasy ;)


Pamka
się nie pokazuje ostatnio, pewnie buszuje na FB ;-)
Nie ma też maminy, buziaka, esperanzy....:confused:


 
Ostatnia edycja:
Jak napisać podanie o przedłużenie macierzyńskiego, po prostu, czy dodać "zgodnie z art..."
Mi kończy się 21ego, więc ostatnie dni mi zostały i nie mam czasu zajrzeć do neta
 
Witam się i ja..

Mlodak i Viola - Moja też się szarpie ostatnio przy jedzeniu i.. jak jej daję butlę (co prawda raz dziennie + herbatka) to wkładam smoczek wcześniej do woreczka i lodówki, żeby się wychłodził. Zimnego łapie od razu i nie ma problemu, a tak to gryzła i szarpała się i wierciła... :-pTak samo robię jak np widzę, że się złości okropnie i wkłada całe rączki do buzi. Robię jej 20ml herbatki, albo samą wodę do butli, zimny smoczek i ona go sobie gryzie i jest zadowolona, bo pozwalam jej samej trzymać butlę i ona ją sobie ogląda obraca, do buzi wkłada co chwilę, coś łyknie, coś pogryzie i w ogóle jest w siódmym niebie :). Niestety z gryzakiem sobie nie radzi jeszcze, więc taki znalazłam na nią sposób..

Dziś jak zawsze w środy wstała o 4tej i hulała.. Czy wasze dzieci też co tydzień świętują swoje urodzenie? Bo moja urodziła się w środę o 4:20 i co tydzień o tej porze mamy pobudkę i się śmieje i cieszy i w ogóle.. :)

Muńka - Co do rzeczy charakterystycznych to.. też podczas karmienia łapie mnie za rączkę, albo głaska mnie po piersi.. a podczas karmienia butlą trzyma mi paluch, a paluch z drugiej ręki często wkłada do buzi obok smoczka :sorry2:. Podczas noszenia głaczcze mnie po karku, a drugą rączką trzyma mnie za rączkę, także jak ją noszę to muszę operować tylko jedną ręką już inacze jest krzyk (co innego jak ją noszą inni, wtedy mogą to robić jak chcą, tylko mamę tak terroryzuje..).

Iwon moja też tak hula na przewijaku. Teraz przewijam ją w trakcie zabawy jak jest zajęta czymś innym, wtedy jest trochę lepiej.. :) A, co do smoczka to próbuj. Lenka na początku też nie bardzo go chciała, niby ssała, a pluła, ale 2dni walki i się udało.. :)

Niespodzianka moją kąpiemy między 18:30, a 19 (zależy jaki ma humor), potem jedzonko i spać. Chociaż ostatnio trochę się zepsuła i nie chce zasypiać od razu i buszuje do 21...

Idę robić się na 'bóstwo' póki córka mi na to pozwala... :sorry2:

edek: Klusia ja wczoraj pisałam:

Wniosek o udzielenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego


Na podstawie art. 182[SUP]1[/SUP] K.p. wnoszę o udzielenie mi dodatkowego urlopu macierzyńskiego na córkę Lenę urodzoną dnia 20.06.2012 r., w wymiarze 4 tygodni , w okresie od dnia 07.11.2012.r. do dnia 04.12.2012 r., tj. bezpośrednio po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego.


Jednocześnie oświadczam, że z dodatkowego urlopu macierzyńskiego nie będzie korzystał drugi rodzic dziecka, tj. ......
 
reklama
Jak napisać podanie o przedłużenie macierzyńskiego, po prostu, czy dodać "zgodnie z art..."
Mi kończy się 21ego, więc ostatnie dni mi zostały i nie mam czasu zajrzeć do neta


Kochana śpiesz się i to bardzo bo abyś go dostała musisz go złożyć najpóźniej 7 dni przed jego rozpoczęciem.
Mogę Ci wysłać wzór mojego.

Iwon - ja też jestem skopana przez brzdąca jak leży na przewijaku. A że dosyć niska jestem i się jeszcze nachylam to często w cycki dostaję a to już fajne nie jest. Że nie wspomnę o jego nogach w moich bluzkach jak jakiś dekold większy przywidzieję.

Kasia - ja co rawda mm karmię, ale po wczorajszej pierwszej marchewce kupa w odpowiednio podobnym pomarańczowym kolorze była. Zawardzeń brak.
Tyle, że buzia w około ust też mu się troszku podfarbowała na pomarańczowo..... skórę ma moją ewidentnie, też mi szybko chwyta "kolory" z warzyw. No i smocczk też się zafarbował bo zaraz po machewce dałam mu go i poszłam robić mleko. Teraz będzie używany tylko w nocy bo wygląda koszmarnie. A kupiłam nowy 2 tygodnie temu
 
Ostatnia edycja:
Do góry