reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Kwiatek, życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Kup sobie jakieś leki homeopatyczne i krople do nosa dla dzieci. Do tego Wit C i rutinoscorbin i staniesz na nogi. Ja tydzień w łóżku leżałam.
Daj znać jak tam na USG, czy się dzidzia ujawni.

Aga, Tobie też szybkiego powrotu do zdrowia :-)


Czy Was czasem boli, jak dzidzia zmienia pozycję w brzuszku? Moja się czasem tak rozpycha, że albo czuję ból w lewym boku, albo czuję duży nacisk w środku brzucha... ale jak troche ją pogłaskam i poprzepycham to przestaje boleć.
Ja mam dokładnie to samo. Za pierwszym razem się przestraszyłam, ze coś nie tak, ale jak pogłaskałam brzuch to dzidzia zmieniła pozycje i było lepiej. Podobno im dzidzia większa, tym częściej nas będzie pobolewało bo miejsca będzie coraz mniej....

Ale musze wam sie pochwalić w niedziele leże tak sobie i czytam książeczke i czuje jak mała sie rusza wiec kłade ręke na brzuszku i głaskam a ona mnie z kopa ,pierwszy raz to zrobiła :tak::tak::tak: NORMALNIE SKOPAŁA SWOJĄ MATKE:-):tak::-D:-D:-D:-D:-D, zniecierpliwością czekam na następne razy .
Andzia, wracaj do zdrowia.
A te kopniaki to świetna sprawa co? Nie myślałam, ze tak sie będę z nich cieszyć.

No, ale moje drogiw wyobraźcie sobie, że ... miałam dzisiaj kontrole z ZUS'u :eek:
Nie sadziłam, ze faktycznie sprawdzaja te zwolnienia. Troszkę mnie przestraszylaś, bo ja wcale w domu cały czas nie siedzę... Za 1,5 tyg wybieramy się na tydzień w góry. Co jeśli wtedy przyjdą? Jutro spytam mamę (jest kadrowo-ksiegową), jak to działa. Czy oni losowo sprawdzają i co jeśli nie ma Cie w domu. Jak się czegoś dowiem, dam wam znać.

Hej dziewczyny czy któraś z was składała już do ZUSu ten wniosek o zasiłek rehabilitacyjny?(termin mija po 182 dniach)
Od 1 Stycznia możemy być na zwolnieniu 270dni (pod warunkiem, że do 1 stycznia nie minęło 182 dni). Więc nie musimy sie starać o żaden zasiłek rehabilitacyjny.

Hej Kochane,

BEDZIE MALA MATYLDA!!!!!!!!!:tak:
Gratuluję Matyldy :-)
Ja dalej nic nie wiem. Widziałam dzidzię, słodko się ruszała. Ale leżała na pleckach i tylko z boku się pokazala. Nie chciała się przekręcić. W przyszły piatek mamy podejść jeszcze raz na takie szybkie USG, żeby podejrzeć. Kolejna szansa będzie 18 lutego na USG4D. Mam nadzieję, że sie uda, bo rozmawiamy z brzuszkiem i nie bardzo wiemy jak mówić :-D
A a propos wizyty, to wszystko ok. Małe waży 500g, ja mam dobre wyniki, szyjka macicy jest ok. Muszę tylko się obserwować, czy nie ma skurczy i dalej brać fenoterol. Ale moge znowu chodzic na basen i gimnastykę, oczywiście ostrożnie i cały czas uważać na skurcze. No i sex znowu dozwolony;-) Wierzcie mi, po miesiącu postu fajny był wczoraj wieczorek .....



. Czy jest to możliwe nie czuć jeszcze dziecka w 19 tygodniu????
Też sie martwilam, bo poczułam ruchy dopiero pod koniec 19 tygodnia. Im mniejsza dzidzia tym ma więcej miejsca i słabiej czuć ruchy. Na pewno wszystko jest ok, a każda z nas przechodzi ciążę inaczej :)
 
reklama
Ja wlasnie wrocilam z kontrolnej wizyty...z dzidzia wszystko okay,wszystko jest w normie,z mamusia tez wszystko w porzadku lekarka powiedziala ze ciaza ksiazkowa,za miesiac da mi skierowanie na picie tej glukozy bo u nas robia dopiero kolo28 tyg.,no i przekieruje mnie do ginekologa w szpitalu w ktorym mam rodzic,moglam sobie szpital wybrac sama,ale mnie jest wszystkojedno zeby byl blisko,Viki rodzilam w malym wiekowym szpitalku,i wszystko bylo okay.

Chyba sie skusze na 4D ultrasond,poprosze mojego P.ze taki wlasnie prezent chce na walentynki....ale tez dopiero gdzies za miesiac.

No uciekam spac,,,w koncu.Dobranoc dziewczynki.:-)
 
Dzieńdobry, dzisiaj chyba pierwsza jestem:-).
Dzidzia nie daje mi spać od godzinki, więc wstałam, pomyłam stosy zaległych naczyń, zgwałciłam mojego ukochanego i teraz się nudzę:laugh2:.

andzia - gratuluę ruchów! Moje maleństwo znów gdzieś powędrowało w takie miejsce, gdzie mniej je czuję, i juz mi brak tego kopania.

Kluseczko - gratuluję córeczki no i ciuszkowych zakupów.

Wszystkie chore i przeziębione - wracajcie do zdrówka i dbajcie o siebie.
Miłego dnia wszystkim życzę.

I co teraz robić?... hmmmm, może jeszcze jeden gwałt małżeński:-p.
 
Ja już wstałam :szok: Niewiem, jak to się stało :-D
Przyniosłam sobie śniadanie do łóżka i tak sobie leżę i wcinam i zazdroszczę Wam, że już czujecie ruchy Maleństw :happy:
Ja jeszcze pewnie z miesiąc muszę poczekać... No ale trudno, wytrzymam :-)

Swoją drogą - ale leci ten czas, co? Dopiero co na teście odkryłam 2 kreski... a tu już za 3 tygodnie POŁOWA za mną...

Miłego Dnia Kobietki :-)
 
eeee :sorry::eek:jaki ze mnie głuptas. Ciekawa jestem do kiedy mam paszport waży-latam na dowód. Jeśli okaże się,że mam jeszcze paszport ważny to wrócę do Irlandii na paszport a dowód od razu wymienię tzn złoże wniosek i poproszę by ktoś z rodziny go odebrał

Kasiu dzięki, że przypomniałaś mi o czymś takim jak paszport.
O ile sie nie mylę DO trzeba odebrac osobiscie
 
Hej Kochane ;) Duzo ostatnio pracuję, w tej mojej szalonej pracy poszli mi w końcu na rękę i pracuję tylko dniówki (czyli do 20) a stamtąd niestety nie mogę pisać z bardzo prozaicznego powodu...otóż mój nick ma polskie ł a Szwedzi nie maja polskich znaków na klawiaturze hehehe

Chore dziewczyny, polecałam juz sok z aronii i podpisuje sie pod tym jeszcze raz ...pewnie mozna kupić w sklepach ze zdrową zywnością albo jakichś zielarskich...

Mam straszny problem z imieniem...musi być cos w miare międzynarodowego, żadnych Kazimierzy itp a ja w ogóle nie mam pomysłu i nic nam się nie podoba. A swoja drogą jak u Was jest z reakcja na imiona?? Bo ja np powiedziałam dwu znajomym ze zastanawiamy sie nad Gabrielem i jedna wypaliła "COOOO???? Daj spokój!!! Skrzywdzisz dzieciaka!!! Gabriel?? Jeeeeeeeezu ( z niesmakiem) Druga coprawda nieco łagodniej, ale w tym samym tonie......Wiecie co...osłupiałam...Mi tez sie nie podobaja imiona dzieci znajomych ale nigdy nikomu bym o tym nie powiedziała.....Paranoja jakaś

Całuski Mamuski
 
Cześć Dziewczynki!

Cypisia, ostatnio też miałam taką refleksję :-D

Kochane, dziś Dzień Babci - chyba trzeba w imieniu naszych Maluszków złożyć Babciom (a jutro - Dziadkom) życzenia :-D
 
reklama
Witam.
Ja mojej mamie złożyłam już dzisiaj życzenia z okazji dnia babci :-D.
Muszę się czymś pochwalić. Położyłam się wczoraj do łóżka ok 21 i maleństwo tak się rozszalało że cały brzuch mi skakał, pomyślałam więc że coś takiego to nawet najbardziej gruboskórna osoba by poczuła i na siłę wziełam rękę mojego męża i przyłożyłam do brzucha. On podszedł do tego bardzo sceptycznie, ale jak go małe kopneło i to tak zdrowo to wywołało to uśmiech na jego twarzy. No ale facet się nie przyzna że się wzruszył więc stwierdził że to burczy mi w brzuchu i pewnie mam rewolucję jelitową:-D:-D:-D:-D:-D. No litości........... rozumiecie coś takiego??? :-)
Dzisiaj od samego rana maleństwo też tak dokazuje. Swoją drogą to strasznie wcześnie. Dopiero się zaczął 20 tydzień a ruchy czuje już nawet mój mąż. Dziwne to jakieś ale jakie słodkie:-D:-D
 
Do góry