reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

reklama
Macie racje dziewczynki jesli chodzi o Polske. Tutaj zasłku na dzieci (mam 3) dostaje 255 zł na miesiac. Zarobki to katastrofa i jeszcze wiekszosc pracy na czarno. O zasiłek z MOP-su nie sie co prosic bo najpierw obleca cała rodzine czy nikt nie moze ci dac a pozniej dostaniesz z 100 zł na miesic jak bedziesz miec fuksa wiem co pisze bo raz juz probowałam skorzystac z tej pomocy. Wiecej ponizenia cie czeka niz pomocy. To jest polskie zycie. Powaznie sie zastanawiamy nad emigraca za granice .
 
Witajcie kochane.
Kluseczko nie zamartwiaj się tak proszę, już rozmawiałyśmy i naprawdę nie masz cię czym martwić tutaj Państwo Was nie zostawi na lodzie
Co do Polski to chyba wcale nie jest ak barwnie jak czyta się w internecie, dla mnie to czysta propaganda by ludzie wracali, ale do czego mamy wrócić jak w Pl z pracą jest znowu coraz gorzej a kryzys w Pl tak naprawdę dopiero się zaczyna
Dlatego Aga ma racje nie mamy do czego wracać
Kluseczko co do mieszkania, to może i to nie jest zły pomysł a i mama napewno to zrozumie
Jak wynajmiecie mieszkanie to przynajmniej będzie ono na siebie zarabiało a tak niepotrzebnie wydajesz pieniądze na opłącenie jego, może nawet coś byś na tym zarobiła jeżeli jest własnościowe, każdy grosz się przyga
A i za fotki dziękuje fajna z Was para;-)
 
Oj wiem jak to jest za granica, niby państwo bardziej Ci pomaga, a jednak jest strach, że wszystko obce i jak pracy nie ma to sie ma wrażenie że człowiek jest sam przeciwko całemu swiatu. Trzymam kciuki, będzie lepiej!!

Paulcia ja przechorowałam paskudne przeziebienie + zatoki w Święta, polecam duzo mleka z miodem, herbaty z miodem, cytryną i/lub sokiem z aronii, a do tego kanapki z czosnkiem. Było naprawde kiepsko, a po 2 dniach po choróbsku ani sladu. W ogóle dziewczyny polecam sok z aronii, doskonała sprawa.

Zielona gratulacje!!
 
MałaM my nie odczuliśmy tego a wrecz przeciwnie anglicy pomagaja dzwonia gdzie przyjmuja CO JESZCZE MUSIMY ZALATWIC WIEC ja mysle ze to zalezy od ludzi jakich sie poznało ..
 
Ja sie boje powrotu do Polski nie tylko ze wzgledu na pieniadze. Tylko dziewczyny ktore mieszkacie w Polsce prosze nie zrozumcie mnie zle. W wieku 18 lat wyjechalam pierwszy raz- rok bez zjazdu w Stanch pote studiowalam w Polsce i przez 3 lata nie moglam sie odnalezc. Znowu wyjechalam najpierw byla Holandia pote Londyn no i tam trafila kosa na kamien i sie zakochalam a moj J pracowal w Dublinie. Tulam sie juz po swiecie troszeczke ale chcielibysmy kiedys wrocic. Ja pochodze z b malej miejscowosci a tutaj odpowiada mi to ze moi sasiedzi nie ingeruja w moje zycie prywatne nikt mnie nie ocenia nie znajac mnie i mozemy zyc bez pomocy rodzicow a nawet im pomoc. Tutaj uczylam sie zycia doroslego i bardziej potrafie porusza sie po urzedach tutaj niz w Polsce.

Dilajla dziekuje bardzo i Wam wszystki rowniez za slowa otuchy. Jakos mnie ostsnio jakos zmora nazekania dopala.
 
Kluseczka ja juz kiedys komuś tlumaczyłam to ze ja niechce wracac nie oznacza ze potepiam tych ktorzy zostali kazdy ma prawo do zycia we wlasnym raju Moja rodzina znalazła raj tutaj to nieoznacza ze zyjemy jak panstwo to oznacza ze zyjemy jak ludzie nie musze sie zastanawiac za co kupic buty ksiazki czy pooplacać rachunki Tu zyjemy godnie normalnie stać nas na minimum ktore kazdo dziecko powinno mieć aby móc sie normalnie rozwijać Niewiem co bedzie za 20 lat moze wrocimy dzieci beda dorosłe samodzielne teraz jesteśmy po to aby dać im normalny start w dorosłe zycie to czego nasi rodzice nie mogli nam zabezpieczyć Ja jestem chora lecąc do pl wydajac na podstawowe rzeczy taka ilość pieniedzy staramy sie pomagac znajomym rodzinie bo bywa bardzo ciezko ale wracac niechce .Nie nazywam tych ktorzy zostali samobójcami bo emigracja nie jest dla wszystkich niestety bardzo duzo osób nie potrafilo sie tutaj odnalezc wracali bo dusili sie to miejsce nie bylo dla nich tak samo jak nie dla nas jest nasz kraj ...
 
reklama
Czesc dziewczyny!!

U nas tez z praca nie najlepiej zaczynaja zwalniac ludzi a i zarobki stoja w miejscu juz przez pare lat.
Moj maz ma prywatny biznes,alemowi ze nie ma nawet polowy tyle klientow co przed paru laty,no ale mieszkamy juz tutaj od 8 lat tutaj sie poznalismy pokochalismy nasze
dzieci tez tutaj przychodza na swiat wiec ciezko jest tak nagle wszystko zostawic i zaczynac wszystko od nowa.
Panstwo tutaj za wiele nie pomaga,chyba ze jestes samotna matka to wtedy dostajesz jakies 400 dolarow na dziecko.My coraz czesciej myslimy zeby wyemirowac do Australi no ale zobaczymy czy cos z tego wyjdzie.:happy:

W Polsce po tylu latach chyba juz nie umalabym sie odnalesc,bylismy w Polsce jak bylam w ciazy z Viki,ja az3m. i wiem ze ludziom nie jest tam latwo,tutaj chociaz nie msisz sie martwic o jedzenie sa rozne sklepy bardzo rozniace sie ceniami gdzie kazdy moze wbrac cos dla siebie.
Ale tak to jest zzycie na emigracji,zawsze bedziemy czuc pewien niedosyt,tesknic za naszym krajem,:tak:
.
Dzisiaj jakos slabo sie czuje,chyba przez te skoki temperatury,wiec chyba nigdzie z mala nie pojdziemy.Do zobaczenia pozniej.Pa
 
Do góry