reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

andzia aczy to badanie to jest usg z pobieraniem krwi na wszyskie choroby genetyczne?Bo ja bede miala robione w sobote chociaz wszstko do tej pory jest okay,moj lekarz kieruje wszystkie swoje pacjentki ktore wyraza zgode na te badania...
 
reklama
no właśnie dokładnie o to chodzi mój gin też kieruje na to badanie kto wyrazi zgode i niewiem jak u was ale w polsce jest to płatne i to dosyć sporo ,zgodziłam sie bo chciałam mieć pewność że maleństwo rozwija sie dobrze ale teraz ogarnia mnie panika , a jak coś będzie nie tak?:no:
 
U nas to badanie jest darmowe...nic sie nie martw dlaczego mialo by byc nie tak,wszystko bedzie dobrze,a mnie lekarz tlumaczyl ze dlatego robia te badania ze w razie czego maluszka mozna leczyc jeszcze w brzuszku mamy...
 
Beatko zdaje sobie sprawe że to rozwija sie instynkt macieżyński i z tąd te lęki o nasze pociechy , mnie martwi jeszcze to badanie prenatalne które mnie czeka naczytałam sie troche na ten temat i zamiast sie uspokoić boje sie jeszcze bardziej , niewiem poco mój lekarz wogóle wspomniał o tym badaniu?

Czy to chodzi o test PAPP-A ? Powiedział Ci lekarz jak sie to badanie dokladnie nazywa ?
Nic sie nie martw. Lepiej zrobic dodatkowe badanie i mieć wiekszy spokój. To nie są badania inwazyjne więc nie zaszkodzą dziecku. Też robiłam juz raz to badanie i mimo, że wyniki mam dobre, teraz będę robila drugie badanie, ale trzecie jest juz inwazyjne więc na 100% jeśli teraz wynik będzie równie dobry nie będę robiła ostatniego badania. W Poznaniu te badania są również platne.
 
no wiecie dziewczyny u nas to badanie w 12 tyg. ciąży kosztuje 200-250zl. a w 20 od 250-350 , wcześniej byłam w szpitalu wiec mi przepadło czekam do 20 tygodnia . chociaż niewiem dlaczego nierobią tego w innych tygodniach. lekarz też mi mówił że wrazie co leczy sie jeszcze w brzusiu. :tak::tak:. staram sie myśleć pozytywnie bo narazie jest ok. chociaż jak byłam w szpitalu robili mi takie porządne usg i gdyby coś było nie tak to chyba by już wiedzieli?
Ale dzięki dziewczyny za wsparcie , dużo dla mnie to znaczy DZIĘKI.
 
To rzeczywiście mało u ciebie ale niewiem czy to to samo o czym mówisz bo to co ja mam zrobić robi sie tylko raz na całą ciąże i to w 12 lub 20 tygodniu, a nazywa sie jakoś tak dziwnie ale chodzi o wczesną djagnostyke wad płodu usg z pobraniem krwi
 
U nas tez sie placi za to badanie. Wiem, ze kosztuje 80 euro, bo dostalam wlasnie w 12 tyg. powiadomienie od gina, ze jesli chce, to moge robic i ze kasa chorych pokrywala jeszcze pare lat temu to badanie, a pozniej juz nie.
 
reklama
Mi lekarz powiedział, że ten test potrójny - między 16 a 18 tygodniem, na który idę za ok. 1,5 tygodnia, to pobranie krwi wraz z usg genetycznym 3D, pozwalające wykryć wady rozwojowe u płodu oraz np. zespół Downa. Czy mówicie o tych samych badaniach:confused:
Bo ja za nie będę musiała zapłacić ok. 400PLN :szok:, więc chyba Was wszystkie przebiłam :-D
 
Do góry